Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez nektek is rosszul esne,...

Ez nektek is rosszul esne, vagy én fújok fel egy tök normális dolgot?

Figyelt kérdés

Két-három hét múlva szülni fogok. Tegnap meglátogatott minket anyósom, és elmesélte, hogy a másik unokája (a férjem első házasságából származó gyereke) biciklit fog tőle kapni húsvétra, mert amit tavaly vett neki, már elég rozoga.

Ezzel önmagában még nem lenne gondom, de az elmúlt 8 és fél hónap alatt még egyetlen egyszer sem kérdezte meg, hogy esetleg a babának szüksége van-e valamire, vegyen-e neki valamit. És sosem érdeklődött róla.

És így már most is azt érzem, hogy a férjem másik gyerekével bizony kivételezve van, a babára meg tesz magasról. Tudom hogy nem neki szülöm, meg nagyjából mindent meg is vettünk már, nem várom el, hogy anyósom vásárolja meg a baba kelengyéjét. De azért jól esett volna, ha legalább egy pár pici zoknit vagy valami más apróságot kapunk tőle, hogy érezzük, neki is fontos a baba.

De ez nem történt meg, és most úgy érzem, hogy őt csak a másik unokája érdekli. A férjem azt mondta, a másik gyereke születése előtt bezzeg minden sz*rt odahordott anyósom kérdezés nélkül, meg még számlát is nyitott a születése másnapján a gyerek nevére.


Nektek is rosszul esne ez az érdektelenség anyósotok részéről, vagy én fújom fel a dolgot? (Mielőtt azt írnátok, hogy biztos azért, mert én csábítottam el a férjemet és tönkretettem egy családot, közlöm hogy nem így van, az exfelesége lépett le anno.)



2015. márc. 9. 08:22
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
50%
De puffogsz, mert hiába írjuk meg a véleményünket, ami esetlegesen nem egyezik a tiéddel, akkor is fújod a magadét és próbálod bizonygatni, hogy de igenis te gondolod jól. Én nem mondtam, hogy anyósod jól csinálja, de vele kellene megbeszélni, mert ez kettőtökre tartozik, nem másokra, mi, akik nem voltunk ott, nem ismerünk titeket, hogy is tudnánk megmondani, hogy anyósod miért tette ezt? Ha most itt mindenki azt írta volna, hogy nem fújtad fel a dolgot, neked van igazad, akkor leülnél beszélni anyósoddal erről? Szerintem nem.
2015. márc. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
62%

hiába írja ide mindenki igenis ez nagyon tud fájni, tehetünk úgy mintha nem zavarna,de attól még belül keserű érzés tölt el(féltékeny ilyenkor az ember igen,de ez egy teljesen normális érzés addig amíg ezzel nem irritálja a családot).

Nekem pl .sógornőm szült egy babát,édes a pici,gyönyörűen mosolyog meg minden,de mindig minden csak a babáról szól,ha valamiről beszélünk valahogy mindig képes átterelni a babára.Bólogatnunk kell minden hülye nevelési szeszélyére,hogy az úgy a helyes.Ez még nem is fájna én úgy vagyok vele majd az én gyerekemet az én anyukám fogja agyon szeretni,de a férjemet sajnálom ,mert ő nagyon apás.Viszont ő most csak az unokáról beszél, a párom meg mindenben segít neki de annyit se mond az após hogy kösz csak lecsitítja,hogy halkabban mert alszik a pici(lakótelepi baba végigaludt ő már mindent).Párom nem szól semmit,de amikor az ő képei eltűnnek és mindenhol babafotók vannak az igenis fájhat.

2015. márc. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
67%
ja és gyerekként naagyon fájt,hogy a nagyszüleim velem egyáltalán nem foglalkoztak,bezzeg az unokatestvérem segge alá volt tolva minden.Egy emlékem van amikor megtanultunk bicajozni.Unokatesómat agyon puszilgatták milyen ügyes,mikor én mutattam hogy végre megy a bicajozás nem néztek egyáltalán oda,ez annyira zavart hogy zavaromban belementem egy tüskés bokorba.Uncsitesómat tovább puszilgatták én meg egyedül szedegethettem ki a tüskéket.Naagyon fájt nem az ajándék,hanem a nemtörődömség és miért utáltak? Mert anyám lánya voltam(az ő szavukkal élve)?!Szóval vannak érdekes anyósok/apósok.
2015. márc. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, a férjed azt mondta, hogy a másik gyerek születése előtt minden szart odahordott kérdezés nélkül? Ha így mondja, nem tetszett neki a dolog. Az is lehet, hogy kapott is anyós érte, ezért most nem hord oda semmi szart, nehogy szó érje a ház elejét.
2015. márc. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
72%
Nem olvastam végig minden kommentet, de tulajdonképpen nem értelek. Ha egy zoknit, vagy valami más apróságot vitt volna, akkor meg az lenne a bajog, hogy bezzeg a másik unokának biciklit vett, a babának meg CSAK egy zoknit. Ezen nem kéne rugóznod, ti megveszitek a babának amire szüksége van, a mama meg azt csinál a pénzével, és annak vesz ajándékot, akinek akar és pont.
2015. márc. 12. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!