Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan térítsem jobb belátásra...

Hogyan térítsem jobb belátásra anyósomat?

Figyelt kérdés

3 kutyája és több macskája van. A szomszédok már jelezték, hogy büdös az udvar és a ház. Kérték, hogy csináljunk valamit, mert elegük van.

Anyósomat már kértem, hogy keressen nekik helyet, de erre nem volt hajlandó, mert ő imádja őket.


A szomszédok megértőek, de azért az ő tűrőképességüknek is van határa. Én az állatorvossal már beszéltem, tudna nekik ideiglenes helyet, de anyósom hallani sem akar róla.


Nekem már elegem lett a huzavonából így megbeszéltem az állatorvossal, hogy max 1 hét és viheti őket. Így 1 hetem van, hogy észhez térítsem anyósomat.


Hogyan fogjak hozzá?


2015. márc. 20. 18:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem, a sem a kutyák, sem a macskák nem kerülnek elaltatásra.


Lopással nem hiszem, hogy megvádolhatna, mert anyósom nem híve a kutyák oltatásának, ezért apósommal összebeszélve oltattuk, chipeltettük őket. Apósom nevén vannak, aki beleegyezett a dologba. Még mielőtt vád érne, ezt nem a volt férjem intézte, hanem az anyósék falujában élő.

A macskák pedig így is jönnek mennek, nincs fix állomány.

2015. márc. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
59%

3-as vagyok: a plusz információkkal azért már teljesen más a helyzet!


Így már azt mondom, teljesen igazad van:

- egyrészt tiéd a ház, és nem egyeztél bele az állattartásba

- másrészt nem egy egyedülálló idős emberről van szó, aki ragaszkodik a KONKRÉT állataihoz (a macskák "jönnek-mennek, nincs fix állomány)

- mindehhez még a tartási körülmények sem megfelelőek (nincs takarítva sem a ház, sem az udvar)

- és még csak oltva + chippelve sem lennének, ha az anyósodon múlt volna, (pedig ez törvényi előírás) + nem az ő nevén vannak

- az állatoknak új befogadójuk lesz (nem tudom, miért olyan nehéz ezt elhinni, én még nem jártam olyan állatorvosi rendelőben, ahol ne lett volna 2-3 cetli, amin ingyen elvihető állatokat kínálnak)


Viszont az, hogy igazad van, nem segít ki abból a helyzetből, hogy az állatok elszállíttatásával valószínűleg nem lesz vége a "családi huza-vonának". Az anyósod nem fogja megérteni, mit kellett volna másképp csinálnia, és valószínűleg nagyon is dühös és haragtartó lesz. Ezzel együtt állj a sarkadra!

2015. márc. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
47%
Juj, de ciki, utólag vetted észre, hogy a madnak válaszolgatós fiókkal léptél be? Ennyire nem bírod megemészteni hogy nem úgy alakult a kérdés? Két fiókkal duplán pontozol, meg madnak is válaszolsz, hogy úgy tűnjön vannak akik nagyon kiműveltnek, okosnak tartanak, és megerősítik, hogy létezik, amit hazudozol?
2015. márc. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
43%
5-ös, én imádom a cicákat, kutyákkal sincs bajom, de azért azt ne mondd, hogy nem büdösek. Még ha kertes házban vannak kint, az nyilván nem zavaró, de azért ha valaki panelban tart macskát, kutyát, az igenis büdös. Több ismerősöm is volt, akik bérházban tartottak állatot, persze ők nem érzik már, mert megszokták, de akkor is van az állatok miatt egy alap szag, és az nem éppen rózsaillatú.
2015. márc. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
79%

Elviteted az állatokat,vagy akármi mást,akiket vahgy amit,akármi legyen is az,az anyósod "imád"?

Szerintem 3 kutya után hetente egyszer elég lehet összeszedni a kertben,a macskáknak lehet külön alma,azt mondjuk naponta illik kiszedni,hetente cserélni ,mosni,ha bent végzik.Ja kint,akkor a kutyákéval együtt összeszedni.

Bár a legjobb naponta körbejárni a kertet,az kevesebb munka lenne.5-10 perc naponta.Az sok lenne neked akár,vagy az apósnak?

A benti szag nem lehet nagy,ha a kertben mennek dologra.Nem is értem milyen szag lehet,nem szellőztetnek?A főzés szaga,fokhagyma is zavarja a szomszédokat?Biztos van szaga az állatoknak,de van nekünk is.Egészen más szaga van pl.egy beteg,vagy gyógyszert szedő embernek is,ha nem szellőztetnek,érződik is.

Valahogy mintha más lenne a probléma,csak ezt lehet megfogni,nem?

2015. márc. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az utolsónál a pont...
2015. márc. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!