Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mikor legelsőnek mész a párod...

Mikor legelsőnek mész a párod szüleihez bemutatkozni pl ebédre illik vinni valamit? Kiöltözni illik?

Figyelt kérdés
2015. febr. 15. 22:22
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, én is gondoltam, hogy illik valamit vinni.


Egy tálca almás pite és mivel nem isznak, így pl egy csomag kávé vagy egy dobozos rostos lé jó ötlet lenne?


Meg annyi, hogy másfél óra az út, nem tudom kibírná e a süti, vagy ha ott veszünk cukrászdába pl fél kiló édes és sós sütit az hülyeség?

2015. febr. 16. 10:57
 12/21 anonim ***** válasza:
63%
Mikor én mentem először a párom szüleihez, akkor nem vittem ajándékot és a kiöltözés se jutott eszembe pedig pár napra mentem a távolság miatt. Amikor a páromat bemutattam ő se hozott ajándékot és nem öltözött ki (ő is pár napra jött). Így beszéltük meg a párommal, mert nem szeretjük a felesleges flancolást.
2015. febr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk a párom hozott egy üveg bort, meg egy desszertet, nagyon örültek neki a szüleim.

Mivel én véletlenül találkoztam először az édesanyjával, (tehát nem tervezett volt), így nyilván nem is tudtam vinni semmit sem, viszont nálunk a párom alapból szokott hozni pl egy tábla csokit anyumnak, mivel jóban vannak, és én is szoktam vinni pl egy kis sütit párom anyukájának, ha megyek. Nyilván nem mindig, de előfordul:)

21L

2015. febr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
84%
Hát engem úgy vitt fel párom hozzájuk, hogy 3 hete jártunk, este volt, és hogy aludjak ott. De a randin mondta, hogy aludjak már ott, szóval nem tudtam rákészülni. Így nem volt ott kajálás se este, csak reggel:D Amikor ő jött, akkor viszont megbeszéléssel jött-hoztam el hozzánk és hozott apunak valami italt, meg anyámnak virágot, meg ki is öltözött. De az én szüleim és az ő szülei között akkoriban különbség volt. Náluk be kellett vágódnia, hogy ő jófiú. Első hallásra nem tetszett nekik, mikor meséltem róla nekik (kopasz, fülbevalós:D Egyből mindig rossz jut eszébe az embereknek erről.) Az első találkozás után viszont belopta magát a szívükbe. Az ő családja lazább, közvetlenebb. Mára már apu is ilyen:D
2015. febr. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
52%
én nem vittem semmit. csak legyél kedves, beszédes, azt nagyon értékelik:D
2015. febr. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
59%
Én semmit sem vittem. Nem ismertem őket, nem tudtam, mit szeretnek, mit nem. Hétköznapi, utcai ruhában mentem, ahogy randira megy az ember. De nagyon jó is volt így.
2015. febr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Joe.38 ***** válasza:
46%
Helyzet függő. Érdemes vinni. Hisz nem a viszonzás meg az arányosság a lényeg. Magad mutatod be. Állás interjúra amikor elmész akkor Chegevara pólóba mész? Persze Népszabadság újsághoz mint komcsi vagy liberális újságíró tanoncnak megfelelő. Közép útat keresd! De párod kicsit biztos segít. Én már mentem zakóba és vasalt ingbe szép cipőbe. Anyós is így várt szépen. Lánya meg pongyolába. Szép lány volt csak hülye. Amikor elváltunk tudtam nem én voltam a suttyó. Azaz attól , hogy a másik igénytelen és ostoba én magammal eltudtam számolni. Forditva is mondhatom. Azaz ha suttyók nem kell leereszkedni hozzájuk. Azaz ha megadod a módját nem Te leszel akinek kellemetlenül kell éreznie magát.
2015. febr. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
53%

"Így beszéltük meg a párommal, mert nem szeretjük a felesleges flancolást" Hát ezzel is definiálható a bunkóság...

1. Fiú vagy, vagy lány? Mivel foglalkoznak a szülei? Mennyire konzervatív a mentalitásuk (nem politikailag)?

Ha lány és első alkalommal mész: öltözz nőiesen, de ne túlságosan alkalmi viseletbe! Kerüld a rikító, kirívó öltözetet! A házigazdát túlöltözni a legnagyobb illetlenség és sértés! Ékszer legyen rajtad, de kevés, mert ha szegények, komplexust, hosszú távon ellenszenvet válthatsz ki belőlük ("Fiam, ez az újgazdag kislány nem való hozzád!") Fontos az is, hogy ebédre hívtak, vagy csak úgy délutánra, teára - az öltözék szempontjából! Vigyél egy üveg bort és édesanyjának max. 5 szál virágot (páros számút, továbbá piros rózsát sohase vigyél!!!). A bor ne legyen a legolcsóbb, de drága sem, mert zavarba hozhatod őket!

Amikor köszönsz, édesanyjának köszönj "Csókolom"-mal, vagy "Kezi csókolom"-mal, édesapjának "Jó napot kívánok"-kal (utóbbi napszaktól függ)! Ha azt mondják, tegezd őket, köszönd meg és tegezd :)

Először édesanyjának köszönsz és mutatkozol be. Amikor bemutatkozol, az édesanyjának ne nyújtsd előre a kezed! A neved érthetően mondd ki, lehetőleg ne a másikkal egyszerre! ha kezet nyújtanak, határozottan fogd meg a kezüket, de ne törd össze az ujjakat! A puha, lógós kéz egyrészt gyenge jellem, másrészt az illem ismeretének hiánya!

Beszélgetés során ne kezdeményezz témát (első alkalommal)! Várd meg, amíg megszólítanak, utána kezd beszélni! Ha valamit megemlítenek, mutass érdeklődést a kérdéseidben, illetve a válaszaidban! Ha kérdeznek, csak arra válaszolj határozottan, amiben biztos vagy! Nehogy belefuss a klasszikus helyzetbe: "Nincs véletlenül déja vu-d?" "Nem tudom, de majd megnézem a pénztárcámban"... Próbáld megérezni, mikor kell beszélned és mikor hallgatnod!

Ne dicsekedj! Légy szerény, de határozott!

Dióhéjban ennyi. Majd írj pár szót, hogy sikerült :)

2015. febr. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
56%

hú, előző. látom, olvastál valami 60-as években írt illemtankönyvet.

egyszerűen családja és helyzete válogatja, hogy mi kell, és mi nem.

nekem eddig 1 kivétellel könnyedre "kellett" venni a figurát, semmi értelme sem lett volna sem virágnak, sem bornak, furcsán vette volna ki magát.

nem annyira hivatalos ez, egy barátnő az ember, nem menyasszony, nem feleség.

2015. febr. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
39%

# 19/19:

Ennél sokkal rosszabb a helyzet: származásomnál fogva így neveltek. Persze sokan nem tudjátok felfogni, hogy ez mit jelent...


Kérdező, ne hallgass rájuk! Csak jól jöhetsz ki, ha figyelmes és udvarias vagy.

2015. febr. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!