Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Jogosan érzem, hogy ez "hiba"...

Jogosan érzem, hogy ez "hiba" az óvónők részéről?

Figyelt kérdés
Kislányom szeptemberben kezdte az ovit, nehezen ment a beszokás, és sajnos őszi szünet óta még rosszabb a helyzet... a lényeg, hogy múlt héten arra mentem, hogy bedagadt szemmel, kipirosodott arccal, egyedül ül az asztalnál, sírdogál, én ránézésre láttam ,hogy valami nincs rendben, de oké, én gyermekem, én ismerem... mikor kérdeztem az óvónőt mi történt, olyan félvállról mondta, hogy rossz napja volt, egész nap sírt, nem aludt, nem evett... az öltözőben kislányom mondta, hogy nagyon fáj a füle, de szinte összeesett a fáradtságtól - kimerültségtől , ahogy beült az autóba, beájult... az óvónő másik kisgyerekkel kijött, s hallott mit mond a lányom, erre még ő panaszkodott, hogy nem lehet a lányommal kommunikálni, nem mond semmit... azért egy hőemelkedéses, egész nap síró, aludni nem tudó gyermeknél nem kellene gondolnia arra, hogy valami gond van? és az sem az én hibám, hogy ennyire nem találja a hangot vele... én úgy érzem, nem is foglalkoztak vele, elkönyvelték, hogy sírós, hadd sírjon... :( közben meg olyan középfül gyulladása volt, hogy a hallása is elment teljesen...ma ment azóta először, de olyan rossz érzéssel hagytam ott, elment a bizalmam az óvónőkkel szemben...
2014. dec. 3. 09:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
50%
Jogosan:( De sajnos szomorú, hogy ilyenek előfordulnak. Szerintem mindenképp beszélj utólag az óvónővel erről, mert ha elsumákolódik a dolog, akkor semmi nem változik.
2014. dec. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
56%

Igen, jogosan, szerintem a minimum, hogy egy nyűgös kisgyereknél megnézzék, hogy nem lázas-e, megkérdezzék nem fáj-e valamije :(.

Szerintem is beszélj az óvónővel!

2014. dec. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
65%

Normális hangnemben, tisztelettel, de nagyon határozottan arra kérném meg az óvónőket, hogy amennyiben a későbbiekben felmerül a betegség gyanúja (a kislány sírdogál, fájlalja valamijét, kedvetlen, levert stb.), akkor elvárom az alábbiakat:

- lázmérés

- ha esetleg pont olyan nap van, amikor ott az ovis intézményi védőnő vagy orvos, akkor mindenképpen lássa

- ha lázas, erős fájdalmai vannak, akkor megadom, hogy XY lázcsillapítót adhatnak neki ÉRKEZÉSEMIG (általában ezt az ovi tartja, felajánlja, nurofen szokott lenni)

- azonnal telefonálnak a megadott számaimon és megyek a gyerekért, akit viszek szakorvoshoz, vagy ahová kell


Mindez remélhetőleg összhangban is van az ovi szokásos protokolljával, szakmai programjával.


Ezen túlmenően valamilyen módon (fogadóóra, beszélgetés stb.) igyekeznék a meglévő nem túl bizalomteli kapcsolatomat javítani a gyermekem óvónőjével.


Elhiszem, hogy ki vagy akadva, de ne támadj rá, hanem határozottan kérd meg, hogy a következő ilyen esetben mit tegyen (kb. ne hagyja egész nap szenvedni a gyereket, hanem értesítsen és kész)

2014. dec. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
63%

Igen, jogosan érzed.

Én is mindkét gyermekemet volt hogy lázasan vittem haza az óvodából. Lányomnál azonnal észrevettem, hogy lázas. Meg is jegyeztem, az óvonő előtt, hogy szerintem lázas, mire az óvónő: "komolyan"?, csodálkozva. Meg "nagyon keveset evett". Ennyi.

Fimanál itthon vettem észre, hogy valami nincs rendben, mert nagyon csendben elüldögélt. Lázas volt, ez kb. miután hazaértünk az oviból 10 percre vettem észre, tehát ott is lázas volt már. Igaz bágyadt volt, már mikor kijött a csoportból is, de annak tulajdonítottam, hogy nehezen kelt fel, mert akkor ébredtek. Másnap bementem szólni az óvónőnek, hogy nem jön a fiam, mert beteg lett, kérdeztem, hogy nem volt jele, hogy beteg, lázas? "Hát, gyorsan elaludt". Ennyi.

De azt bírom, hogy mindig mondják az óvónők, hogy jó telefonszámokat adjunk meg, ha a gyerek beteg vagy lázas lesz, valakit utol tudjanak érni. Ja, egyik gyerekemnél sem vették észre, hogy lázas. Igaz vannak 27-en, de mindig van hiányzó és azért feltűnhetne nekik, ha egy gyerek nem megszokottan viselkedik.

2014. dec. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nem, persze nem akarom letámadni őket, sőt! Igyekeztem eddig is teljesen rájuk bízni magunkat, megfogadtam mindent amit tanácsoltak... nem szóltam most sem, igazából utólag gondolkodtam rajt, mikor már kicsit jobban volt a pici, hogy azért ez így nagyon nem volt rendben... alapból nem igazán jó belegondolni abba, hogy ezek szerint ők egyáltalán nem tudnak közel kerülni hozzá, ráhagyják, hogy sír... azért gondolom, hogy ő is érezte, hogy valami nem oké, mert mikor kijött utánunk, elkezdett mentegetőzni, hogy nem szólt a gyerek, és nem tud megnyílni... emiatt nem tudhatta, hogy fáj valamije... azért ne egy 3,5 évestől várják, hogy önként odaálljon, és elmondja mi baj... szerintem, ha oda mentek volna hozzá, beszélgettek volna vele, kiderült volna mi a baj...
2014. dec. 3. 09:55
 6/22 anonim ***** válasza:
47%

Kedves 3-as!

A mi ovink teljesen elzárkózik a gyógyszer adásától, kivéve az allergia gyógyszerek, azt az egyet, lehet beadatni az óvónővel. Illetve mondták, hogy ha a gyereknek volt már lázgörcse, csak akkor lehet lázcsillapítót adatni a gyerekkel. Ja, oké. Legalábbis nálunk így van.

2014. dec. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
48%
Ó de gaz... szegeny gyerek :( Sajnos nalunk is ilyen nemtörödöm mindket ovonö. Beszelj veluk hogy jobban figyeljenek. Jogos ha merges vagy.
2014. dec. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
28%

Kedves 3-as, AZ ÓVODÁBAN NEM ADUNK BE SEMMILYEN GYÓGYSZERT, kivéve az asztma pipát használhatjuk, ha asztmás egy gyermek, és pl. elalvás előtt be kell neki fújni.


Óvónőtök védelmében:

ha a gyerek nem mondta, hogy fáj a füle, akkor honnan gondolja az óvónő? Nem lát bele.


Ha hőt mértek és nem volt a gyereknek hőemelkedése és telefonáltak volna, elmentél volna érte?


Nálunk volt ilyen nem egy, és sok szülő fel van háborodva, hogy miért szólunk, mert köhög, mert mondja, hogy fáj a torka, másnak meghozzák és a folyosón kiabálnak, hogy semmi baja a gyereknek, az óvónők meg ráfogják, hogy beteg....


szóval ez a másik véglet,lehet, hogy ezért nem szóltak Neked.

2014. dec. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem vártam, hogy gyógyszert adjanak, ez eszembe sem jutott! Elhoztam volna igen, hisz nem ok nélkül sír egész nap, szenvedett... leginkább azt hiányolom, hogy nem hívtak fel, valami nincs rendben a gyerekkel!

Valaki írta, hogy ha nem szól, honnan tudták volna... egy részt, ha azt nem is tudják, hogy fáj a füle, de csak fel tűnhetett volna, hogy valami nincs renben vele... ill. szerintem nem egy 3,5 éves gyerek a hibás, ha nem tudnak az óvónők a közelébe férkőzni - én leginkább ezen döbbentem meg, hogy ennyire nem találták meg vele a hangot, hogy inkább szenved egész nap szegény, mint hogy szólni merjen valakinek? értitek? engem ez annyira elkeserít :( tudom, nem egyszerű eset a lányom, félénk, nehezebben fogad el embereket... na de ezért óvónők nem? hogy az ilyen gyerekkel is hangot értsenek, nem pedig letojják, hogy úgy is sírós...

2014. dec. 3. 13:23
 10/22 anonim ***** válasza:
73%

Szegénykém! Jobbulást neki! Szerencsére nálunk nem ez a helyzet, sőt az óvónénik szólnak, hogy figyeljünk oda, ha úgy látják, hogy kezd megbetegedni a gyerkőc.

A mi csoportunkban 24 gyerek jár. Mivel vegyes csoport, ez 3-6 év közötti gyerekeket jelent. Mégis odafigyelnek az összes védencükre! Tehát: jogosan érzed, hogy gond van. Engem felhívnak, ha nap közben felmegy a láza, nem pedig kritizálnak...

2014. dec. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!