Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyire normális ez az anyóstól?

Mennyire normális ez az anyóstól?

Figyelt kérdés

A barátnőm tulajdonos a házban de az anyja a haszonélvező, az anyja olyan szinten nem tett keresztbe egy szalmaszálat sem, hogy egy PUTRI az egész ház, kert. Putri.


Én idejöttem a barátnőmmel mondván ne legyünk már hülyék, ne menjünk albérletbe havi 50 ezerért, hanem újítsuk fel az Ő RÉSZÉT,ugyanis beköltözött a ház hátsó részébe és csinált itt egy kis lakást, amit segítek befejezni.


Nos ma történt az, hogy a lakás előtt, az ajtó közepén volt egy vasoszlop tök indokolatlanul, amit én kivágtam, mert nagyon zavaró volt.


Erre az anyós kijött, hogy én azt miért nem kérdeztem meg, hogy kivághatom-e.


Most akkor mivan?

A barátnőm részét csináljuk, az anyja meg konkrétan eddig csak rohasztotta a házat, nem akarok képeket küldeni de a cigány putri barátságosabb volt mint ez a hely.


2015. febr. 10. 15:32
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

Az érdekel, hogy ez ilyen intő jel legyen, hogy húzzak el innen, vagy pedig legyen az, hogy egyik fülemen be, másikon ki?


Másrészt ami a legjobban aggaszt, hogy a barátnőm sem védett meg amikor kijött az anyja. Már bocs, de kötekedni.

2015. febr. 10. 15:33
 2/26 A kérdező kommentje:

olyan szinten putri volt amúgy a ház, hogy kézzel szedegettem össze a szemetet a kertből a barátnőmmel együtt.


De amúgy kezdem úgy érezni, hogy mindkét k....va csak kihasznált, én meg idetettem fél millió forintot más házában, aztán még meg is aláznak mindketten.

2015. febr. 10. 15:38
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Vond le a tanulságot. Más házába ne öld a pénzedet, pláne ne olyanéba, akit ku@vának hívsz.
2015. febr. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
96%

Hát te se szereted a barátnődet, de még tisztelni se tiszeteled, ha lek*rvázod.

Tanulság: lefixálni az elején hogy mit szabad-mit nem, és ha gáz van akkor a barátnődön "számon kérni" hogy "de hát TE mondtad hogy ezt így lehet csinálni" stb.

2015. febr. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon alaposan gondold végig azért mindazt az anyagi befektetést és várható hasznot, ami ezzel a helyzettel jár.

ezeket a kérdéseket válaszold meg:

- ha nem papíroztok le semmit a barátnőddel, akkor mi a garancia arra, hogy többmilliós felújítási költséged egy részét is visszakapod? ha pl. 2-3 hónap múlva szétmentek, akkor?

- a haszonélvező bizony a törvény szerint is jogosult élevzni az ingatlant, vagyis az ő beleegyezése nélkül te ott még jogilag szemetet sem szedhetsz (az más kérdés, hogy nem normális ilyen putriban élni, de a saját tulajdonában mindenki úgy él, olyan igényszinten, ami neki megfelel, ha nem okoz járványt...)


Ebben a felállásban a kedves barátnőd nem tett semmit valószínűleg anyagilag az ingatlan 50%-os tulajdonrészéért (az édesapja utáni örökség, igaz? az özvegy meg kapta a haszonélvezetet is). Azért nem kicsit komikus, hogy te, a kislány aktuális "párja" ott intézkedsz meg csöveket vágsz ki, holott ezt a barátnd sem tehetné meg JOGILAG.

Szép-szép, hogy te ingyen akarsz más birtokában lakni, de itt a főnök a haláláig az édesanya- ha tetszik, ha nem.

Ha ő holnap egyébként azt mondja, hogy mindketten menjetek Isten hírével, akkor nektek bizony menni kell- akkor is, ha neked nem tetszik a szemetelés meg kivágnál még pár csövet.

Akkor szépen ott kell hagyni a két kezed munkáját (ne haragudj, de nem normális felfogás az, hogy más HASZONÉLVEZETTEL TERHELT ingatlan tulajdonRÉSZét újítgatod...) és majd pereskedhetsz a BIZONYÍTHATÓ költségeid megtérítéséért, de már most elárulom, hogy nagyon sokat nem fogsz kapni, mert senki nem engedélyezte nektek az értéknövelő beruházásokat :)


Azt kellene a hatályos PTK segítségével megértened (még ha nehéz is), hogy:

- neked semmi jogod ott lenni sem az édesanya kifejezett engedélye nélkül

- a lánykának sincs semmi joga kisajátítani egy részt magának, amit felújítgat a haszonélvező kifejezett engedélye nélkül


Biztos, hogy így akartok élni még 10-20-30-40 évig? Mert amíg a mama él, addig a joga bizony "erősebb" kettőtöknél :)


(sokkal kevésbé lennél "hülye" és kevesebbe is kerülne hosszú távon, ha albérletbe vagy ne adj isten a SAJÁT tulajdonodba mennél... ja, ez nem opció? Akkor bizony tessék a jogilag kedvezőbb helyzetben lévő, kizárólagos döntéshozó édesanyával egyeztetni normálisan mindeben!)


Én biztosan nem ölném bele sem a pénzem, sem a két kezem munkáját más putrijába, főleg egy ilyen "párom" meg "barátnőm" jellegű kapcsolatban, főleg, hogy nekem magamnak sem biztosított a lakhatásom.

2015. febr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
92%
Hát ha a barátnőd k..., az anyja igénytelen, akkor te meg egy óriási balf...sz vagy. Szerintem megérdemlitek egymást, bár a barátnőd lehet, jobbat is kifoghatna.
2015. febr. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
23%
Anyóstól ez teljesen normális, a legtöbb anyós egy akasztófára való villásnyelvű nyugger, akik unalmukban még az élőfába is belekötnek. Mond meg, hogy az van amit te mondasz, és leszarod hogy más mit mond. Ennyi. Ha nem tetszik neki, akkor meg küld az a k..va anyjába.
2015. febr. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
92%
Már akkor mindenki mondta, hogy menjetek el onnan, mikor először kiírtad a kérdést erről (és kiírtál egy párat régebben). Mi a fenéért maradtatok mégis ott? Tudtad, hogy ez lesz! Pláne nem kellett volna pénzt tenni bele! Most magadra vess!
2015. febr. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

bocsánat a k.zás miatt, egy kicsit ideges voltam, nemrég történt az eset, mielőtt kiírtam a kérdést.


Az szerintem, hogy egy családban rögtön a jogokkal dobálózik valaki szerintem olyan szinten irtó paraszt dolog, h nem semmi, főleg, hogy ha a jogokkal dobálóznánk, a barátnőm a beleit kiperelhetné az anyjából amiért kiskorúként évekig "putriban" élt mérhetetlen körülmények között. de ebbe ne menjünk bele.


Menjünk bele abba, hogy ez most egy pozitív közösség akar lenni, és az eddig mindent leszaró, udvart teleszemetelő anyja, aki egyébként olyan szinten leszarta a kertet, hogy amikor idejöttünk már a szomszédok félig elbirtokolták (kajakra) elkezdi osztani a lapokat amikor tökre nem indokolt.


Mert neki attól jobb, vagy rosszabb nem lesz, hogy a barátnőm felújított lakásrésze előtt ki van vágva egy cső, esetleg oda van ültetve egy virág, vagy bármi, sőt mondhatni semmi köze hozzá, mert a barátnőm is megtehetné, hogy jogilag cserébe hirtelen felindulásból leüti, aztán elássa a kertben, aztán jogilag leüli azt a két évet. ugye?

2015. febr. 10. 16:08
 10/26 A kérdező kommentje:

kedves utolsó, neked meg tökéletesen igazad van, elmondom miért: kényszerből.

Vagy menjek inkább albérletbe és ott újítgassak?

Vagy esetleg adsz 5 milliót egy telekre?

2015. febr. 10. 16:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!