Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Borzasztó nehéz a helyzetünk!...

Borzasztó nehéz a helyzetünk! Ti mit csinálnátok a helyünkben?

Figyelt kérdés
Párommal 22 évesek vagyunk, egy évig laktunk albérletben ketten, dolgoztunk aránylag jól megvoltunk. Aztán kimentünk külföldre dolgozni de onnan mikor visszajöttünk kénytelenek voltunk az anyósékhoz beköltözni.. Itt kezdödtek a gondok, itt laknak a nagyszülök, a szülök testvérek, összesen 9en vagyunk a házban ami nekem nagyon nehéz. Mindenbe beleszólnak, úgy kezelnek minket mint az óvodásokat. A házban lévő hangzavar elviselhetetlen de mivel itt csak a páromnak van munkahelye nem tudunk lépni. Úgy érzem utálnak a szülei engem, de közben meg teszik a szépet mikor valaki itt van hogy én is már a gyereküknek számitok. Most 4 hónap munkanélküliség után tegnap volt az első munkanapom egy gyárban, nagyon rossz volt! Kicsi gyár nem egy nagy multi, az üzemvezetö az isten... Na ö már akkor láttam hogy néz rám mikor felvételi beszélgetésen voltam nála, tegnap pedig többször is odaosont mögém aztán egyszercsak hűtulról hozzámnyomta magát és megcsikizett a mellemnél.. majd mondta hogy a müszak végén vár az irodájában "előadást" fog tartani. Ráhúzott még a munkaidömre fél órát, behivott az irodájába ahol kettesben voltunk és mindenkit ki is zavart aki bekopogott valamiért. Nagyon kinosan éreztem magam, félek a pasastól, nem merek bemenni többször abba a gyárba, azt csinálhat velem amit akar gyakorlatilag :( De viszont attól is félek hogy az anyósomék és a többi ember mit szól hozzá hogy felmondok egy nap után. Szerintetek mit csináljak?

2015. febr. 21. 13:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Telefonnal készíts hangfelvételt, a zaklatást ne tűrd el!
2015. febr. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

"dolgoztunk aránylag jól megvoltunk. Aztán kimentünk külföldre dolgozni de onnan mikor visszajöttünk kénytelenek voltunk az anyósékhoz beköltözni."

Miért mentetek ki külföldre, ha itt elég jól, nyugiban megvoltatok?

De ha már, akkor minek jöttetek vissza anyós nyakára?

Nem túl logikus.


Munkahely:

- nem mész be

- bemész, elküldöd a halál izéjára a főnököt

- vmilyen felvételt készítesz a zaklatásról és 1. megzsarolod

2. feljelented


"De viszont attól is félek hogy az anyósomék és a többi ember mit szól hozzá hogy felmondok egy nap után. "

Miért? Megvernek? Kirúgnak? Kinevetnek? Így is egyfolytában piszkálnak. Nem mindegy?


Amíg nem költöztek el, addig ez lesz. Te meg tűrsz.

2015. febr. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát mondjuk elmondod a párodnak, hogy a főnököd szexuálisan zaklat és ezért nem mész többet. Ha ezt nem képes megérteni, akkor hagyd ott a francba. Ha megérti akkor támogatni fog, nem lesz semmi gond.

Amúgy miért nem kerestek egy kis albérletet? Persze az olcsó az azért olcsó, mert vacak, de nem érné meg átmeneti megoldásként a megőrülés helyett?

2015. febr. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mond el a férjednek, hogy mi volt és menjetek vissza külföldre dolgozni. Vissza nem jöttem volna ilyen körülmények közé. Keressetek továbbra is máshol lehetőséget.
2015. febr. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
89%
Meseld el hogy mi tortent veled az elso nap a munkaban aztan kerd ki a velemenyuket hogy ok a helyedben mit tennenek egy ilyen munkahelyen... Ha szerencsed van megsajnalnak es ok is a felmondasod havasoljak majd ha meg nem ezt akkor nekik nincs szovuk tenyleg, a megoldas az ha elkezdesz keresni egy masik melo helyet
2015. febr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Mondjuk én eleve nem maradtam volna csöndben ha a főnök a seggemhez dörgölődik vagy a mellemet csikizi. Tuti hangosan, hogy a kollégák is hallják szóltam volna, hogy

- URAM! Menjen hátrébb mert lassan a valagamban van, és ne fogdosson. Én dolgozni jöttem ide.

Az irodájába se mentem volna be. HA mégis akkor rögtön a témába vágtam volna, hogy nem tudom mit akar, de fejezze be, mert én erre nem vagyok kapható

De ha te csak csendben álltál ott, és egy hangot nem adtál a nem tetszésednek akkor a főnök akár hiheti azt is, hogy ő is bejön neked. Végül is nem panaszkodtál.

Mondjuk azt én sem értem, hogy ha jó munkátok volt, minek mentetek külföldre.

2015. febr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy a fontos: akármi is az ára - és sajnos, a te helyzetedben nem kevés, mert nem kizárható, hogy anyósodék értetlenül és érzéketlenül reagálnak - a szexuális zaklatásról számolj be az élettársadnak és NE TŰRD EL, hogy egy primitív, tahó munkaadó használati tárgyként kezeljen. Az előttem válaszolók jó tanácsot adtak: próbáld meg valamiképp dokumentálni is a dolgot, hogy jogi lépéseket tehess ellene. Sok szerencsét!
2015. febr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos az egy dolog hogy jó helyünk volt de 70000-ből nem igazán lehet megélni .. Ezért próbálkoztunk külföldön de undoritóak voltak a körülmények és nem annyit fizettek amiben megegyeztünk ezért jöttünk vissza :/ Párom rendkivül megértö, azt mondta ne menjek már ma se be oda dolgozni keritünk másik helyet igy hogy tavaszodik talán több lehetőség lesz.De a "családnak" még nem mertem bevallani húzom hétföig aztán reménykedek benne hogy kicsit legalább most megértöek lesznek.

Egyébként egyértelmüen jeleztem a fönökömnek a nem tetszésem, rajta a gyürü az ujjamon, tudja hogy vőlegényem van és megmondtam neki hogy nem szeretem ha hozzámérnek. Az irodába pedig sajnos munkavédelmi előadás cimszó alatt kötelezö volt bemennem.

2015. febr. 21. 15:19
 9/12 anonim ***** válasza:
feljelenteném a főnököt.
2015. febr. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor azért okkal akadtam ki ugye? Minden munkahelyen néztek meg minden de hát fiatal lány odakerül nézegessenek még bóknak is veszem csak hozzám ne érjen már senki legalább ez a minimum...
2015. febr. 21. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!