Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Illik így valami ajándékot vinni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Illik így valami ajándékot vinni?

Figyelt kérdés

Szombaton esküvőre megyek. A párt 2-3 éve ismerem, nem közeli barátaim, egy ifibe jártunk régebben, azóta már ők se és én se nagyon járok, viszont ha összetalálkozunk, szoktunk pár szót beszélni. A templomi esküvőre meghívták az ifi tagjait (csak a fb csoportba írták ki).


Szóval csak a templomi esküvőre megyek, a lakodalomba mi nem megyünk. Utoljára kb. 7-8 éve voltam esküvőn, nem nagyon emlékszem, hogy volt ez, meg persze akkor gyerek voltam, a szüleim foglalkoztak ilyesmikkel.

Az rémlik, hogy a szertartás után, mikor kijön a násznép, akkor oda szokás menni és gratulálni az ifjú párnak. Kérdésem: ilyenkor illik valami ajándékot adni? Ha csak a templomira megy az ember?

Ha ez így illik, akkor nekem nem probléma, hogy adjak valami személyes apróságot, csak nem tudom, kell-e, és nem akarok kényelmetlen helyzetbe kerülni, ha nem szokás ilyenkor ajándékozni...


Illetve szerintetek, ha egy bokáig érő, korall-fehér mintás, nem mélyen kivágott, ujjatlan muszlinruhát veszek fel, és a vállamra terítek valamit, hogy ne legyen kint, az megfelel? Nem akarok túlöltözni vagy alulöltözni, se rövid, vagy mélyen kivágott ruhát venni, mert református templomban lesz, és oda szerintem nem illik...


Köszi a válaszokat :)


2014. júl. 9. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szokás ajándékozni, hogyha a lagziba is meghívnak. Ha szeretnétek adni valamit, azt ne külön külön tegyétek, hanem beszéljetek össze a többi volt osztálytárssal és vegyetek közösen valamit.


A ruha szerintem így leírás alapján megfelel.

2014. júl. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Valami kis apróságot adnék, én sehova nem szeretek üres kézzel menni :). Az semmiképp sem kellemetlenség, ha adsz valamit, tehát ezzel nem fogod magad kényelmetlen helyzetbe hozni. Ha csak ez tart vissza, szerintem nyugodtan.


Ha nem volt személyes meghívás és egyébként is csak a szertartásra vagytok hivatalosak, akkor ez egyébként nem elvárás vagy illemszabály.

2014. júl. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem szokás adni. De a templom ajtajában nem is tudnád a fiatal pár kezébe adni az ajándékodat.

Csak akkor szoktak közösen venni ajándékot, ha az ifi tagjai közösen vesznek va amit.

2014. júl. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, erre írtam a kényelmetlent, hogy odaadom, akkor hova teszik, meg majd ott sorakozik mögöttünk a többi ember...


Nem volt szó közös ajándékról, azóta már eléggé szétszéledtünk, költözködés, egyebek miatt, új emberek vannak már az ifiben, őket a legtöbben nem is ismerjük, a régiekkel is ritkán találkozunk csak... Továbbá tudtommal a régi csapatból van 1-2 ember, aki a lagziba is hivatalos, ők úgyis adnak majd nászajéndékor gondolom. :)


Köszi mindenkinek a válaszokat :)

2014. júl. 9. 21:58
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem rendben van a ruha része, ajándékot meg szerintem is közösen vegyetek.


Ne haragudj, de nem tudom szó nélkül hagyni, ami ilyenkor csípi a szememet: hogy lehet valakit csak a templomba hívni? Ha valakit elvárok az esküvőmre, azt becsületesen megvendégelem, vagy HA NEM, akkor azt jelenti annyira nem érzem közelinek, vagyis nem hívom meg.


Én biztosan nem mennék el egy ilyen esküvőre, ahol csak azért kellek, hogy töltsem a templomot (kivétel ha szűk körű a vacsora).


Bocs az offért

2014. júl. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az 5-ös hozzàszólóval.
2014. júl. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát valahol egyetértek az utolsóval, valahol meg nem :)

Szerintem a helyzettől függ. Akkor szerintem is fura csak a szertartásra hívni vendégeket, és fogadásra nem, hogyha pl. az örömszülők hívogatnak össze mindenféle ismerősöket, csak azért, hogy mutogassák, hogy a gyerekük megházasodik, milyen szép stb. Vagy maga a pár csak hegyről-végről való ismerősöket, hogy felvágjon vagy ilyesmi.


Viszont én őket egy református ifiből ismerem. Ott ismerkedtek meg, tavaly volt eljegyzés, ismerős lelkész esketi őket, az előkészületekkor is meséltek, hogy mi történik. Nekünk a házasság, az, hogy ők összekötik az életüket, egy fontos, örömteli dolog. Mi ezt megyünk ünnepelni, osztozni az ő örömünkben. Nem közeli barátok, de meghívtak bennünket, mivel ebben a közösségben ismerkedtek össze, és velünk évekig összejártak, és szerették volna, hogyha megünnepeljük velük a házasságkötésüket, mert ez fontos a mi közösségünkben. Mi pedig nem várjuk el egyáltalán, hogy lagziba is kapjunk meghívót, nem tartozunk se a család, se a közeli barátok közé.


Szerintem amúgy is, az esküvő a házasságkötésről szól, nem a lagziról. És ezt sokan elfelejtik. Nekem legalábbis ez a véleményem. :)

2014. júl. 9. 22:37
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy közösen kellene valamit venni, és azt odaadni akár akkor, de csak ha pici, pl. utalvány valahova vagy stb. Mert nem igen tudják akkor hova tenni. Ha nem vesztek közösen, küldj egy dísztáviratot, így adsz is, de nem ott kell a kezükbe nyomni
2014. júl. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Abszolút nem értek egyet az 5-ssel. Sokaknál az esküvő egyenlő a lagzival, holott ez nem így van. Van akinek a fejében az egész esküvő-lagzi téma (mindkét oldalról) a felszolgált vacsora milyenségében, a gazdát cserélő pénzösszeg mértékében és a kötelező hejehuján kötelezően eltöltendő időben merül ki. Pedig az egésznek nem ez lenne a lényege. Nyilván vannak szokásbeli különbségek, de az elsődleges akkor is az, hogy a pár kimondja az igent, nem az hogy a vendéglátó és a vendégek egymást kölcsönösen anyagi csődbe juttassák.
2014. júl. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekünk az esküvőnkre nem hívtuk, de eljött párom egyik régi osztálytársa, aki épp azon a hétvégén otthon volt, és bejöttek megnézni minket. Én a fiútól kaptam egy szép csokor virágot benne egy kis gratulálós kártyával. Párom pedig egy szép tasakban egy üveg bort. nekünk egy nagyon nagy meglepetés volt, főleg hogy évek óta nem is találkoztak, de hallották, hogy esküvő lesz. Szerintem ennyi bőven elég lesz. Nekünk volt ilyen gratulálás a végén, akkor jöttek oda.
2014. júl. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!