Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehetne tenni az alkoholis...

Mit lehetne tenni az alkoholista anyósommal?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden leírni...


Már 9 éve vagyok együtt a párommal, lassan 5 éve együtt élünk, és az anyósom is velünk lakik. Azóta iszik, hogy a férje meghalt vagyis olyan 15 éve... A gyerekeivel való kapcsolata borzalmas. Engem ki nem állhat, bár ez mostanra már kölcsönös. Nagyon sok bántást kaptam már tőle. Mostanra már teljesen elitta az eszét... olyan szinten, hogy halottak napján felgyújtotta a szobáját... műanyagra tette a gyertyát és elájult az alkoholtól. Akkor úgy 1 hónapja felgyújtotta a konyhát is épp az egyik tivornyázása alkalmával, felforralta a zsírt a villany tűzhelyen és lángra kapott. Nekem kellett eloltani mert csak sikítozni tudott. A múlt héten bezárta magát a fürdőszobába és annyira be volt rúgva hogy nem bírt felkelni a WC-ről... Be kellett törni az ajtót, a wc-t kettétörte és ehhez hasonlók. Lelkileg kikészít. Én vagyok itthon vele mindennap. Eddig is rossz volt, de most még jobban aggódom mert a 3 éve várt babánk végre úton van és félek, hogy nem tesznek jót ezek a stresszes helyzetek. Sajnos senkire sem hallgat, nem érdekli senki és semmi csak az alkohol és abból is a tablettás fajta. Mit lehetne tenni ellene? Kezd igazán kiszámíthatatlanná válni...


2015. ápr. 13. 17:57
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
87%
mi a frászért kell anyosal összeköltözni megérdemlitek
2015. ápr. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
70%

fejeteke a falba verni h voltatok olyan okosak h vele laktok

aztán pakoltok és mentek albiba.

még egy lyuka is jobb a gyereknek mint az ittas nagyika egész nap!

2015. ápr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es!


Munkanélküli, a szomszéd nénihez jár kapálgatni meg ilyenek onnan van 500 Forintja 1000 Fonrintja és rögtön piára költi. Édesapám próbálta már lefoglalni, elvitte őt dolgozni de azt is 1 hétig csinálta míg meg nem kapta az első fizut és úgy leitta magát hogy már másnap nem bírt felkelni... Szóval nála ez sem megoldás, sőt rosszabb! Sajnos én már annyira megutáltam hogy nem tudom már úgy nézni hogy a kedvesem anyukája, mert ő nem anyuka. Amit a gyerekeivel művelt/művel. Mit árulé el egy anyáról ha a 10 éves lánya levelet ír a gyámhatóságnak, hogy ő elakar menni otthonról?

2015. ápr. 13. 18:46
 14/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedvesebbnél kedvesebb hozzászólásokat, inkább ne írtatok volna semmit. A párom 18 évesen jött el a nevelőszüleitől és mivel nem volt hova mennie ide jött vissza. E
2015. ápr. 13. 18:48
 15/36 anonim ***** válasza:
47%
Szóval van egy szenvedő 10 éves is?! Ne hagyd! Tegyél meg mindent! Családgondozás, pszichológus, pszichiáter!
2015. ápr. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedvesebbnél kedvesebb hozzászólásokat, inkább ne írtatok volna semmit. A párom 18 évesen jött el a nevelőszüleitől és mivel nem volt hova mennie ide jött vissza. Egy felelősségteljes, dolgos férfi lett belőle. Fenntartja a házat, csinosítgatja... Mikor ide jöttünk nem volt villany mert levágták meg minden. Mindegy látom itt is csak a sok bunkó van, tisztelet a kivételnek. Köszönöm azoknak akik normálisan álltak hozzá..
2015. ápr. 13. 18:51
 17/36 A kérdező kommentje:

Kedves 15-ös!


Nincs 10 éves, a lánya volt 10 éves amikor írt a gyámhatóságnak. Ma már egy 24 éves felnőtt nő, aki ki nem állhatja az anyját mert folyton bántja őt is.

2015. ápr. 13. 18:52
 18/36 anonim ***** válasza:
68%

mégis milyen választ vársz?

vagy megölöd vagy vársz amíg halálara issza magát vagy leléptek!



am ide gyereket? normális vagy te????????

2015. ápr. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
87%
Már pedig valahogy meg kell indítani a lavinát. Ha legközelebb ájulásig leissza magát, hívd ki rá a mentőket. Beviszik a detoxikálóba, hátha tanul belőle.
2015. ápr. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
92%
Akkor próbáljatok albérletbe költözni, vagy ha ez nem megy a magas költségek miatt, akkor a te szüleidhez. Találatok ki valamilyen megoldást, mert jön a babátok.
2015. ápr. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!