Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek a meny/vő-anyós/ap...

Szerintetek a meny/vő-anyós/após viszony egy alárendelt viszony?

Figyelt kérdés
Tehát a fiatal meny vagy vő alá van rendelve az anyósának, apósának? A szüleim szerint igen, mert én vagyok a fiatalabb, nekem el KELL tűrnöm tőlük, ha bunkók velem, ha beszólnak az életvitelemre (soha egy fillért nem adtak hozzá, sem a fiuknak), ha kritizálnak vagy ha bármi olyat mondanak vagy tesznek velem kapcsolatban, ami engem nagyon bosszant, kötelességem mosolyogva tűrni. Tényleg alá vagyok rendelve nekik? Párom szerint azért igen, mert ha később házat akarunk venni, akkor majd a szülei segíteni akarnak és az anyagi támogatásért cserébe nekem tűrnöm kell, mert "kell a pénzük" (ami nem igaz, tökéletesen megoldom az életem nélkülük is). Tényleg a fiatalok alsóbbrendűek az anyóssal, apóssal szemben egy vitában? Tényleg el kell tűrni nekik a kritikán aluli viselkedésüket is és mindig mosolyogni kell? Tényleg bunkó vagyok, ha megjegyzem nekik, ha már valami nagyon nem tetszik?
2015. ápr. 26. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem attól függ.


Régebben egyértelműen az volt, ahol a fiatalok a szülők házában, háztartásában éltek.


Manapság, ha hasonló felállásban élnek - tehát a szülőknél egy szobában, stb., akkor szintén.


Ha önálló háztartást vezetnek, akkor semmiképpen sem!

2015. ápr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Egyértelműen nem, mellérendelt viszony. Az más kérdés, hogy van udvariasság, meg hála, meg elfogadás, előzékenység és hasonlók, amelyek árnyalják a képet.
2015. ápr. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tegyük fel, hogy a fiatalok külön élnek és soha semmit nem kérnek a szülőktől, sem pénzt, sem nem pénzbeli segítséget, mindent megoldanak maguktól, csak néha látogatni járnak haza.
2015. ápr. 26. 12:29
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem a kölcsönös tisztelet mindenkinek kijár, függetlenül attól, hogy milyen rokoni kapcsolatban állnak a felek, de még ha anyagi függőségben is állunk valakivel (pl munkáltató-beosztott, szülő-gyerek), még akkor sincs joga senkinek a másikat kioktatni, megalázni.

Én pl felnőtt fejjel senkitől sem tűröm el, hogy fölérendeltként számomra elfogadhatatlanul viselkedjen bárki, de ehhez az kell, hogy el tudjak tőle szakadni anyagilag is, ha szükséges.

2015. ápr. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

Nem!

Mindkettő önálló, felnőtt ember. Tiszteletben kell tartani a másikat.


'az anyagi támogatásért cserébe nekem tűrnöm kell, mert "kell a pénzük"'

A pároddal is baj van!

2015. ápr. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem.

A pénzüket meg dugják oda, ahol a legszűkebb nekik.

2015. ápr. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem! Sőt, felnőtt, dolgozó, önálló emberként a szüleiddel sem vagy már alárendelt viszonyban, az is átvált mellérendelt viszonyba szerintem.
2015. ápr. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
egyáltalán nem. és egy idő után már a saját szüleidnek sem vagy alárendeltje, amint felnőtt, független ember lettél. más dolog, h normál esetben tisztelettel beszélsz velük, életed végéig, de ez intelligencia kérdése.
2015. ápr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%

Semmi esetre sem.


Mi a párommal ugyan nem vagyunk összeházasodva és nem is tervezzük / " anyósék" tudnak róla/ de van egy 8 hónapos kislányunk. Párom 34 éves lesz én 21 vagyok. (Mielőtt valaki beszólna tervezett baba volt, mindketten dolgozunk, egyikünk sem roma származású, párom diplomás én jelenleg nyelvvizsgára készülök.) Lakást félig hitelből félig "Anyósék" támogatásából vettünk, szám szerint 5,5 milliót adtak bele.

Mivel mindketten majdnem 3 szor idősebbek mint én tisztelettel bánok velük. Előre köszönök, magázom őket, kikérem a véleményüket még ha később nem is úgy csinálok valamit. Ha náluk vagyunk segítek főzni, mosogatni. Ugyanígy ők is. Nem rekesztenek ki, maximálisan elfogadnak, mindkettővel nagyon jól tudok beszélgetni, kíváncsiak a véleményemre bizonyos esetekben ötleteimre és örülnek hogy végre férfit faragtam a kisfiukból. :D


Szerintem ez az ideális "anyós-meny" viszony nem az amikor marják és kitúrják egymást.

Párom ugyanilyen jóban van a szüleimmel, sokat tudnak beszélgetni.

2015. ápr. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

Eleve probléma van a kérdésfelvetéssel.

Nem a pénz határozza meg az emberek egymáshoz való viszonyát előszöris.

Másodszor meg mi ez a felső-alsóbbrendűségi megközelítés?

Konkrétan,mi az a kritikán aluli viselkedés?

Ha az nem tetszik,hogy böfögnek,kritizálják,hogy túl mély a dekoltázs,vagy pocsékolod a saját pénzedet,stb. csak örülhetsz hogy őszintén kifejezik a gondolataikat.A saját stílusukban,a saját szavaikkal,úgy,amilyenek ők.Ők,akik létrehozták -neked- a férjedet.

Mosolyogni nem kell,ha nem érzed úgy,hogy őszintén tudnál mosolyogni.

Nyugodtan megmondhatod őszintén,hogy mi nem tetszik,finoman,jóindulatúan,amilyen te vagy.

De azt soha nem szabad elfelejteni,hogy ők hozták létre az embert,aki neked magadnál is fontosabb,és aki hozzájuk tartozik.

Nem lehet,hogy a párod az anyagi támogatásért való szerinted "tűrést" csak azért így fogalmazta meg,mert azt gondolta,hogy így érted meg -csak-?

2015. ápr. 29. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!