Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit tennétek elvakultan...

Ti mit tennétek elvakultan vallásos anyósotokkal, hogy azért a jó viszony is valamennyire megmaradjon?

Figyelt kérdés
Most 2 éves a kislányunk. Az anyósom elég durván vallásos, minden nap jár a templomba, a délutánjait a Biblia felett tölti stb. Ezzel nem is lenne semmi problémám, mindenki élje úgy az életét ahogy jónak látja. De most mintha bekattant volna, folyamatosan azt mondogatja, hogy márpedig meg kell keresztelni a lányunkat, vinné magával a templomba délutánonként, és valamelyik nap mikor hazaértem, épp a Bibliából olvasott fel neki "esti mese" gyanánt. Én egyáltalán nem vagyok vallásos, megkeresztelve sem vagyok, így is neveltek és így érzem jól magam. Férjem természetesen meg van keresztelve (mivel 1 évesen nyilván nem volt beleszólása), de ő sem gyakorolja a vallást egyáltalán. Megpróbáltam már beszélni vele szépen, nem is egyszer, hogy én nem vagyok vallásos, nem is szeretnék ráerőltetni semmit a gyerekre, majd később eldönti ő, hogy mit hogyan lát. De anyósom olyan mintha a falnak beszélnék. Nem tudom, ez túl nagy kérés tőle és én vagyok a hülye vagy fordítva? Nem tudom már, hogyan kérjem meg, hogy szálljunk le erről a dologról és hagyja, hogy abban a szellemben neveljem a kislányomat, ahogy én jónak látom?
2014. dec. 23. 22:13
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
20%
Én a helyedben megkeresztelném a lányomat, és megmondanám anyósnak, hogy majd én foglalkozom a vallásos nevelésével. Aztán sátánistának nevelném a lányomat.:D
2014. dec. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 A kérdező kommentje:
Ajjaj, asszem akkor felcsapna ördögűzőnek...
2014. dec. 23. 22:18
 3/60 anonim ***** válasza:
81%

Simàn lehet a kettő között nevelni ha nagy lesz meg majd eldönti mit akar...

En is így voltam, làttam mind kèt oldalt,szerintem így tökèletes....

2014. dec. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 A kérdező kommentje:
Azzal nem lenne problémám, ha normál keretek közt mutatkozna meg a vallásossága a gyerek előtt, de főleg mostanság már úgy érzem, hogy sokszor átlépi ezt és próbálja egy éppen 2 éves(!) gyerekre ráerőszakolni.
2014. dec. 23. 22:23
 5/60 anonim ***** válasza:
12%

Miert faj neked ha hitre neveli?

Szerinted artani fog hogy tanul az bibliabol es az isteni szeretetrol?

Inkabb neveled onzo ateista materailista embernek akinek annyi az elete hogy utana kukackaja?

Orulj hogy anyosod jora tanitja

A bibliat minden muvelt embert ismeri ez alapmuveltseg resze.

2014. dec. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 A kérdező kommentje:
Oké, ha ennyire nem érthető amit írtam, akkor inkább hagyjuk. Akinek nincs vallása az csak önző lehet? Érdekes felfogás...
2014. dec. 23. 22:24
 7/60 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem ezt tulreagalod. Oke, hogy megkerrszteled-e az a te dolgod, de az, hogy magaval viszi templomba meg felolvas neki a Bibliabol, miert baj??? Majd a gyerek eldonti, mit akar, ha nagy lesz, addig hadd ismerje meg a kulonbozo allaspontokat.
2014. dec. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
55%
Persze nyilvan, ha eroszakos, az nem elfogadhato, de amiket leirtal, az nem eroszakossag.
2014. dec. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
12%

Ha nem ertened az hit az meter es mindig szivbol jon nem neveles kerdese.

Amit nem erint meg az hit az jarhat naponta 3x templomba nem lesz Ignaz hivo tole.

A gyerek kamaszkoraban onmagatol valasztani fog ha elzarod az hit tol akkor is lehet akar pap lelkesz apaca belole ezt nem te dontod el.

Szeressd az anyosod es tiszteld ezert.

2014. dec. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 A kérdező kommentje:
Nem akartam minden részletet leírni, hogy ne litániát kelljen olvasni. Elviszi a misére a 2 éves kislányt, aki persze egy örökmozgó és aztán jól összeszidta, hogy nem tudott egy helyben ülni és csöndben lenni. Nekem ez így sok... talán ha nem 2 éves lenne, hanem 7-8 akkor más lenne. Az is a problémám, hogy a férjemnek ezért nincs vele jó kapcsolata, mert irreális módon erőltette rá amíg kicsi volt, és azért azt nem szeretném ha az unoka-nagyi közt sem lenne jó a viszony.
2014. dec. 23. 22:35
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!