Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek az anyósom és...

Szerintetek az anyósom és apósom el fog fogadni?

Figyelt kérdés
2hónapja van egy Koreai barátom és úgy döntöttünk el jött az az idő , hogy bemutasson a szüleinek. Az én anyummal már találkozott és kedvelik is egymást , de sok aggodalom van bennem a felé hogy egyetlen fiú gyerek és félek hogy nem találnak majd megfelelőnek mivel európai vagyok. Beszélek Koreaiul szóval tudok velük beszélgetni is majd. Csak nem tudom , hogy el fogadnak e majd. Van aki hasonló helyzetben van? Szerintetek mit tegyek?
2015. máj. 26. 16:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
94%
10 Egyszerűen elképeszt a gondolkodásmódod és mellesleg ez nagybetűs rasszizmus, minden szavad az. Hogy lehet egyáltalán így gondolkodni? Megismerkedtek, összejöttek, nem az számít általában ilyenkor, hogy valakinek milyen a szeme, vagy milyen a bőre színe. Ugyanannyit lehet drámázni egy magyar-magyar kapcsolatban is, nem kell ehhez koreainak lenni. A kérdező csak aggódik, nem alaptalanul, de mondjuk nekem legalább van benne tapasztalatom, szóval nem a levegőbe beszélek, veled ellentétben. Egyébként egy ázsiai férfi, ha valakinek az tetszik, nagyon vonzó tud lenni. Máskor mondjuk fehér pasiknak jönnek be a néger nők. Csak tudod kulturált helyeken ez nem szokott gondot okozni, mint ahogy mondjuk egy félvér gyerek sem.
2015. máj. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

végre jól odamondogathatsz valakinek, semmi köze ennek a rasszizmushoz, ennek csak a kultúrális eltérésekhez van köze.

Irhattam volna épp ezt sztoriban szereplő koreai fiúnak csereszabatosan, vagy egy japán-amerikai párosnak vagy akár - mert még akár ez is gondot okozhat idönként - egy városi vs falusi párnak. Semmi köze ennek a rasszizmushoz és gyengeelméjü vagy túl felületes olvasó vagy ahhoz, hogy ezt megértsd.


Engem a sztoriból csak a választás érdekel, hogy miért. Nincs vele bajom, semmi. Ö dolga. De a tömegböl miért őt? Mi hajtotta efelé a döntés felé? Ezt neki végig kéne gondolnia, bármilyen hihetelen számodra vagy akár a kérdező számára.


A barátnője férje űrhajós, a másik barátnője férje plasztikai sebész. Az övé sem lesz hétköznapi, koreai lesz. Erről is lehet beszélni a facebookon. Vagy itt, hisz ő van a központban máris. Azon aggódunk itt többen hogy vajon elfogadják e vagy sem. Ez a téma nem lenne ha a kiszemelt valamiben különleges, eltérő a - mi szemünkben - megszokottól. Mielött nekemesnél, az ő szemében is az, hisz ha nem igy látná nem tette volna fel a kérdést.


És most őszintén, a fenti kérdésre tudja bárki a választ? Ez ki fog derülni abban a pillanatban ahogy megismerkedik a szülökkel. Ezt mindenki tudja, hogy válasz csak akkor lesz. Még a kérdező is.

Mégis, akkor mi értelme ennek a topicnak? Azon kivül hogy foglalkozzunk a kérdezővel és az ő életével?

Ha még mélyebbre követem ezt a fonalat akkor rá kell jöjjek, hogy igazad van, van itt rasszista, de bármilyen hihetetlen is neked az nem én vagyok.

2015. máj. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
93%

OFF: Nem igazan ertem, az utolso valasz hogy tartozik a kerdeshez.

ON: Nekem angol baratom van, az o szulei nagyon aranyosak velem, elfogadnak, de szerintem ez nem attol fugg, hogy milyen nemzetisegu. Ismerek mas magyar-nem magyar part, ahol nincs ugyanilyen elfogadas. Ez a szuloktol fugg

2015. máj. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát nehéz jó tanácsot adni, de azért megpróbálok. Szóval szerintem:

록 스탁 앤 투 스모킹 배럴즈

2015. máj. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Miért ő? Szerintem mindenkinek tetszik valami új, valami más , valaki aki eltér többi embertől , olyan akitől lehet tanulni. Aki máshogy áll a dolgokhoz és máshogy közelíti meg azokat. Többek közt a koreai kultúra közel állt hozzám mindig is , és egy koreai fiú kincs számomra. Mert én ezt szeretem ez tetszik , tetszik hogy nem olyan mint amit itt naponta látok és , hogy más. A többieknek mindenkinek köszönöm
2015. máj. 27. 22:09
 16/16 anonim ***** válasza:
Hát, bocs, de azért szerintem ez kevés lesz a kapcsolathoz. Most ahogy olvastam a hozzászólásodat, elgondolkodtam, hogy talán az én kapcsolatom a kínai párommal emiatt futhatott zátonyra. Mivel miközben megismertem általa a kínai kultúrát, láttam azt a részét is amivel én magyarként nem tudtam azonosulni. De továbbra is úgy gondolom, hogy nem az vonzott, hogy kínai, hanem ő, mint ember, persze ki tudja. Annak örülök, hogy azóta is jóban vagyunk, barátként minden oké, de a kapcsolatunk nagyon necces volt, ami Kínában tök normális, az itt nem feltétlen az. Na mindegy, a lényeg, hogy azt gondolom teljesen mindegy ázsiai, néger, vagy akár roma az embert lássam benne és ne a különlegességet, hogy más a bőrszíne, az csak néhány napig tud meglepő lenni, utána úgyis csak azt látod, hogy ugyanolyan ember, mint te.
2015. máj. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!