Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Legközelebb hogyan köszönjek?

Legközelebb hogyan köszönjek?

Figyelt kérdés

Legközelebb hogyan köszönjek a barátom szüleinek?

Mióta bemutatott a barátom(3honapja) azóta Jó napot!-tal köszönök nekik, és semmi puszi. Múltkor mikor ott voltam nálunk akkor ott volt a nagynénje is, neki egyből Szia-val köszöntem és adtam is puszit, bemutatkoztam. Miután elköszöntem, adtam magamtól mindenkinek puszit, és ugy köszöntem el hogy sziasztok.

Szerintetek nagy baj,hogy én magamtól léptem a puszizással? Vagy azzal,hogy letegeztem őket?

Barátom mondta már sokszor hogy nyugodtan tegezzem őket, de addig nem akartam míg ők nem mondják.



2015. máj. 21. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Míg nem mondják addig ne tegezd le őket. Puszit azt attól adhatsz. Nálunk mondjuk furcsa lenne, ha jó napot-tal köszönnék, felénk a csókolom a divat. :D

Legközelebb inkább magázd őket. Lehetséges, hogy egész hamar mondani fogják,hogy nyugodtan tegezd őket, de nem mindenki olyan.

2015. máj. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Persze jól érzed, hogy fel kellene előbb ajánlják a tegezést. Kivéve ha simán letegeztek, akkor bizony a protokoll szerint szabad visszategezni.
2015. máj. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Nos, az illem szerint te nem kezdeményezheted a tegeződést. Ezt a barátod szüleinek is tudnia kell, és nekik kéne szólni, hogy nyugodtan tegezheted őket.


Ha nme volt gond a puszi és sziából, akkor tedd így ezentúl is, de óvatosan, lehet csak beszólni nem akartak neked, de az is lehet, hogy simán benne vannak.


Én is tegezem a barátom szüleit, de ők ajánlották fel.

2015. máj. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

"Kivéve ha simán letegeztek, akkor bizony a protokoll szerint szabad visszategezni."


Így van, de ha még csak 16-17 vagy, akkor nem, mert simán a "gyerek" sorba raknak. 20 felett kicsit más, hivatalosan nem tegezhetnek le, de a gyakorlatban más a gyerek barátnője 20 körül.

2015. máj. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Nem illik letegezned a barátod szüleit.


Jó napottal köszönni bunkóság, a Jó napot kívánok a korrekt, intelligens formula.

2015. máj. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

Mivel a barátod szülei, a szüleiddel "egyenrangúak". Utt a csókolom a helyénvaló, nem a jónapot kívánok. Beszégess velük így, tessékelve, ha akarják, felajánlják a tegeződést. Akkor te megköszönöd és elfogadod.


Ha ők tegeznek, de nem ajánlják fel, akkor nem tegezheted vissza. Ez csak akkor van, ha tök idegen, pl boltos teszi.


Nekik te a nemrégmégpelenkás pici fiuk pici barátnője vagy.

2015. máj. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is így van, hogy én csókolomot köszönök. 8 éve vagyunk együtt. Most már sokszor olyan kellemetlen így köszönnöm, mert már 30 éves vagyok. De én nem fogom egyik napról a másikra elkezdeni tegezni őket. Nem vagyunk túl jóban, inkább csak olyan felszínes beszélgetések aztán annyi. Mondjuk 10 évvel idősebbek mint a szüleim. Előző kapcsolatomban "anyós" közölte első találkozáskor hogy tegezzem. 60 éves volt én meg 18. :) Vele sokkal jobban el tudtam beszélgetni, mindjárt az első találkozásnál.
2015. máj. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
27%
Elég nagy baj, jó bnkón viselkedtél. Amíg ŐK nem ajánlják fel, te NEM tegezheted őket.
2015. máj. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!