Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Voltatok már hasonló helyzetbe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Voltatok már hasonló helyzetben, hogy a párotok szülei nem akartak a szüleitekkel találkozni, még eljegyzés alkalmából sem?

Figyelt kérdés

Már 5 éve ismerjük egymást a párommal, a szülei nem akarnak találkozni az én szüleimmel az esküvő előtt még

eljegyzés alkalmából sem...(azt mondták, hogy húzzuk fel egymásnak a gyűrűt, és az esküvőn majd úgyis találkoznak a szüleimmel) Szerintetek nem gáz, ha csak az esküvőn fognak találkozni?Még egyszer sem találkoztak az én szüleimmel...vagy nem kellene ezt így felfújnom...csak hát tudom, hogy általában nem ez a normális...szerintetek?


2010. jún. 5. 20:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem az a minimum, h ismerjék egymást a szülők.. Én biztos nem hagynám olyan családba nősülni a fiam, akiket nem ismerek.. főleg meg az eljegyzés..hát azon is illő mindkét fél szüleinek, és testvéreinek ott lenni..
2010. jún. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk ugyanez a helyzet. Azóta se találkoztak, csak kb kétszer... szerintem nincs ezzel gond, elvégre nem ők házasodtak össze.

Ha visszagondolok, a nagyszüleim sem voltak nagyon közeli viszonyban. Nem is gondolom, hogy az lenne az elvárás, hogy sülve-főve együtt legyenek, elvégre ha mondjuk van három testvéred, az eleve négy plusz családot sóz a szülők nyakába. Ha néha találkoznak, beszélgetnek majd, ennyi. Örülj neki, hogy felnőtt módjára kezelnek, sokkal rosszabb, ha még harmincévesen is elszámoltat az anyukád, hogy mit csináltál, kivel voltál. És sok ilyen van mostanában.

2010. jún. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Hali!

Szerintem azért az a minimum, hogy megismerjék egymást. Az eljegyzésről meg nem is beszélve. Viszont ha ilyenek, akkor nem kell erőltetni, mert csak rosszabb lesz!

Üdv.

2010. jún. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez a sztori, mint Nálatok. Nem is volt eljegyzés. Az esküvő előtt egy hónappal találkoztak először, de azt is már a férjem intézte el. Az anyósom azóta se hajlandó pertut inni a szüleimmel, ami szerintem egy kicsit lealacsonyító...Mostanában is csak a Picurkánk végett futnak össze.
2010. jún. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez a helyzet!

A párom anyja közölte h nem kíváncsia szüleimre így szó szerint(de a helyzet az hogy rám sem nagyon)

2010. jún. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Elsö: ezt hogy értetted? " Én biztos nem hagynám olyan családba nősülni a fiam, akiket nem ismerek.. " Egy felnött embernek ben kell engedély ahhoz, hogy megnösüljön - ideje lenne rájönnöd, hogy a fiadat nem tarthatod életed végéig a szoknyádhoz kötve.
2010. jún. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi 4éve lessz hogy 1ütt vagyunk de kb fél év után a szülőket bemutattuk egymásnak,és azóta is jól megvannak néha-néha öszejárnak.Ez szerintem minimum hogy legalább az esküvő elött találkozzanak.A szüleim és én már elég sok roknomnak bemuttattam/bemutattuk anyósékat,és anyósék is bemutatták a szüleimet a legközelebbi rokonaiknak.Olyan szinten hogy a párom rokonai(páran,nem mind) már volt is nálunk,és a szüleim is náluk(nem 1*).A két család rokonai közt barátság is kialakult,nem is egy.

22/L

22/L

2010. jún. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor Te még "szerencsés" helyzetben vagy... :)

Mi 4 éve vagyunk együtt,2 kislányunk van(!),és nem is ismerik egymást a szülők... Mondjuk nálunk az én szüleim miatt alakult ez inkább így.Most volt a lánykáim keresztelője,és egyik nagyszülő se jött el...

2010. jún. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is nehéz a helyzet.

Én 4 éve vagyok távkapcsolatban.

Tavaly diplomázott a párom s ebből kifolyólag meghívta a szüleimet is a diplomaosztásra, ami egy jó alkalom volt arra, hogy megismerjék egymást.

Apám kijelentette, hogy Ő nem megy el.

Anyámat is hosszabb idő után tudtam rábeszélni hogy jöjjön el.

Sajnos a diplomaosztás nem a legjobban sikerült, elkéstek a párom szülei ebből meg egy feszültség alakult ki.

A vacsoránál egymás mellé ültek, de a feszültség nem múlt el.


Sajnos anyám olyan, aki ezt a szituációt sokszor megemlíti, ráadásul akkor ott találkoztak először.

Mindig mondja hogy Ő ugyan még egyszer le nem ül velük, akkor is csak miattam tette.

Esküvőt meg hasonlókat tervezzünk nélküle (persze mondja most, de lehet hogy később pont Ő lenne megsértődve)


Fogalmam sincs, hogy tényleg ha sor kerül valami komoly dologra hogy akkor mit fogunk csinálni.

Mert igaz hogy a diploma osztás nem a család összeismertetéséről szólt.

Ha eljegyzésre kerülne a sor akkor ilyen téren jobban örülnék annak, ha megtartsuk kettesbe a párommal aztán külön-külön bejelentsük.

2010. jún. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A szülei nem olyan barátkozós emberek, engem már többször vendégül láttak, amikor másfél éves voltam a párommal akkor ismertem meg őket.

Mindkettőnknek egy testvére van, szóval egyik család sem nagy.A bátyja feleségének a szüleit is csak az esküvőjükön ismerték meg, az unokákat szeretik...

A szülei 10 évvel idősebbek az enyémnél, remélem csak arról van szó, hogy zárkózott emberek.

2010. jún. 6. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!