Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan térítsem jobb belátásra...

Hogyan térítsem jobb belátásra anyósomat?

Figyelt kérdés

3 kutyája és több macskája van. A szomszédok már jelezték, hogy büdös az udvar és a ház. Kérték, hogy csináljunk valamit, mert elegük van.

Anyósomat már kértem, hogy keressen nekik helyet, de erre nem volt hajlandó, mert ő imádja őket.


A szomszédok megértőek, de azért az ő tűrőképességüknek is van határa. Én az állatorvossal már beszéltem, tudna nekik ideiglenes helyet, de anyósom hallani sem akar róla.


Nekem már elegem lett a huzavonából így megbeszéltem az állatorvossal, hogy max 1 hét és viheti őket. Így 1 hetem van, hogy észhez térítsem anyósomat.


Hogyan fogjak hozzá?


2015. márc. 20. 18:31
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
A házra is ráférne egy kiadós takarítás és festés, az udvart is meg kellene csinálni, mert elég lelakott, de amíg ott vannak az állatok, hiábavaló lenne.
2015. márc. 20. 18:32
 2/16 anonim ***** válasza:
65%

Már nem azért, de neked rohadtul semmi közöd anyósod állataihoz... Ha csak úgy fogod és elviszed őket akkor simán feljelenthet lopásért.

Amúgy konkrétan mi a gond az állatokkal? Nekem két kutyám és két macskám van, de egyáltalán nem büdösek.

2015. márc. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%

A leírásodból nagyon úgy hangzik, hogy az állatokat csak kifogásnak használjátok, hogy miért nem kell rendbe szedni a házat... - az anyósod nyilván nem bírja már önerőből.

Inkább az állatok tartási körülményei számítanak, nem a számuk (és a méretük). Egy ismerősöm 3 kistestű kutyával élt egy garzonban, de tisztaság volt - és nem ő volt az egyetlen, legalább még 3 ilyen példát tudnék mondani.


1. Csinálnék egy nagytakarítást (egyszeri alkalom, ennyi segítségre nyugodtan igényt tarthat a családjától).

2. Felülvizsgálnám a tartási körülményeket, ha szükséges, arra venném rá, hogy ezeken javítson - mivel ez napi rendszerességű feladat, ebben nem támaszkodhat rátok, vagy meg tudja oldani, vagy annyi (és olyan) állatot kell tartani, amivel elbír. (Itt akár lehet azzal érvelni, hogy ez így nem mehet tovább, ha nem lesz rend, akkor az állatok egy részének mennie kell.)

3. Ha nem oldódik meg a probléma, csak akkor fordulnék állatmentőkhöz, de akkor is az anyósod beleegyezésével.


Viszont semmi jogod sincs csak úgy elvitetni az állatait, ami valószínűleg az egyetlen társasága. Persze értem, hogy számotokra ez a legkönnyebb út, de egyben a legkegyetlenebb is. Ez nem "jobb belátásra térítés", hanem durva beavatkozás a másik életébe...


(Persze nem tudom, hogy az anyósod milyen egészségi állapotban van, mennyire alkalmas az önellátásra, illetve mennyire van jó fizikai és szellemi állapotban, de mivel ilyen gondról nem írtál, feltételezem, a korának megfelelő állapotban van.)

2015. márc. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Most már eljutottam arra a pontra, hogy az állatok mennek, főleg, hogy már a helyük is megvan. Ha ez nem tetszik anyósomnak, mehet ő is velük. Eredetileg az volt megbeszélve, hogy NINCS semmi háziállat.


Azért büdösek, mert alig takarítanak utánuk. Szegény apósom már csak aludni jár haza, nem tud megmaradni a házban, mert minden az állatoké.


A ház az enyém, örökség a dédmamámtól. Mielőtt beköltöztek (5 éve) szépen kicsinosítottuk, de ebből már semmi nem látszik. Amíg ott vannak az állatok, én nem ölök bele több pénzt.


Én megpróbáltam vele megbeszélni a dolgokat, de semmi nem használt. Most telt be a pohár. Mindezek ellenére szeretném anyósommal megértetni, hogy miért is kell ennek így lennie. Ezért is kerestem nekik helyet, hogy lássa, még jobb is lesz nekik.


Leginkább attól félek, hogy miután elül a vihar megint befogad egy csomót és kezdődik minden előlről.

2015. márc. 20. 20:06
 5/16 anonim ***** válasza:
42%

Ez egy több sebből vérző (kamu?) kérdés.

1. A kutya, macska nem büdös.

2. A szomszédoknak ugyan mi közük van hozzá, hogy mi van anyósod házáBAN?

3. Fura egy állatorvos, aki csak úgy elvitetné az állatokat, más portájáról, egy idegen kérésére....

2015. márc. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%
Jaaa hogy tied a ház. Hát így azért egész más a történet. Meg persze sokkal egyszerűbb is. Meg kell mondani anyósnak, hogy vagy rendben tartja maga körül a dolgokat, vagy mehet ahova akar. Ez így nem sokban különbözik egy albérlettől. Ott is ha a tulaj azt mondja nincs állat, akkor nincs, akinek nem tetszik menjen máshova. Az emberek, az idősek meg pláne, nagyon nehezen változtatnak a berögzült szokásaikon. Talán azt beszéld meg vele, hogy látod, hogy nem bír már el ennyi állattal. Mond el neki, hogy az, ha nincsenek megfelelően gondozva nekik se jó. Mondjuk válasszon egyet amit megtart és akkor annak tudja szentelni minden figyelmét, így nem fajul el nagyon a helyzet.
2015. márc. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is furcsa, h az állatorvos ilyennel foglalkozik h elszállít állatokat. Biztos jó helyre kerülnek, nem elaltatni akarja?
2015. márc. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Az állatorvos nem foglalkozik ilyenekkel. Legközelebb jobbat találj ki.
2015. márc. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

De, foglalkozik ilyennel, ha volt felesége kéri rá. Nem haraggal váltunk el és van egy közös lányunk is.

Egyébként sem értem, miért ilyen hihetetlen ez, hiszen náluk mindennapos, hogy bevisznek hozzájuk talált vagy feleslegessé vált állatokat, ők meg vagy keresnek nekik befogadót vagy a náluk megforduló gazdiknak adják őket. A mi macskáink is tőlük vannak.

Most jöhetnek a találgatások, de előre leírom, hogy nem, nem csalom vele a férjemet és nem, nem akar visszaszerezni, csak egyszerűen még szoktunk beszélgetni és segítünk egymásnak, ha tudunk.


Abban igazatok van, hogy a macska és a kutya nem büdös, de ha nem takarítanak utánuk, akkor azért nem parfüm illatú a lakhelyük, főleg nem lesz az nyáron 35-38°C-ban.


Mi köze van a szomszédnak hozzá? Nos, csak annyi, hogy az udvar tele van kutya/ macska piszokkal és a szagon túl csak remélni lehet, hogy a szél csak port visz és nem mást. Igaz, nyilván nem tudja pontosan beazonosítani, hogy melyik szag honnan jön, de amikor az ember elmegy a nyitott ablakuk alatt, azért sejthető, hogy mi van a házBAN.


Szóval, ha mindenki kiélte a kamu kiabálási szenvedélyét, kérlek adjatok valami használható ötletet a kérdésemre.

2015. márc. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
19%

Igen, bármennyire hihetetlen, a férjem is tud róla, ezért is válaszolok az ő oldaláról.

Hálás köszönet a kedves mindent tudó privát írójának, aki ránk ismert és e-mail-ben és privátban mocskolt, hogy a férjem nem is tud az akciómról! Kérlek biztos ami biztos írj neki is és után a szállj le rólunk, ha már segíteni nem akarsz!

2015. márc. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!