Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet csinálni egy állandó...

Mit lehet csinálni egy állandóan beszólogató anyósjelölttel?

Figyelt kérdés

Párom anyukájával jó a viszonyunk, de egyre pofátlanabb velem szemben. 21 éves vagyok, két éve élek külön a szüleimtől (egyetem miatt), a barátommal egy éve élünk együtt. Nagyon igyekszem jól vezetni a háztartást, eleinte a barátom főzött, tanítgatott, most már én csinálom azt is, mert ő dolgozik, nekem meg egyetem mellett több időm van. Iszonyat maximalista vagyok, soha nem felelek meg magamnak, állandóan próbálom csinosítgatni a lakást stb.

Ehhez jön, hogy anyós állandóan beszólogat. Eleinte még csak viccesen megjegyzéseket tett arra, hogy mennyit eszem, milyen vékony vagyok. Azóta már rendszeresen kioktat, bármi, amit az én anyukám javasol, az nem jó, rögtön tud valami jobb megoldást, ha valamelyik javaslatát nem fogadom el, akkor én már nyávogós meg válogatós vagyok, pofákat vág, úgy csinál, mintha valami tök sznob ember lennék, amiért nem fogadok el mindenféle szakadt használt cuccot. Hiába főzök én, mindenkinek előadja, hogy nálunk az ő kisfia főz, folyton beszólogat a kaja miatt, rendszeresen előadja, hogy megcsinálja a kedvencemet (persze óriási adagokat főz, a barátom is nagyon sokat eszik, de az egész család kicsit nagyobb darab) és én meg nem eszem meg. Barátom húga dettó ilyen stílus, állandóan azzal jön, hogy én milyen vékony vagyok. Hozzátenném napi 5-6x eszem normális kaját, edzeni járok, odafigyelek arra hogy nézek ki.

Úgy csinál, mintha valami hülyegyerek lennék, persze hozzá képest gyerek vagyok, de nem vagyok az ő gyereke, hogy megmondja nekem mit csináljak, főleg, hogy nem is él velünk. Nálunk anyukám mindig elfogadta, ha volt különálló véleményünk, ötletünk, vagy valamit máshogy csináltunk, soha nem oktatott ki, és borzasztóan idegesít.

Érdekelne, hogy más leépítette az anyósát, vagy inkább egyik fülén be, másikon ki? Az a baj, már gyomorideggel megyek oda.


2015. márc. 30. 06:56
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

#12: 160 centihez vagyok 54 kiló, és egyáltalán nem vagyok vékony, rendszeresen járok súlyzós edzésekre, inkább izmosnak mondanám magam.

Valóban írtam, hogy a párom sokat eszik, de mivel testépítéssel foglalkozik, ő is úgy "nagy darab", hogy izmos. Itthon rengeteget eszünk, de minőségi kaját, nem pedig 2-3 tábla csokit minden nap.

Egyébként nem tudom miért gondolod azt a kérdésemből, hogy nekem bármi bajom lenne az elhízott emberekkel, engem egyáltalán nem izgat, pont a párom családja az, akit az én "vékonyságom" zavar.

Nem tapadok rá, szeretjük egymást, jó a kapcsolatunk.

Nem is kell sajnálni, én azért sajnálom, hogy rossz napod volt, de remélem sikerült levezetni a feszültséget, és ez a mai majd szebb lesz!:)

2015. ápr. 27. 11:31
 22/23 anonim ***** válasza:

#21

:D ♥

2015. ápr. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
22%

Tudod,kedves kérdező,olvasd vissza,de az én 12-es válaszomból csak kiszemeztél egy-egy szókapcsolatot,amire a szövegkörnyezettől függetlenül válaszoltál.

Így viszont lényegileg másról beszélünk,csak a felszínen egyezik néhány szó,értelmében semmi.


Nem lehet,hogy véletlenül az "anyósjelölt" szavaiból is csak összefüggéseiből kiragadott szavakra reagálsz,nem az értelmére?


Nyilvánvaló,hogy le akarod építeni,így vagy úgy;mert az egyik fülén.... módszer is leépítés,igaz-e?


Jó,akkor úgy sajnállak,hogy "gyomorideggel mégy oda".


Azért az nem szabad elfelejteni,hogy az esetleg születendő gyerekeid nagyobb valószínűséggel öröklik az apai ág minőségi tulajdonságait.

2015. ápr. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!