Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez komolyan normális dolog?

Ez komolyan normális dolog?

Figyelt kérdés

A párommal albérletben lakunk. A város, ahol vagyunk, elég drága, 1 szobáért fizetünk annyit, mint az ország más részein egy lakásért. Mivel az én fizetésem nem sokkal több (10-15-20ezer forinttal, attól függ, milyen a beosztásom az adott hónapban), mint a bérleti díj, úgy állapodtunk meg, hogy a szobát az én fizetésemből rendezzük. Így nekem marad egy hónapra körülbelül 15ezer forintom, amit "magamra költhetek." Ebből veszek bérletet, tampont, illetve a főzéshez szükséges dolgok nagy részét is ebből finanszírozom ...

Az elején úgy gondoltam, hogy ha elfogy az én általam keresett pénzből megmaradt összeg, akkor kérhetek a páromtól, hiszen azt a többtízezret azért is fizetem a főbérlőnek, hogy ő is itt lakhasson és nem az x. felsőt meg nadrágot veszem belőle. Sajnos ez úgy tűnik csak az én agyamban fogalmazódott meg így... Akárhányszor kérek tőle (ez kb. a harmadik hét körül szokott előfordulni), forgatja a szemét, látni rajta, hogy nem tetszik neki.

Ő heti fizetést kap, egy hónapban a háromszorosát megkeresi az enyémnek. Most is szerettem volna tőle kérni, mert nem tudok miből karácsonyi ajándékot venni, és közölte, hogy nem tud adni, mert neki sincs sok és még abból kell ajándékot vennie. Pár napja kapott fizetést, (több tízezret..), amiből tudom, hogy valamennyit biztosan elköltött, de akkor is kellett volna még maradjon jó 20-30ezer forint... Gyanítom az anyjának adta, aki egy munkanélküli rinyagép.

Ahogy leírtam ezeket én is érzem, hogy ez nem a legnormálisabb felállás... Köszönöm, hogy kiírhattam magamból, bármilyen tanácsot, véleményt szívesen fogadok.


2014. dec. 23. 17:57
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Egy őszinte beszélgetés sokat javítana szerintem. Elég fukar, ha a saját pénzéből nem akar adni annak ellenére, hogy ő többet keres. Ráadásul egy pár vagytok, számomra furcsa, hogy nem közös kasszán vagytok. Mondjuk én még csak 18 vagyok. :)
2014. dec. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Elméletileg közös kasszán vagyunk.... Elméletileg...
2014. dec. 23. 18:03
 3/39 anonim ***** válasza:
60%
Nalunk ugyanigy kozos a kassza, mert ha az albit csak te fizeted akkor alap hogy a masik fizubol ketten eltek, nincs enyem meg tied. Nalunk mukodik, annyi elteres van hogy mindket fizu 1 szamlan landol, abbol fizetjuk a dolgokat.
2014. dec. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
50%

Szia! :)

Szerintem nem normális. Gyakorlatilag te tartod el. : lakbér, kaja stb...

Lehet, hogy ez csak az én naiv, gyermekkori ábrándjaimban létezik, de igenis a férfi legyen a családfenntartó! Kérsz, de nem kapsz? Ugyanmár...

Szerintem beszélgess el vele. Mozgasd meg egy picit a férfiegóját, hátha észhez kap. Sok sikert és kellemes ünnepeket! :)

14L

2014. dec. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Ez NEM közös kassza, arról akkor beszélhetnétek, ha mindkettötök fizetése egy közös számlára menne, arról menne le a lakbér meg a rezsi és a maradékból mindketten annyit tudtok levenni, amennyire szükségetek van. Olyan közös kassza esetén NINCS, hogy KÉRNI KELL a másiktól pénzt.


A jelenlegi heyzetben elöször is el kellene beszélgetni egymással, mert így semmi értelme a dolognak.


Vagy bevezetitek tényleg a közös kasszát - ami szerintem több okból sem menne,

vagy a barátod fizeti a lakbér felét, a rezsi felét, meg a kaja felét.

Utána mindenki a saját maradék pénzével szabadon gazdálkodik.

2014. dec. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
ma 18:06-od: nem jót értetted: a kérdezö fizetni a lakbért meg a kaját is, a barátja meg magára költi a saját fizetését és a kerdezönek nem ad belöle semmit, vagy csak keveset, és azt is csak nehezen.
2014. dec. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha te fizeted a lakhatást és a kaját akkor ő mit fizet? Ez mitől közös?


A pénzügyeket nem szabad szégyellni, le kell ülni, meg kell beszélni, össze kell adni mennyi a havi kiadásotok és szépen el kell osztani kettővel. A többiből lehet ajándékot meg ezt-azt vásárolni.

2014. dec. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Már bocsánat, de te harmad annyit keresel, te fizeted a lakhatást és a kaja nagy részét, ő meg nem akar beleadni?

Nonszensz!!


Tanács? EGy komoly elbeszélgetés vagy lapátra tétel.

2014. dec. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
Mint a régi vicc poénjában: Nem Szása semmi testvériesen osztozás... Fele- fele!
2014. dec. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Keresel egy kisebb albérletet és új életet kezdesz enélkül a párod nélkül.
2014. dec. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!