Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez nektek is rosszul esne,...

Ez nektek is rosszul esne, vagy én vagyok túlságosan érzékeny?

Figyelt kérdés

A férjemnek van már egy ötéves kisfia.

Én jelenleg 36 hetes terhes vagyok. Egy hete befektettek a kórházba, mert magas a vérnyomásom és sok a magzatvíz is. Itt is tartanak megfigyelés alatt egészen a szülésig, ami akár még 4-5 hét is lehet.

Eléggé megvisel lelkileg a dolog, egyik doki sem mond semmi értékelhetőt (az én orvosom szabadságon van), és nagyon aggódom a baba miatt. A bezártság is nyomaszt, plusz a kórházi körülmények, higiénia, stb. Szóval lelkileg eléggé padlón vagyok.

Erre a férjem közölte, hogy ma nem tud bejönni hozzám meglátogatni, mert ma is viszi a fiát úszásedzésre (vagy mire) délután, ahogy minden csütörtökön. Rögtön munka után megy érte, és este 8ra viszi haza az anyjához a gyereket.

Nekem viszont nagyon rosszul esik, hogy most az egyszer nem tudja a kisfiút valaki más elvinni úszni, vagy kihagyhatnák az edzést és bejöhetnének mind a ketten meglátogatni, vagy valami. De a férjemben fel sem merült, hogy valamilyen megoldást keressen, és mégis el tudjon jönni hozzám ma is.

És emiatt valahogy úgy érzem, hogy a baba csak második lehet a nagyobb gyereke után, én pedig csak az utolsó a gyerekei és a munkája után. És nagyon rosszul esik ez az egész.

Ti mit gondoltok erről? A férjemnek van igaza és én reagálom túl a dolgot? Ti hogy viselnétek ezt a helyzetet? Én vagyok túl érzékeny?



2015. márc. 19. 17:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Hát, szerintem meg pont hogy nem a te gyereked a második a szeretsorban, hanem azt nem akarja a párod, hogy azzal, hogy edzés helyett hozzád megy, a másik anyukától kapja azt a fejére, amit most majd tőled fog. Szegényke ezután nehezen tud majd jól cselekedni, mert mindenki savazni fogja őt, hogy ki az első :) szerintem ne húzd fel ezen magad, a másik gyerkőccel is kell foglalkozni és nem szabad, hogy hátrányban érezze magát. Ha ez a szokás, vagy legalábbis be lett igérve a gyerkőcnek, hogy apa viszi edzésre, akkor tartsa be a szavát az apuka. Ne aggódd túl, ne uralkodjanak el rajtad a hormonok! :)
2015. márc. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Tény, hogy nem egyszerű ilyenkor, nyomasztó tud lenni a bezártság, monotonnak, és hosszúnak tűnhet az a bő egy hónap, ami rád várhat. Jól értem, hogy egy hete már benn vagy és eddig minden nap látogatott a férjed? Ha így van, próbáld meg nem felvenni. Nehéz így, a hormonok is érzékennyé tesznek, de mi mást tehetnél? Ha kiakadsz rajta, netán számonkérően állsz hozzá, szerintem nem veszi magát jó néven ki. Ha jól értem, heti rendszerességgel viszi a férjed a csütörtöki úszásra, ez az ő közös dolguk. Ha megszületik a tesó, a közös gyermeketek, bőven fog változni a helyzet. Nem lovald bele magad olyan tévképzetekbe, hogy te vagy az utolsó a gyermekei után, nincs rá semmi ok. Ahogy a nagyfia, úgy a felesége és a kisebbik gyermeke is számíthat erre a férfira! ;-)
2015. márc. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyád, testvéred, barátnőid nem tudnak bejönni meglátogatni? Ha szeretsz olvasni, keresztrejtvényt fejteni...netezni, töltsd el hasznosan, a lehetőségekhez képest "kellemesen" az időt, hidd el, ahogy az első válaszoló is írja, ne akard, hogy a férjed a gyermekének okozzon esetleges csalódást! Miért ne lehetnél nagyvonalú egy ilyen kérdésben? ;-)
2015. márc. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%
Mit tehetne egy apa akinek két gyereke van két nőtől? Ha az elsőt hanyagolja, akkor azért lesz rossz apa. Ha a másodikat, akkor azért. Egyensúlyt nehéz találni, mert valaki mindig nehezményezi azt ha a másik miatt kevesebb figyelmet kap. Ezzel jár az olyan férfi, akinek van már gyereke és ezt tudtad. A csütörtöki dolog akkor is meg fog maradni amikor már megszületett a gyereketek, mert nem hanyagolhatja el őt sem. Szerintem az inkább örömteli, amikor egy apa nem szarja le a gyerekét hanem igyekszik apaként helytállni nehéz körülmények között is, ne nehezítsd meg te is a dolgát.
2015. márc. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat.
2015. márc. 19. 17:51
 6/21 anonim ***** válasza:
94%

Inkább örülj neki hogy ilyen család centrikus. Később még nagyon jó lesz nektek hogy ennyire fontos számára hogy a saját gyerekének ne okozzon csalódást.

Öt éves gyerek még nagyon kicsi. Joga van az apukájához. Te pedig felnőtt nő vagy, el tudod foglalni egy napig magad látogató nélkül is.

Meg kell érteni hogy az ő életében a gyereke az első. Ez nagyon pozitív tulajdonság. Gondolom rossz neki hogy nem lehet a kisfiával a hétköznapokban, és butaság lett volna kihagyni egy ilyen alkalmat.

Ha megszületik a kisfiú kistestvére az nem fogja felül írni a kisfiú iránt érzett szeretetét, hanem őt is őt is hasonlóan fogja szeretni mint a kisfiát. Ezt neked már régen el kellett volna fogadnod, hiszen tudtad hogy gyerekes férfit választottál. Teljesen mindegy hogy első , második, harmadik feleségtől vannak -e a gyerekek, de a saját gyerekei mellett egy igazi apa kiáll. Ha ezt elfogadod , sokkal boldogabb és békésebb család lesztek.

2015. márc. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
94%
Ahogy olvasom ez rendszeres csütörtöki program a gyerekével.Ne kívánd,hogy felrúgja a vállat programot. Szerencsére nincs semmilyen komplikáció a picinél,pihenj,beszélgess a többiekkel :)!
2015. márc. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
55%

Te nem erzekenx vagy, habem hisztis pitsa, mar ne haragudj.


Miert kezdtel gyerekes pasival, ha ilyenen kiakadsz?!

2015. márc. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Na ne nyafogj, itt vagyunk neked mi, ha már netezel a kórházban. Kibírsz nélküle egy napot, hé, fel a fejjel :) Vagyunk mi is olyan kedvesek, mint a férjed, hidd el.

Mesélj, kisfiú, kislány, megvan-e neve, készen van-e a babaszoba. És elrepül a mai este hamar :)

2015. márc. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam, sok a magzatvíz, ami akár utalhat arra is, hogy gond van a babával, lehet fejlődési rendellenesség vagy méhen belüli fertőzés is akár. Lehet hogy hisztis pi.csa vagyok, de engem igenis padlóra küldött a bizonytalanság meg az aggódás, és a férjemre lenne szükségem ma is.
2015. márc. 19. 18:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!