Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Te is kerülnéd anyósodat, ha...

Te is kerülnéd anyósodat, ha az alábbi lenne a helyzet?

Figyelt kérdés

Tíz éve vagyunk együtt a férjemmel. Az első pár évben úgy gondoltam, jó anyóssal a kapcsolatom, bár akkor is voltak szurkálódásai, de úgy gondoltam, hogy még tolerálhatóak. Én mindig kedves voltam vele, soha nem éltünk együtt, más módon sem függtünk tőlük anyagilag. Én is mindig dolgoztam, a páromtól sem vagyok függő viszonyban.

Pár éve elkezdett igazán kiállhatatlanul viselkedni, minden döntésemre, véleményemre rávágja, hogy az hülyeség, utólag persze beigazolódik, hogy nem az. Amúgy nem én avatom be a dolgaimba, a férjem óhatatlanul elmond nekik ezt-azt.

Másfél éve voltunk együtt, amikor eldöntöttük, hogy szeretnénk közösen venni egy lakást, amihez hitelre is szükségünk volt. Az anyja egyszer ebédnél közöpte velem, hogy ne sértődjek meg, de a fia egyedül fog lakást venni, én meg vegyem meg szintén egyedül, amit közösen kinéztünk. Tudom, ekkor kellett volna menekülőre fognom. Végül így is lett, külön vettünk lakást és hitelt is külön vettünk fel. Nem is ez a probléma, megértettem, hogy másfél éves kapcsolat után nem feltétlenül kell közös lakás hitel (bár eredetileg sem én ragaszkodtam a lakásvásárláshoz, hanem a fia). Ugye a törlesztők hamar elszálltak, majdnem minden pénzünk a hitelre ment el, nem gondolhattunk gyerekvállalásra, hiszen ha én kiesem a munkából, nem tudom fizetni a hitelt, a férjem pedig nem keres annyit, hogy kettőt fizessen. De ezt nem értette meg a "kedves mama", állandóan a szememre vetette, hogy hogy lehetek ilyen önző, meg hogy régen is nehéz volt neki a két gyerekkel. Persze de após őt eltartotta, nem volt hitelük, stb.

Állandóan a súlyommal van elfoglalva, hozzáteszem, amikor az első években minden hétvégén mentünk, üldözött a süteményeivel, megsértődött, ha nem ettem meg mindenből az általa elképzelt mennyiséget. Persze nem ő a hibás, hogy van rajtam 15 kg felesleg, de nem gondolom, hogy minden alkalommal meg kéne jegyeznie, hogy nem érti "mitől vagyok ilyen nagy". Vagy néz rám csodálkozó szemekkel, hogy "jé, ezt a nagdrágot még nem híztad ki?".

Mindez a jéghegy csúcsa, de én eldöntöttem, hogy minél kevesebbet szeretnék vele találkozni, nem hiányzik, hogy házhoz járjak a pofonért. Most sem megyek el anyáknapjára felköszönteni, de már hallottam a megjegyzéseit, hogy nem halok bele, ha átmegyek,stb.

Ti ezekután még keresnétek a társaságát?


2015. máj. 2. 12:02
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Egyébként nem tudom, ki az, aki lepontoz, én zöldet nyomtam mindenkire, mert minden válasz hasznos volt. sajnálom, mert így sokaknak el is megy a kedve a beszélgetéstől.
2015. máj. 2. 12:43
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Kicsit összevissza írsz. Azt írod, mivel a torlesztok elszlltak, nem is gondolhattatok gyerekvallalasra, aztán meg hirtelen két gyerek van
2015. máj. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
87%
A másik kommentelőnek van 2 gyermeke...arra írta válaszként. Ne csak az ő hozzászólásait olvasd el, hanem az összeset ;)
2015. máj. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Nem nálunk van két gyerek, hanem az egyik válaszolónál. Neki írtam.
2015. máj. 2. 12:47
 15/19 anonim ***** válasza:
8%

Nem; nem kerülném. Ha mondana valamit, megkérdezném,hogy mégis ő hogy gondolja.Csak mert tényleg érdekelne.

Ha sütikkel traktálna, amíg fogyókúrán vagyok, akkor is megkérdezném,hogy dehát, hogy fogok én így fogyni, ha ilyen finom sütiket tesz elém?

Mennék anyáknapjára is; miért ne? Persze,hogy nem halok bele, sőt.

Ha meg most ő is fölszedett magára, akkor lehet beszélgetni a fogyókúráról...

2015. máj. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,


persze, ha időmilliomos lennék, lehet, hogy én is mennék, már csak "poénból" is, de azt a kevés szabadidőt, ami van, sokkal értelmesebben is el tudom tölteni, lehetőleg úgy, hogy közben jól érzem magam. Na, ezt nem szeretném elcserélni anyósom sületlenségeinek a hallgatására. De íme egy példa: elromlott a 8 éves mosógépünk, erre közölte, hogy a szerelő majd megmondja, hogy "nem a gép, az ember a hülye". Szóval magyarul én rontottam el a 8 éves mosógépet:D Most akkor vitatkozz egy ilyennel, vagy firtasd a nézeteit, persze, de minek. Különben meg nem lehet vele párbeszédet folytatni, mert mondat közben bármikor a szavadba vág, és szószerint beleharsog a mondandódba.

2015. máj. 2. 18:43
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

Az utolsó lennék.

Nem tudom, hogy mennyire tarthatnám sületlenségnek annak az embernek az akármilyen megnyilvánulását, akitől a nekem legfontosabb ember származik. És gondolom, majd a még annál is fontosabbak, a gyerekeim.

Fontos megismerni, hogy igazán megismerd a férjedet.Mellesleg, az anyától kapja az ember az intelligenciaszintjét, ha ez számít. Van, akinek igen.

Te tudod, hogy neked fontos-e megismerned, hogy egyáltalán érdekel-e.

DE valahogy nekem fontos lenne, hogy a páromat érdekelje az anyám is, meg az apám is.Csak, hogy el tudja képzelni, magyarázkodás nélkül is, amikor mondjuk a gyerekkoromról beszélek, vagy úgy egyáltalán megértsen.

Én csak azt írtam,amit gondolok arról,amit kérdeztél.

2015. máj. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
80%
HÚ, mintha én írtam volna a soraidat. Teljesen ugyanaz a helyzet. (egy különbséggel, hogy nekünk van egy kisfiúnk) Én is eldöntöttem, hogy csak akkor találkozok vele, ha tényleg nagyon muszáj. Anyáknapján én sem megyek hozzá. Eddig mindig én figyelmeztettem a férjemet anyák napjára (elfelejti mindig), én vettem a virágot is neki, hát nem sok köszönet volt belőle. Engem sok mindenki értékes embernek tart, de ő mindig pocskondiáz engem...Mindig vizsgáztatja a 4 éves kisfiúnkat, hogy mit tud, és ha valamit netán nem tud, akkor a fejemhez vágja, hogy biztos nem mutattam meg neki, azért nem tudja. (pl. most a helyes ceruzafogás). Szóval ha lehet, ne keresd a társaságát, sok kellemetlen perctől kíméled meg magad. És nem vagy köteles elviselni, még a párod anyjától sem, hogy rendszeresen rosszul érezd magad!
2015. máj. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
85%

Attól mmert az anyja, tartsa tiszteletben, hogy te vagy a fia választottja.

Nekem apám mindig azt mondta, hogy ahol nernem érzem jól magam, onnan állják fel es menjek tovább. Igy nem is megyek olyan helyre ahol nem szeretnek. A férjem szeretem, őt és nem az anyját! Én nem tőle akarom megtudni milyen a fia..mmert az régen rossz.

2015. máj. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!