Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A férjem túlságosan imádja az...

A férjem túlságosan imádja az anyját, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az anyósom eleinte ki nem állhatott, az eljegyzésre sem jött el, állandóan piszkált, holott én normális voltam csak annyi volt a bűnöm, hogy nem ilyen nőt képzelt a fia mellé az anyós.

Most, hogy házasok vagyunk, anyósom eltűr engem és kedveskedik, de csak azért hogy a fiának bizonyítson hogy megbékélt velem. Anno amikor az eljegyzésre nem jött el, a férjem fél évig nem beszélt vele.

Most viszont a kedves álarc mögött egyáltalán nem foglalkozik velünk, nem segít semmiben, se anyagilag sem máshogy. Akárhányszor kért a férjem segítséget sosem lehetett rá számítani. Ha megszorulunk akkor az én családom kisegít néha hogy ne haljunk éhen, de anyós soha. Mossa kezeit mondván elvittem a fiát tőle akkor oldjuk meg..

Ezzel nem is lenne gond, de a férjem látványosan imádja az anyját, megbocsát neki mindent, és ha szóvá merem tenni, hogy néha hozhatna a fiának sütit vagy meglátogathatná akkor kiakad a férjem és rám haragszik. Mit tegyek?


2015. máj. 31. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy nem segít titeket anyagilag az anyósod, meg hogy ti nem kedvelitek egymást, a férjed még szeretheti, hiszen az anyja, ő nevelte fel. Ezen én nem akadnék fenn. Olyat meg pláne nem emlegetnék fel neki, hogy mi az, hogy nem hoz sütit a fiának?

Nagyon jó kis receptek vannak, nem is kerül horribilis összegbe, süss te a férjednek sütit, vagy közös programként süssetek együtt.

Nem kell szeretni az anyóst, de ha nem bánt, nem piszkál, akkor szerintem el lehet viselni.

2015. máj. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
A szulonek nem kotelessege anyagilag tamogatni a felnott gyermeket. O miert tehetne arrol, ha ti nem tudtok kijonni? Mi is nehezen jovunk ki, de eszembe nem jutna a szuleimtol kerni, megvan a maguk baja, en elkoltoztem, kulon eletet elek.
2015. máj. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Egyetértek az első válaszadóval.

Vannak olyan embertípusok, akik nehezen tudnak elengedni. Ennek nagyon sok oka lehet. És az anyósodnak is valójában ez a problémája, még akkor is ha az ebből keletkező feszültségét, szomorúságát, dühét rád is vetíti ki. Nem kéne magadra venned.

Annak pedig, hogy a férjed szereti az anyukáját, csak örülhetsz, ez nem jelent mást, mint hogy jó a kapcsolatuk egymással. Ha pedig egy férfi jóban van az anyjával biztos lehetsz benne, hogy élete párja mellett is mindig ki tud majd tartani.

Próbáld megérteni, megszeretni az anyósodat, hiszen neki köszönheted, hogy a férfi, akiben társadra találtál pont olyan lett amilyennek szereted.

Ha pozitívabban állsz hozzá és túl tudsz lépni a saját sértettségeden, idővel ő is változhat. A fiataloknak ez könnyebben megy, mint az időseknek. És talán minden anya megérdemel ennyi tiszteletet, legyenek akármilyen jellemhibái. Viszont, ha negatívan állsz hozzá ne várd, hogy meglátogasson és kedveskedjen, az emberek érzik, ha nem látják őket szívesen és miért járkálnának olyanokhoz, akikkel alakoskodniuk kell?

Talán úgy tudnátok közös nevezőre jutni, ha jobban megismernétek egymást. Közös programokat szerveznétek, esetleg együtt meglephetnétek a férjedet valamivel, mondjuk egy közösen készített süteménnyel.

2015. máj. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

Már miért kéne támogatnia titeket?! Önállóak vagytok, oldjátok meg. Hogy nem tudtok kijönni a pénzből, az a magánügyetek.


Azt meg ne te mondd már meg neki mit vigyen, vagy ne a fiának!

2015. máj. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
egy egyedülálló idős nön akartok élösködni?
2015. máj. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!