Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A párom anyja mindenbe beIe...

A párom anyja mindenbe beIe szóI, nem hagyja őt érvényesülni?

Figyelt kérdés
Eddig nem vettem észre, de mióta sokat beszélgetek a párom édesanyjával, nagyon megdöbbent az a tény hogy folyton a saját akarátát erőlteti rá. Most olyan ponton van a kapcsolatunk, hogy el döntöttük eggyütt szeretnénk családot alapitani és ennek érdekében mindent megteszünk, hogy sikerüljön viszonylag normális életet élnünk. Mindketten felnőtt emberek vagyunk, állandó állásunk van, de mégis ugy döntöttünk hogy szeretnénk külföldre költözni, vagy legalább is egy bizonyos időre kiutazni munka céljából. Jelenleg a párom elutazott, hogy egy kis tőkét tudjon össze szedni. De az édes anyja áIIandóan hivogatja, hogy menjen haza ők majd adnak neki pénzt, mert hogy ugysem fogja tudni megkeresni stb. Nekem ez nem nagyon tetszik, mégis felnőt ember és nem kellene ugy kezelni mint egy dedóst. Nem hagyják érvényesülni semmiben, minden tervét elbaltázzák, bármibe belefog addig piszkálják mig abba nem hagyja és nem csinálja azt amit a szülei akarnak. Ha tehetnék magukhoz láncolnák. Ez az eggyik oka maiért szeretnénk elköltözni. Lehet ez ellen a folytonos kontroll ellen tenni vmit?

2015. márc. 1. 18:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Minél messzebb vagytok, annál jobb.
2015. márc. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, de most is pI beszéInek és az anyja próbáIja rá beszéIni hogy hagyja az egészet, házasodjunk össze ők majd finanszirozzák. De én nem szeretnék éIetem végéig az anyósom pénzébőI éIni
2015. márc. 1. 18:24
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

A barátod mit szól ehhez?

Mert ez a legfontosabb kérdés. Ugyanis ha ö nem áll ellent, akkor te akármit csinálsz, nem érsz el semmit.


Neki kellene az anyját leállitani, és nem engedni, hoyg állandóan bele akarjon szólni a fia életébe.

2015. márc. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát miveI eIutazott, hogy pénzt keressen kettőnknek igy ő is be Iátja hogy nem jó ha mindenbe beIe szóInak. De a szüIei mióta eI ment csak csesztetik, és már ma at vettem észre hogy aIább hagyott a Ieikesedése és teIjesen bizonytaIánnak tűnik
2015. márc. 1. 18:32
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Állj mellette és biztasd, mellettem nem volt egy társ, aki volt, az el is hagyott, még barátként se kellettem neki. Egyedül baromi nehéz.
2015. márc. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Lehet nemet is mondani, és kell is. Ha a párodat ez zavarja, akkor nem beszél róla az anyjával. Ha szóba hozza, már ki is nyomja, és nyomatékosan közli vele, hogy ne avatkozzon semmilyen módon az éltébe, életetekbe, a jövőbeli terveitekbe. Ha erre ő képtelen, akkor most menekülj tőle, amíg nem késő, mert sosem lesz nyugtotok az anyjától, ha ő ezt hagyja.
2015. márc. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem ezzel a mai napig vitánk van a páromnal. Van amikor tudom, hogy az anyja szavait hallom amikor mond dolgokat es én meg rákérdezek mi is a véleménye. Aztán elmondom, hogy közösen kell döntést hozni nem Anyuka hatására. Ez beválik, hogy mindig vissza kérdezek jó e ez így.
2015. márc. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A választás akkor ;vagy a család "kontroll"-ja,vagy a leendő főnök,az esetleges feleség kontrollja,igaz?

Pont ezért lessz jó az ilyen felnőt embert iga alá hajtani,miután megszabadultunk -elidegenítettük - a családjától.DE ez csak az egggyik ok,ugye?

2015. márc. 21. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok az a fajta ember aki kontrol alatt tart bárkit is. Mindenkinek van fej a nyakát, hogy használja és saját belátásai alapján cselekedjen.
2015. márc. 21. 07:53
 10/11 anonim ***** válasza:

Az elvárások is finom kontrolnak minősülnek.Nem kell cenzúra ahhoz,hogy tudjuk,mit mondhatunk,mit nem,mi az előnyös és mi nem.Ez benne van a társasjátékban.

A kérdésre válaszolva,amit a kérdező írt kontrolnak minősítve,azellen nem lehet tenni semmit.

Két motiváció áll szemben egymással,az egyik a szülők felelősségérzete a gyerekük iránt,amit kutya kötelességük kifejezni szavakkal.Ami lehet félreérthető,attól függően,hogy a szülők hogyan fejezik ki magukat.Lehet diplomatikus,lehet egyszerű.

A másik motiváció a pár érdeke,elvárása a férfi iránt.

Nem szabad figyelmen kívül hagyni azt sem,hogy a szülők akkor ott lesznek szülőnek,amikor a párja esetleg nem.Aminek a valószínűsége manapság elég nagy.

2015. márc. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!