Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nagy baj lesz abból, ha a...

Nagy baj lesz abból, ha a párom és apósom rájönnek, hogy anyósomnak adok italra valót?

Figyelt kérdés
Anyósom 20 éve daganatos beteg, a lényeg az, hogy napi szinten iszik. Előtte megfőz aztán megkér engem, hogy van pár forintja pótoljam ki és vegyek neki egy féldeci konyakot vagy egy kétliteres sört, mikor mit. Apósom nagyon ellenzi az ivást és a párom is. Nem tudják elképzelni, hogy honnan van rá a pénz. Apósom azt mondja, hogy félti anyósomat mivel beteg. Mit tegyek? Nem akarok sértődést.
2014. nov. 4. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Én megfordítanám a kérdést:


Mennyiben szolgálja az anyósod fizikai/mentális egészségét, ha támogatod a szenvedélybetegségében a családtagjai kérése ellenére? Valóban segítség az, hogy italra pénzt adsz neki? Ha nem, mi lenne az igazi segítség számára? Ez a könnyebbik út (hogy pl. nyugton legyen, vidám legyen stb.) vagy ez a JÓ megoldás?


Ha ezt meg tudod válaszolni, akkor máris eldőlt a kérdés.

2014. nov. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
Ha őbenne ezt tartja a lelket, és a mámor segít abban, hogy ne omoljon össze lelkileg, akkor én biztos nem akarnám tőle megvonni. De gondolom ezt Te is így látod, különben nem adnál neki. Ha rájönnek, magyarázd le nekik, hogy milyen fontos számára ez a kis nyugtató. (mellékesen megjegyzem, lehet tényleg többet ér, mint a gyógyszerek)
2014. nov. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Hiába van benned a jó szándék, a párod háta mögött cselekedni az ő egyértelmű ellenérzése mellett kifejezetten undorító dolog.
2014. nov. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Előzővel nem értek egyet. Nem biztos hogy fontos számára a pia, vagy csak attól lenne nyugodt. Szimplán alkoholista és lehet jobban lenne ha lejönne a piáról. Arról nem is beszélve, hogy jobbak lennének a túlélési esélyei is. Én biztos nem adnék pénzt arra hogy meggyorsítsam a halálát.Nem tudom te ezzel hogy fogsz elszámolni a családja felé. Nálam válóok lenne ha a daganatos anyámnak a feleségem még piára is pénzt adna. Főleg hogy másik betegsége is van, az alkoholizmus.
2014. nov. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz kérdés kérdező! Az biztos, hogy te leszel a hunyó,ha kiderül!!!!
2014. nov. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
Minden rossz szándék nélkül kérdem,hogy milyen daganat az ami 20 év alatt masszív piálás mellett még nem vitte el?
2014. nov. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%
Ez olyan daganat amit az alkohol tartósít.Nem lesz se jobb se rosszabb:))
2014. nov. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!