Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit tennétek a helyemben,...

Ti mit tennétek a helyemben, hogy ne mérgesedjen még jobban el a viszony a családban, de mi is jól érezzük magunkat?

Figyelt kérdés
Anyósomékkal egyre jobban megromlik a kapcsolatunk. Férjem már régóta nehezen ért velük szót, erőszakos, akaratos emberek, akiknek csak a saját véleményük, érdekük számít, ezért régóta lazább viszonyt ápol velük. Én eleinte jól kijöttem velük, de mióta megszülettek a gyerekeink nagyon sokat bántanak, sértegetnek minket (a gyerekeket is), folyton okoskodnak, mindenbe beleszólnak, mindent megkritizálnak és soha nem dicsérnek. Egyre ritkábban megyünk, a gyerekekkel nem foglalkoznak, apósomnak semmilyen kapcsolata nincs a 3 éves fiammal, ő valamiért csak a sógornőm két lányát szereti, és ezt folyton ki is mutatja, el is mondja. A kisfiammal soha nem játszik, nem beszélget vele, nem labdáznak, csak kizavarja az udvarra, hogy ott játsszon, mert őt zavarja a tv-zésben. Már nem megyünk hozzájuk azért, mert ezt megelégeltük. Megpróbáltam nekik elmagyarázni, mert állandóan piszkálnak, hogy miért nem megyünk hozzájuk, de csak vita lett belőle, mert elbeszéltünk egymás mellett. Karácsonykor a kisfiamat érte egy baleset, amikor is kiesett az első fogacskája. Minket nagyon megrázott az eset, de anyósom akkor is csak kigúnyolta a kicsit, és fogatlan unokámnak csúfolja azóta. Hiába kértük, hogy fejezze be. Hozzáteszem, kétdiplomás pedagógus végzettséggel rendelkező nőről van szó. Tanácstalan vagyok, mert nem akartam velük haragba lenni, de már elviselni sem tudom a viselkedésüket.

2014. jan. 11. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
ünnepnapok kivételével be nem tenném oda a lábam... még azt is meggondolnám... változni már nem fognak...
2014. jan. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell szüntetni velük a kapcsolatot. Ha nem mentek át, nem engeditek be őket és nem veszitek fel nekik a telefont, akkor nem fognak tudni cseszegetni sem. A többi rokonnak sem kell mindent elmesélni, mert akkor rögtön az ő fülükbe jut.
2014. jan. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Szerintem jobb nem eröltetni a dolgot velük inkàbb. Nehogy a ti gyerekeitek sèrüljenek lelkileg mert a nagyi meg a papi különbsèget tesz unoka ès unoka között.
2014. jan. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
28%

Lehet ti is megváltoztatok amióta gyerekeitek vannak.


Ezt a fogacska szót a mai napig nem értem, az fog, nem fogacska.

2014. jan. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!