Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez nektek is rosszul esne,...

Ez nektek is rosszul esne, vagy én fújok fel egy tök normális dolgot?

Figyelt kérdés

Két-három hét múlva szülni fogok. Tegnap meglátogatott minket anyósom, és elmesélte, hogy a másik unokája (a férjem első házasságából származó gyereke) biciklit fog tőle kapni húsvétra, mert amit tavaly vett neki, már elég rozoga.

Ezzel önmagában még nem lenne gondom, de az elmúlt 8 és fél hónap alatt még egyetlen egyszer sem kérdezte meg, hogy esetleg a babának szüksége van-e valamire, vegyen-e neki valamit. És sosem érdeklődött róla.

És így már most is azt érzem, hogy a férjem másik gyerekével bizony kivételezve van, a babára meg tesz magasról. Tudom hogy nem neki szülöm, meg nagyjából mindent meg is vettünk már, nem várom el, hogy anyósom vásárolja meg a baba kelengyéjét. De azért jól esett volna, ha legalább egy pár pici zoknit vagy valami más apróságot kapunk tőle, hogy érezzük, neki is fontos a baba.

De ez nem történt meg, és most úgy érzem, hogy őt csak a másik unokája érdekli. A férjem azt mondta, a másik gyereke születése előtt bezzeg minden sz*rt odahordott anyósom kérdezés nélkül, meg még számlát is nyitott a születése másnapján a gyerek nevére.


Nektek is rosszul esne ez az érdektelenség anyósotok részéről, vagy én fújom fel a dolgot? (Mielőtt azt írnátok, hogy biztos azért, mert én csábítottam el a férjemet és tönkretettem egy családot, közlöm hogy nem így van, az exfelesége lépett le anno.)



2015. márc. 9. 08:22
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező!


Az mit jelent pontosan, hogy nem érdeklődik a baba iránt? Nem kérdezi meg, hogy hogy vagy/vagytok? Hogy mozgolódik-e? Hogy hány centi, hány kiló éppen?


Mert ha tényleg nem érdeklődik, az nem hiszem el, hogy nem esne rosszul mindenkinek. Én ezeket a terhes kolléganőmtől is meg szoktam kérdezni.

2015. márc. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
60%
Én tennék rá magasról. Miért idegesíted ilyennel magad a szülés előtt? Meg tudtok mindent adni a babának érzelmileg, anyagilag? Ha igen, akkor mit számít az anyós jelenlegi hozzáállása? Nekem is van 3 gyerekem, sógornőmnek egy. Az anyós sokkal többet foglalkozik azzal az eggyel, de minket ez hidegen hagy. Tegye.
2015. márc. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

"Az mit jelent pontosan, hogy nem érdeklődik a baba iránt? Nem kérdezi meg, hogy hogy vagy/vagytok? Hogy mozgolódik-e? Hogy hány centi, hány kiló éppen?"


Soha szóba sem hozta a babát a terhességem kezdetétől mostanáig. Egyedül pár hete került szóba. Akkor is olyan szövegkörnyezetben, hogy felhívta a férjemet, hogy segítsen neki biciklit választani a nagyobb gyereknek. Erre a férjem mondta, hogy most épp nem tud, mert vidéken vagyunk a szüleimnél. Mire anyós közölte, hogy szerinte "ilyen előrehaladott állapotban már nem kéne utazgatnom". És ennyi, összesen ennyi tudomást volt hajlandó venni a születendő unokájáról idáig.

2015. márc. 9. 10:18
 24/35 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, figyelmen kívül hagyod a válaszom (kérdésem), hogy miért nem beszéled meg az anyósoddal ezt, hogy rosszul esik? Miért itt puffogsz, attól mi lesz jobb? Ha itt mindenki helyesel, hogy igen, jól gondolod, anyósod egy bunkó, hogy nem vesz tudomást a gyerekről. Magadat idegesíted, mert ha nem tudod vele megbeszélni, akkor sok értelme nincs a puffogásnak!
2015. márc. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
95%
Amúgy a férjednek hogy esik mindez, mármint ez a féltékenységed az első gyerekére?
2015. márc. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

Nem puffogok, szimplán nem esik valami jól a dolog.

Ezért kiírtam ide egy szerintem tök normális kérdést, mert pártatlan véleményekre vagyok kíváncsi. A normális válaszokkal nincs is bajom, ha nem nekem adnak igazat, akkor sem. De az olyan beszólásoktól, hogy én anyósomtól várom el, hogy bevásároljon a gyerekemnek, stb, na ezektők igenis kinyílik a bicska a zsebemben.


Szóval azért nem beszélem meg anyósomal, mert nem tudom eldönteni egyelőre, hogy felfújom-e a dolgot vagy sem.

2015. márc. 9. 10:30
 27/35 A kérdező kommentje:

"Amúgy a férjednek hogy esik mindez, mármint ez a féltékenységed az első gyerekére?"


A férjem szó szerint azt mondta, hogy "hát ja, anyám igazán kérdezhetett volna valamit a babáról, és nem kéne évente új biciklit vennie a gyereknek".


És nem, ez nem féltékenység részemről, nem a másik gyerekkel van bajom, hanem anyósom viselkedésével. De neked hiába magyarázom, mert te már eldöntötted magadban, hogy én vagyok az aljas szemét.

2015. márc. 9. 10:33
 28/35 anonim ***** válasza:
56%
3 gyerekem van. 13 és 11 éves a két nagy, 10 hónapos a kicsi. van 2 testvérem is. Mindkettőnél szintén tavaly született 1-1 kicsi, és a húgomnak van egy óvodás lánya. Nos a SAJÁT ANYÁM, illetve ANYÁNK, (azért emelem ki, mert még csak nem is anyós, hanem az édesanyánk),azt sem tudja, hogy a 10 hónapja megszületett kicsi megszületett. Él-e, hogy hívják, és hogy fiú lett-e vagy lány. Pedig többször is beszéltünk már azóta. A 2 nagyom sem érdekli. bezzeg a többi unoka, ők az istenek. De a testvéreim is így vannak vele. Mikor nagyon rosszul álltunk pár éve anyagilag akkor ecsetelte az öcsém, hogy 30 ezres fülbevalót vett a húgom akkor 1 éves lányának. Az enyémeknek sajnos akkor nagyon enni sem volt mit. És ő ezt tudta. Persze, hogy rosszul esett. Facebookon meg anyám lelkesen pózolgat a 3 kicsi tündérkéjével. Míg az enyémekről annyit nem kérdez, hogy élnek-e, halnak-e. Már nem érdekel, lepereg. Persze rosszul esik, és nem értem az okát, hiszen tudtommal nem tettem semmi rosszat, de már elkönyveltem magamban, hogy ő ilyen, és kész. Szerintem te sem nagyon tehetsz mást. Nem követelheted ki a figyelmet, és mást sem. De talán nem is kell. Az is lehet amúgy, hogy az első unokánál az első feleség kiosztotta, hogy ne hordjon minden vacakot, így most ezt teszi, és a kicsi születése után más lesz. az is lehet, hogy a férjed még megmaradt kisholmiját vitte oda, és azok ugye mostanra már elfogytak. Ha nem kérdezed meg, nem tudhatod.
2015. márc. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Majd rájössz, hogy a szeretetet, figyelmet nem lehet kierőszakolni. Ha nem érdekli az anyósodat a születendő baba, akkor fejre is állhatsz, így lesz.

Lehet, hogy úgy van vele, ott vannak a te szüleid, számtalan ilyen történet van.

2015. márc. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Minek kérdezed a véleményünket, ha utána nekiállsz minket győzködni??

Ezt sosem értettem...

2015. márc. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!