Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg semmire kellő vagyok?...

Tényleg semmire kellő vagyok? Igaza van anyósomnak?

Figyelt kérdés

sajnos nincs munkám. lehetőség nincs, szabolcsban, kis faluban élünk, ahol az számít, hogy "ki ki fia-borja", ha értitek. határozott idejű szerződéssel dogloztam, ami lejárt nem tudtak hosszabbítani nekem (gyesen lévő anyuka helyett voltam). máshová költözni nem tudunk, mert a férjemet ide köti a munkája. 1 éve nem tudok elhelyezkedni. ez idő alatt nem éppen a lábamat lógattam. szereztem egy új szakmát, annak reményében, hogy ezzel könnyebb lesz elhelyezkedni, de egyenlőre még mindig semmi. a házban arany rend és tisztaság van. a férjemet minden nap meleg étellel várom haza. emelett csinálom a kertet (még annyira nem aktuális, de általában a férjemnek egy fűszálhoz sem kell nyúlnia), az udvart rendbe tartom, kutyasz*rt szedek, füvet nyírok, fát hordok a kazánházba tüzelek, ősszel levelet seprek, télen havat hányok, szóval tényleg mindent megcsinálok itthon. ha valamit nem tudok, akkor a testvérem segítségét kérem, hogy ne a férjemnek kelljen megcsinálnia munka után. mindezek ellenére azt hallottam valakitől, hogy anyósom másoknak elhord mindennek, hogy semmire kellő vagyok, a fián élősködök. mondja ezt egy olyan ember, aki életében egy napot sem dolgozott. a férjemnek még nem említettem, de egyébként engem is zavar, hogy kiesett a fizetésem, mindig mondom neki hogy sajnálom, de ő azt mondja, hogy nincs ezzel semmi baj, jól megvagyunk így is. igazából anyósommal sohasem volt felhőtlen a viszonyunk, mióta meg összeházasodtunk, azóta...borzasztó.

igazából az böki a csőrét, hogy a fia már nem őket tartja el. a férjem míg ott lakott minden fillérét le kellett adnia, amiből cigi és pia lett véve, megkereste a pénzét, másnap meg mehetett éhen dolgozni...és egy ilyen "asszony" szól meg engem?


2015. ápr. 21. 09:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%
Sokat dolgozol, dehogy vagy semmirekellő! A férjed kérdezzen rá az anyjánál és kérd, állítsa le a kedves anyóst! Neki SEMMI köze a TI életetekhez!
2015. ápr. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%
Hagyd már, dilis öregasszony unatkozik, csak te vagy, akit szekírozhat...
2015. ápr. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%

húúú de ismerős a helyzet! azt leszámítva hogy én dolgozom de állítólag így is kihasználom a férjem (???)! Neki is le kellett raknia anno az összes fizuját annyi hogy nem piára ment el.

nyugi ha lenne munkád akkor más hibát találna benned! Akkor mondjuk az lenne a baj hogy miért nem főzöl mindennap meg mért nem patyolat minden! (nyilván 8 óra mellett nem lenne energiád ugyanerre)

Mivel egy kis faluban éltek jobb lenne ha megbeszélnéd a férjeddel mielőtt mástól hallja hogy az anyja szerint egy semmirekellő vagy!

Jah és nem nem vagy az! Pláne ha a férjed nem éreztet veled ilyesmit! Az hogy nem keresel a helyedben engem is zavarna ezt természetes hogy te is szeretnél a közösbe berakni. Mint írtad meg is teszel érte sok mindent (pl átképzés)

Egyébként nálunk is az után mérgesedett el a helyzet hogy elvett feleségül. addig csak a hátam mögött próbáltak kifúrni a fiúk mellől. Hát na nem engem szántak neki!

2015. ápr. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
84%

Csak, hogy tudd: Ha minden nap 12 óráznál egy gyárban, majd hazamennél, és főznél, mosnál, takarítanál, majd a kertben csipesszel szednéd ki egyesével a gazt a répák közül, te akkor is egy semmire kelő, ingyenélő leszel az anyósod szemében. Ezért ne foglalkozz azzal, hogy mit mond. Egyik füleden be a másikon ki. Mosolyogj rajta egyet. Ha meg az anyós átmegy hozzátok, és nagyon gonosz akarsz lenni vele, akkor tehetsz apró megjegyzéseket.

- Ne haragudjon mama, hogy csak pogácsával kínálom meg, de tudja, én olyan semmire kelő vagyok, hogy nem vagyok képes egy 8 emeletes kávé tortát fél óra alatt összedobni..


Csak egy megjegyzés: A tesóm anyósa ugyanilyen volt. Szerencsétlen tesóm is mindent megcsinált otthon, szinte ugyanazokat amiket te, de az anyós szerint lusta disznó mert csak napi 4 órát dolgozott. A tesóm nem szeret senkivel veszekedni, így az anyósával sem. Ezért akárhányszor jöttek az anyósék látogatóba, tesóm csak ennyit tett. Köszönt nekik rendesen, majd kiment a kertbe, és elkezdte aprítani a fát. Ha nem volt aprítani való, akkor kiment a kertbe és a gazt szedegette ki. Szóval ne foglalkozz vele.

2015. ápr. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen ,,értékes" emberek véleményére nem kell adni, híresztelje csak, és aki meg elhiszi azzal sem kell törődni. Nektek így jó és ez a lényeg.
2015. ápr. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 mtke ***** válasza:
59%
Szabolcs megyében hol?Mi az a munka a párodnak amit máshol nem talál? Nem jó egy faluban lakni sem szülővel sem anyossal én menekülnek
2015. ápr. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%

Már bocsánat de ki a fene pontozgat le mindenkit és miért? Valaki tényleg ebben leli örömét!? (vagy lehet itt trollkodik az anyósod? :D)

És még annyi: egy dologra jó ez az anyós! hogy rájöjj nem lehet sőt NEM KELL mindenkinek megfelelni. a férjeddel jól megvagytok más nem számít! nekem is volt/van egy ilyen megfelelési kényszerem. na lassan leszokom róla :D

2015. ápr. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell vele foglalkozni!
2015. ápr. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%
Most komolyan egy olyan ember véleménye izgat aki a gyermeke pénzét cigire meg piára költötte? Ugyan már!
2015. ápr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%

Állj oda az anyósod elé, és kérd meg, hogy segítsen munkát szerezni, vagy legalábbis adjon tanácsot, hogy ő annak idején hogyan szerzett munkát.

Ezek után még kérd meg, hogy veled beszélje meg a problémáit, mert mivel munkád nincs van időd meghallgatni.

Utolsó körben szólnék a férjemnek, hogy állítsa le anyukáját, mert, ha nem teszi, akkor a favágást már nem vállalod.

2015. ápr. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!