Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nem szeret anyósomhoz...

Miért nem szeret anyósomhoz menni a kislányunk?

Figyelt kérdés
5 éves kislányunk van, az utóbbi kb. fél évben nem igazán szeret anyósomhoz menni. Anyukámhoz bármikor, anyósomhoz egyszerűen nem és már mondja is, ha elmegyek, nem akar ottmaradni, haza akar velem jönni. Nem tudok róla, hogy bármi történt volna, kellemetlen élmény vagy akármi. Anyukámhoz nagyon szeret menni, ott nincsenek ilyen problémák. Időben kb. ugyanannyit van itt is-ott is, erre mindig figyeltem. Az egyéb körülmények is hasonlóak, kertes ház, udvar, stb., sőt, talán még anyósom jobban is csinál programot, pl. strand, bábozás, stb. Anyukám egy nyugodtabb típus, anyósom jobban pörög. És egyszerűen nem tudom, mi az oka. Anyukámmal nagyon jó a kapcsolatunk, anyósommal elvagyunk, 3 lépés megvan, de nagyobb problémánk nem volt egymással, viszont azt tudom, hogy Ő annyira őszintén nem szeret, mint ahogy mutatja felém. Lehet, hogy ezt érezheti a gyerek? Tényleg nem is tudok már mire gondolni, hogy mi lehet a baj. Vagy hát Ő ugye ilyen pletykás, innen-onnan azért visszahallom, hogy kb. semmi se jó, lehet, hogy a gyerek is hallotta? (jelzem mi a mamákról soha semmi rosszat sem szólunk a gyerek előtt, ez nem lehet baj, mert tényleg nagyon figyelünk rá). Nem tudom, nagyon nehéz helyzet, próbálom megoldani, mert a kislányt meg nagyon szereti, le a kalappal előtte, hogy ilyen jó nagymama. Viszont látom, hogy rosszul is esik Neki, hogy nem akar maradni, de hiába kérdezem Őt, a gyereket, a férjem, senki nem tud semmit... Engem meg marhára bánt. Esetleg valakinek hasonló élethelyzet, vagy kívülállóként jobban látva valami ötlet? Köszi szépen előre is!
2015. máj. 20. 23:12
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

Miert kelleme egyforman szeretnie a ket nagymamat?

En sem szerettem apum anyujanal lenni, peddig objektive egy idealis nagymama volt, csak valahogy mas volt nala az atmoszfera. Ezt meg most felnottkent sem tudom megmagyarazni. Akkor hogy tudna egy 5 eves lanyka?

2015. máj. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

A gyerek tökéletesen érzi, hogy ki szereti és ki nem. Mivel nem voltál ott 0-24-ben a fenekükben, mikor csak az anyósod volt a lányoddal, nem tudhatod, hogyan szólt hozzá, miket mondott neki, hogy viselkedett vele. Ha érezeteti egy felnőtt a gyerekkel, hogy számámra teher, nem szereti annyira, a gyereek tökéletesen tudja, csak ilyen kicsiként ezt neked nem fogja tudni kifejezni.

Esetleg rajzoltasd le vele, hogy milyen a kapcsolata az anyósoddal, tehát kérd meg, hogy rajzolja le őt, meg anyóst, abból sok minden kiderülhet.

2015. máj. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Barátnőméknél ugyanez volt a helyet. A pörgős, programokat szervezős nagyihoz nem nagyon akartak menni, pedig ott kertes ház volt, medence, földi paradicsom a gyerekeknek. A panelban élő másik nagyihoz húztak inkább. Az okát a mai napig nem tudjuk, a gyerekek közben már felnőttek.

Az én gyerekem sem szeretett apósoméknál lenni. Anyukáméknál meg nagyon. De amúgy nagyon jól kezeled a helyzetet, minden elismerésem a Tiéd! :)

2015. máj. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
Lehet, hogy neki is szid téged az anyósod.
2015. máj. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Nekem is az volt az első gondolatom, hogy a gyerek megérzi, hogy milyen érzelmek munkálkodnak egy felnőttben, a nagymamája akárhogy is igyekszik ezt eltakarni. Lehet, hogy ő a legtökéletesebb nagymama, csak tényleg ezzel van a baj, de az is lehet, hogy csak akkor viselkedik ilyen szépen, amikor te ott vagy. Amikor meg egyedül van a kislánnyal, akkor lehet, nem ilyen mosolygós, bármi lehet. lehet, azt gondolja, hogy úgyis egy gyerek, egy gyerek mit árthat neki? Úgy viselkedik vele, ahogy akar. Persze csak normális keretek között, nem lépi túl a határt.
2015. máj. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Mi se szerettük gyerekként, ha az apai nagymamánk vigyázott ránk, pedig ő szeretett minket. Ennek két oka volt. Az egyik, hogy a mamának fiai vannak, akik elég eleven gyerekek voltak (szerinte rosszak), és volt egy téves kép a fejében arról, hogy a lányoknak hogy kell játszani, viselkedni. Ketten voltunk a 3 évvel fiatalabb húgommal. A mama konkrétan azt hitte, hogy majd cukin, csöndben leülünk egy sarokba babázni, és nem lesz velünk gond :D Akinek vannak gyerekei, esetleg lányai, az tudja, hogy ez nem így megy, mi is veszekedtünk a húgommal, fára másztunk, kint hemperegtünk az udvaron, összekoszoltuk a ruhánkat (ez főbenjáró bűn volt). Az eredménye ennek az volt, hogy egész nap csak a kiosztást hallgattuk, hogy lány létünkre hogy viselkedünk... pedig semmi extra rosszat nem csináltunk, olyanok voltunk, mint bármelyik gyerek. Persze, hogy így nem szerettünk a mamával lenni.

A másik, a mama nem szerette anyut, és ezt mások előtt nem is rejtette véka alá. Hát, párszor hallottuk, ahogy anyukánkat szapulja a szomszédnak, hogy milyen rossz anya, a fia találhatott volna jobb feleséget stb. (Anyám nem volt rossz anya, sőt, de nagyanyám az első perctől utálta, ahogy meglátta, mert elváltak a szülei, és hát milyen családból jött ez...). Na, ahogy már elkezdtük megérteni, hogy anyukánkat szidja, konkrétan utálni kezdtük a mamát, bármit csinált anyu meg apu, nem akartunk vele lenni. Tinikorunkban kezdtük el újra látogatni, addig csak akkor mentünk, mikor anya vagy apa ránk szólt, hogy most már át kéne menni hozzá. Rá nem is lettünk bízva egy idő után, mert amikor anyukánkat szidta előttünk, bosszúból elkezdtünk direkt szemét módon viselkedni vele, úgyhogy egy idő után ő mondta, hogy gyerekfelügyelet befejezve, mert nem tud minket kezelni.


Lehet anyósodnak is volt egy-két megjegyzése rád, amit az ötéves gyerek már ért, vagy csak ő sem hagyja úgy játszani a kislányt, ahogy szeretne, mert szerinte az rossz. Ezek simán kiválthatnak ilyet, a magunk példájából tudom.

2015. máj. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én csendes, nyugodt gyerek voltam, és nem szerettem annál a mamámnál lenni, aki állandóan strandra, biciklizni meg kirándulni, tehát emberek közé vitt. Az apai nagymamámnak pedig hasonló természete volt, mint az enyém, vele volt olyan, hogy egész nap rajzoltam nála, vagy főztünk, elmagyarázta, miért kell megpucolni a krumplit, ilyesmi, aztán meglepte nagyapát a "remekművemmel".

Ezért én arra gondolok, hogy esetleg a lányod anyukáddal inkább "lelki társ", mert az egyértelműen kiderül az írásodból, hogy mindkét nagyi nagyon szereti a kislányt.

2015. máj. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok választ! Igen aggaszt valóban és én is az egyik pillanatban valami egyszerű apróságra gondolok, hogy elejt rólam valami megjegyzést a szomszédnak, ami a kislánynak valahol rosszul esik. A másik pillanatban meg felmegy a pumpa, hogy de ha ilyen apróság, akkor miért nem beszél róla a gyerek? Nagyon jóban vagyunk, mindent elmond, még ha rosszat csinál, azt is be szokta vallani, de erről nem beszél, nem rajzol, nem énekel, hanem terel. Vagy csak nem tudja még megfogalmazni? Egyszerűen tényleg nem értem az egészet és nem tudok a végére járni, hogy megoldhassuk a problémát:(
2015. máj. 21. 21:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Az anyós nem fenyíthette be? Vagy nem etethette be olyan hülyeséggel, hogy ez valami nagy, közös titok?

Erősítsd meg benne, hogy nagyon-nagyon fontos ez tudnod. Lehet, hogy valami rosszra számít, ha elmondja? Ezt próbáld először megtudni tőle. Ha így van, erősítsd meg, hogy nem fog bekövetkezni, mert nem hagyod, bármi is az, akármit mondott a mama erről, az nem igaz, stbstb

2015. máj. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csinált valami rosszaságot, vagy ő azt hiszi bajt csinált, és ez aggasztja. Puhatold ki: Bántott valaki? Te bántottál valakit?...
2015. máj. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!