Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nagyon kellemetlen helyzetbe...

Nagyon kellemetlen helyzetbe kerultem. Mit tennetek a helyemben?

Figyelt kérdés
Imadom anyosomat. Pici, bohakas nenike, hatalmas szivvel, de(szamomra)komoly gondjai vannak a higeniaval, ellenben en maniakus modjara vezetem a haztartast. Mindennap felporszivozok, felmosok, minden nap letorolgetem a konyhapultot(tobbszor is) es kb. ket naponta port torlok, mert sotet szinu fabol vannak a butorok es azonnal latszik. Kadat, mosdot minden este kisikalom es maniakusan mosok. Feheret csak feherrel, vilagosszineset vilagosszinessel, pirosat csak pirossal, torulkozoket kulon, babaruhakat kulon, konyharuhakat kulon, takaritorongyokat kulon, ing gallerokat mososzappanozom, mindent vasalok.(ezeket nem dicsekvesbol irom, csak szemlelteteskeppen, hogy miert is zavar a helyzet) Kerlek ne gyertek azzal, hogy orvos kell. Nekem igy van meg a komforterzetem. :) Anyosom nalunk lakik 2 hetig. Temetes volt es meg marad csaladozni. A 2 hetbol eddig 4 nap telt el, de kezdek kicsit kiakadni. Ma reggel arra mentem le a konyhaba, hogy a konyhaasztalra, ahol eszunk rakrakta a gazrozsakat es a tuzhelynek azt a racsmicsodjat es ott fujta ra a zsiroldot. Majd elkezdte a mosogatoszivaccsal sikalni.A kukaba ugy dobta aszemetet, hogy nem tett bele uj zsakot, a kanapen eszik, osszekente, nekiallt mosni, osszemosott minden szint. Ferjem saros kerti nadragjat oszerakta a babaruhakkal. A ruhakra nagyon haklis vagyok nem birom ha mas nyul hozzajuk. Raadasul egyutt mosta a sajat ruhajat a mienkkel. A lefolyobol a hajat nem szedi ki maga utan nekem meg nincs gusztusom hozza.(vegul kiszedettem vele) Wc-t kefeli le. Az etelbe beleeszik, nem szed kulon maganak, a fakanalat is lenyalja fozeskor. Nem hagyom neki, hogy csinalja a hazimunkat, de amint kiteszem a labamat nekiall. Ha szolok neki, hogy jaj ne tessek faradni, megcsinalom, akkor kedvesen mosolyog,hogy ugyanmar meg jolvan, de latszik rajta, hogy egyik fulen be masikon ki. Mint irtam tunemeny,de bolond kicsit, igy hiaba mondok neki valamit nem fogja fel, teljesen el van mindig kalandozva. Nekem meg kezd marha kellemetlen lenji az egesz. :S Ferjemnek is mondtam, de tok mindegy o vagy en beszelek vele. Kuldjuk haza vagy mit csinaljunk? Mit tennetek a helyemben?

2014. nov. 15. 02:39
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Bár az írásképedre fordítanál fele ennyi energiát, mint a takarításra.


Szerintem mond meg neki, hogy háklis vagy. Bogaras. Igazi Monk-né. Nem megbántani akarod, csak neked, a lelkivilágodnak így jobb.


Nálam is hasonló a helyzet. Igaz, nem ilyen súlyosan. De én már nem tudom eldönteni, mi a jobb, ha mindent én csinálok, vagy ha megcsinálják helyettem, de sza@*ul.

2014. nov. 15. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
73%

Én nem foglalkozok ennyit a háztartással, se időm, se kedvem nem lenne, de jó pár dolog kiakasztana, amiz az anyós csinált, így pl.


- vegyszer a konyhaasztalon

- kukába zacskó nélkül dobva a szemét

- kerti nadrág babaruhával mosva

- lefolyóban haj

- kajába beleevés, fakanál lenyalása. Fujj!

2014. nov. 15. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
89%
Mi lenne az amit az anyósod úgy végez el ahogy te szereted? Én nem csinálnák ekkora gondot abból,hogy az anyósom OTTHON érzi magát nálam! A segítségnyújtása kifejezetten ezt mutatja,hogy részt akar venni a háztartási munkákban,hiszen Ő is tudja mennyi dolog van azzal.Ha a keze alá dolgoznál,az segítene?Aki megszokta egy életen át,hogy mindig kell valamit csinálni azt nem lehet leszoktatni a munkáról! Lát rendesen az anyósod? 4 nap alatt ne várd el,hogy teljesen átvegye a ti szokásotokat,ahhoz még sok idő kell!Biztosan kedveled? Az általad felsoroltakból csak az tűnik ki, mivel tud felbosszantani,de mi az amiért kedveled az nem jelenik meg.Az anyósod szeret babázni? Te fogsz segíteni az anyósodnak ha nála leszel? Mikor volt utoljára,hogy azt csináltál, amit te szerettél volna? Nagyon szeretem a rendet de a pedánstól fázik a hátam: ha vendégségbe megyek akkor nem merek leülni!A tökéletesen elrakodott cuccoknál pedig feltételezem abban az otthonban nem élnek emberek!Nem bántani akarlak a tisztaságmániával,de azt szeretném ha te is tudnál olvasni,kirándulni,többet játszani a babáddal,a férjeddel foglalkozni a takarításra szánt idő helyett! Ne bosszantsd fel magad,mert a tárgy nem a helyén van,a baba amikor játszani fog akkor sokszor elő fog fordulni!
2014. nov. 15. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nyelj egy nagyot a csaladi beke érdekében.

Nehany napig meg siman kibirod. Viszont ha egyszer osszekaptok mar soha nem lesz semmi a régi.

( amugy szerintem is kicsit túlzásba estel, de hat különböző vagyunk igy nem itellek el )

2014. nov. 15. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
88%

Menj el nyaralni 9-10napra!

Vagy vegyél be valami jó erős altatót amitől alszol 10 napig.... :-)

Beszéld meg vele hogy pl ő porszívózik és egyéb apró dolgokat csinál(amiket nem tud elrontani) és te a többit.

Vagy keljél korábban mint ő és legyen minden kész mire felébred. :-P

2014. nov. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim válasza:
35%
A kedves 3- as válaszadóval értek teljesen egyet. Én is imádom a rendet, meg is csinálom, mindent fertőtlenítek, mosok, csutakolok, pakolok, viszont anyósom a fenti eset teljes ellentéte! Ha itt van, akkor elkezd pakolni meg csutakolni, és hogy én milyen kupis meg retkes vagyok! Mert mit keres a tv-újság a nappaliban a dohányzóasztalon, attól már rendetlenség van! Meg az aktuális könyv amit olvasok nem a komódra való, milyen rendetlen és trehány vagyok ezek miatt! Az előszobában miért lóg még 2 kabátom, ha egyszerre csak egyet tudok felvenni? És még sorolhatnám..... Amúgy én is kedvelem, de ilyenkor kiosztom, hogy otthon azt csinál amit akar, de a saját lakásomban nem szólhat bele, hogy hogy élek! Kedves kérdező, mond meg finoman neki a magadét, meglátod mi lesz! Mond neki, hogyha nem tetszik a Te rendszered nyugodtan haza lehet menni! De csak finoman, udvariasan, ne legyen évekig tartó sértődés! Gondolom szereti az unokáját, és szeret vele lenni, lehet emiatt kicsit visszafog magából. Sok sikert :-)
2014. nov. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
84%

Elhiszem, hogy a mama idegesít. De te is betegesen tisztaságmániás vagy. Csodálom, hogy a férjed jól érzi magát otthon.

Elfelejted, hogy a lakás van az emberért, nem az ember a lakásért.

Miért baj, ha a saját ruháját együtt mossa a tietekével?

Vegyél egy kicsit vissza a hisztijeidből, akkor nem lesz nehéz kibírni ezt a pár napot, amit anyósod nálatok tölt.

2014. nov. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
91%

Én nem látok az anyósod viselkedésében semmi rosszindulatot, egyszerűen csak segíteni szeretne. Megkockáztatom, tudja hogy tisztaságmániás vagy, ezért gondolta, besegít a takarításba.

Vegyél egy mély levegőt és lazíts egy kicsit. Nem tökéletes, amit csinál, na bumm. Hidd el, nem fog rátok omlani a lakás attól, hogy nem pont úgy van, ahogy te szoktad csinálni.

Én is olyan voltam régen, mint te, és pontosan azt mondtam a családomnak, amikor le tisztaságmániáshisztisp1csáztak, hogy így érzem magam komfortosan. Azóta viszont inkább olyan lettem, mint az anyósod. Jó, hideg zsíroldót nem fújok a konyhapultra, igaz nincs is itthon, mert undorító maró vegyszernek tartom, inkább berakok mindent a mosogatógépbe, de a kanalat, ha kell, többször is lenyalom főzés közben, és a hajam is általában csak takarításkor szedem ki a lefolyóból. Ettől még nem omlott ránk a lakás.


Gondold át, anyós pont a te takarításmániád miatt csinálja ezt, jó szándékkal. Ne akadj fenn rajta. Ha valamit szeretnél, hogy ne csináljon meg, normálisan kérd meg rá (a "ne fáradjon anyuka" nem ilyen, mert abból ő azt fogja leszűrni, hogy csak kímélni akarjátok, ő viszont segítene). Nem kell rögtön összeveszni, csak mondd el, hogy nem szereted, ha más csinálja a dolgaid, és kellemetlenül érzed magad tőle, ezért kéred, hogy ne tegye. Esetleg szervezzetek neki programot. Gondolom, te is otthon vagy, akár együtt is mehettek, legalább értelmesen telik a családozós idő.

2014. nov. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
90%
Megértem az érzéseidet. de éld bele magad az ő helyzetébe. Ő nem szól semmit, de látja, hogy van itt egy bolond nő, aki mániákusan takarít és azt hiszi, hogy a fertőtlenítés mindenek előtt. Hát ő is próbál besegíteni, de amihez nem szokott, az számára idegen, amit meg nem lát, azt nem látja. Majd véget ér a 2 hét.
2014. nov. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
20%
Az a zsíroldós dolog nálam is kiverte volna a biztosítékot. Tényleg gáz a mama viselkedése, foglald le valami kinti munkával míg ott van nálatok.
2014. nov. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!