Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez nektek is rosszul esne,...

Ez nektek is rosszul esne, vagy én fújok fel egy tök normális dolgot?

Figyelt kérdés

Két-három hét múlva szülni fogok. Tegnap meglátogatott minket anyósom, és elmesélte, hogy a másik unokája (a férjem első házasságából származó gyereke) biciklit fog tőle kapni húsvétra, mert amit tavaly vett neki, már elég rozoga.

Ezzel önmagában még nem lenne gondom, de az elmúlt 8 és fél hónap alatt még egyetlen egyszer sem kérdezte meg, hogy esetleg a babának szüksége van-e valamire, vegyen-e neki valamit. És sosem érdeklődött róla.

És így már most is azt érzem, hogy a férjem másik gyerekével bizony kivételezve van, a babára meg tesz magasról. Tudom hogy nem neki szülöm, meg nagyjából mindent meg is vettünk már, nem várom el, hogy anyósom vásárolja meg a baba kelengyéjét. De azért jól esett volna, ha legalább egy pár pici zoknit vagy valami más apróságot kapunk tőle, hogy érezzük, neki is fontos a baba.

De ez nem történt meg, és most úgy érzem, hogy őt csak a másik unokája érdekli. A férjem azt mondta, a másik gyereke születése előtt bezzeg minden sz*rt odahordott anyósom kérdezés nélkül, meg még számlát is nyitott a születése másnapján a gyerek nevére.


Nektek is rosszul esne ez az érdektelenség anyósotok részéről, vagy én fújom fel a dolgot? (Mielőtt azt írnátok, hogy biztos azért, mert én csábítottam el a férjemet és tönkretettem egy családot, közlöm hogy nem így van, az exfelesége lépett le anno.)



2015. márc. 9. 08:22
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
70%

Egy babának, magzatnak, ami a hasadban fejlődik épp mire van szüksége a nagyszüleitől szerinted? Semmire. Mindent, mire az érkezésekor szüksége van a szülei kötelesek előteremteni neki, nem a nagymama, nem a nagypapa, nem a szomszéd feri bá és nem is a juli néni az utca végéről.

Tehát a helyes kérdés az lenne: te szülőként miért várod el, hogy más teremtse meg a gyermeked számára a megfelelő körülményeket?

2015. márc. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
47%
Miért nem beszéled meg vele? Attól nem lesz jobb, hogy itt dúlsz-fúlsz, normális hangnemben meg kell vele beszélni, hogy ez neked rosszul esik.
2015. márc. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
41%
Nekem az a gyanúm, hogy nem szeret téged az anyósod, és borsot akar törni az orrod alá, mint ahogy írtad, hogy elmeséli tüntetőleg, hogy a másik gyerek biciklit kap, és VEDD ÉSZRE, hogy te meg semmit. Azt javaslom, hogy ne mutasd ki neki, hogy elérte a célját, és sikerült megbántania.
2015. márc. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
59%

Gondolom fiatalabb korában más körülmények között élt a férjed, mint most, valószínűleg úgy gondolja az anyósod, hogy ott szükség volt az anyagi segítségre, még ha ruhák és játékok formájában is, nektek viszont majd csak a gyerek születése után vesz bármit, mert ti meg tudjátok oldani önállóan.


De lehet, hogy nem ezt gondolja, ha annyira bánt ez téged, akkor miért nem kérdezed meg az illetékest? Talán mert te magad is érzed, hogy milyen alantas dolog méricskélni, hogy a másik gyerek mit kapott, elvárni hogy a tiéd is kapjon ugyanazt, de még meg is sértődni az elvárt ajándékok híján...

2015. márc. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
56%
Nekem nem az esne rosszul, hogy nem vett semmit a babának, hanem, hogy nem is érdeklődik felőle. Szerintem a kérdezőnek is inkább ez esik rosszul.
2015. márc. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

"Talán mert te magad is érzed, hogy milyen alantas dolog méricskélni, hogy a másik gyerek mit kapott, elvárni hogy a tiéd is kapjon ugyanazt, de még meg is sértődni az elvárt ajándékok híján..."


Hát ha ezt sikerült leszíűrnöd a mondókámból, akkor inkább no comment. Ha majd egyszer véletlenül megtapasztalod, hogy a te gyereked semmit se számít egy másikkal szemben a családban, akkor majd talán megérted, hogy miről is beszélek.

2015. márc. 9. 09:47
 17/35 anonim ***** válasza:
63%
Már megint egy ilyen hisztérika kérdező, aki akkor sem vesz észre magát, ha 16/14 ember szerint ő fújja fel...
2015. márc. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
96%
Ha meg össze-vissza megvenne egy csomó mindent, ami adott esetben nem tetszik neked, akkor meg az lenne a baj, hogy minek vásárol ennyit, a te gyereked, szálljon már le róla... Sajnállak Kérdező, neked (is) elvette az eszed a gyerekvállalás... -.-
2015. márc. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
78%

Ennyire unatkozol? :)

Inkább töltsd hasznosabban ezt a 2-3 hetet. Készülj fel, hogy mi lesz a te feladatod és ne anyóssal foglalkozz.

2015. márc. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is te fújod fel a dolgot, majd ha a születése után sem néz a baba felé, akkor lesz okod puffogni. Egyelőre simán lehet, hogy csak azért nem vásárol minden vackot össze, mert ott a már megszületett unokája, és most rá fókuszál. Gondolom ő első unoka volt, ilyenkor az ember izgatottabb, mint mikor már többedjére történik a dolog. Ez nem jelenti azt szerintem, hogy ne érdekelné a ti gyermeketek. De én is benne voltam hasonlóban, szülőként, pláne kismamaként kicsit nehéz megérteni, hogy másoknak nem az én gyerekem a világ közepe, főleg ha nekem az első.. :)
2015. márc. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!