Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósok, menyek! Vannak...

Anyósok, menyek! Vannak olyanok itt, akik jóban vannak egymással? De csak olyanok írjanak, akik pozitív példával rendelkeznek. 30F

Figyelt kérdés
Nálatok mi a titka?

2015. máj. 15. 10:01
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Nekem külföldi anyósom van, jó a kapcsolatunk, annyira nem bensőséges, mert töröm a nyelvet. A jó kapcsolat egyrészt rajta múlik, mert tényleg nagyon jó természete van, még ismeretlenül elfogadott, első perctől kezdve családtagként kezelt (az egész család). Nagyon sokat segít, sok áldozatot vállal értünk. Másrészt a férjemen is sok múlik, mert azért szívesen beleszólna dolgokba, de a férjem nagyon határozott, és nem engedi, hogy irányítson. Így általában csak elmondja a véleményét, mi pedig vagy figyelembe vesszük vagy nem, de akárhogy döntünk, nem bántódik meg rajta.

Ebben a kultúrában a házasság anyagi részét a szülők szokták megbeszélni (mit hoz a férfi, mit hoz a nő a házasságba), de ez a mi esetünkben másképp volt, a szüleink nem is találkoztak. Amikor az anyukája kérdezte a férjemet, hogy én mennyivel, mivel járulok hozzá, a férjem határozottan azt mondta, hogy ez egyedül ránk tartozik, és a családjának semmi köze hozzá. Szóval a férjem esélyt sem ad, hogy esetleg kitárgyaljanak a hátunk mögött, mert nem oszt meg a saját családjával sem olyan információkat, amik nem tartoznak rájuk. Ugyanakkor látok errefelé más családokat, ahol az anyós eléggé beleszól a dolgokba, és ebben a férjnek nagy szerepe van, mert nem állítja le az anyját, nem áll ki a felesége mellett, hanem próbál megfelelni mindkettőnek valamennyire. Láttam olyan házasságot, ami emiatt ment tönkre. A férfi állandóan az anyai/családi nyomásnak engedett, és a feleség a végén ezt nem bírta.

2015. máj. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
nálunk a távolság a titka, évente, ha találkozunk
2015. máj. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nálatok mekkora a korkülönbség amúgy?
2015. jún. 1. 14:00
 34/34 anonim ***** válasza:

A lányom és a vejem között 5 év, köztem és a vejem között 27 év a korkülönbség.

De ez nem gátol meg bennünket abban, hogy hasonlóan gondolkozzunk a fontos dolgokról, és hogy ugyanazokon a dolgokon nevessünk. Mindhármunknál nagyon fontos és értékes dolog a humorérzék, könnyebb a kommunikáció, vidámabb az együttlét!

2015. jún. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!