Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám szerint "túlságosan...

Anyukám szerint "túlságosan pesti" lettem. Miért várja el ezt?

Figyelt kérdés

Pestre költöztem apához még a nyáron. Anyukám 210 km-re lakik, ez még kocsival is sok idő.

Nehezményezi, hogy nem csinálom azt, pénteken hazamegyek vonattal és vasárnap visszajövök. Októberben voltam otthon, de akkor is az ment végig, hogy mennyire megváltoztam.

A hétvégén meglátogatott anya és mama és az volt a téma szinte végig, hogy mennyire más az életem és már rám sem ismernek. Örültem, hogy itt voltak egy napot, de kb. elrontották azzal, hogy azt éreztették, így már nem vagyok jó.

Nem értem, miért várja el, hogy péntekenként és vasárnaponként is órákat utazzak és ezzel kb. elmenne a hétvégém. Meg az is baj, hogy túlságosan pesti vagyok, bár gőzöm sincs, ez mit takar.

16/l


2014. dec. 2. 14:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%

Nekem is ezt mondja anyám, mióta Pesten élek. Én önállóbb lettem, illetve egy kicsit önzőbb, bármiről van szó, ha szükségem van rá, gátlástalanul küzdök érte (pl munkáért, de erkölcsi és etikai berkeken belül maradva). Meg mondjuk többet járok el bulizni.


19L

2014. dec. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Hatott rád a nagyváros. Ez nem mindig pozitívum, ezt főleg az emberi kapcsolatokra értem. Sokkal távolságtartóbbak, ridegebbek az emberek a nagyvárosokban, persze van kivétel is.

Nem hiányzik anyukád, hogy ilyen ritkán látod?

2014. dec. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igazából annyira nem. A napjaim tele vannak, mindig van valami programom, keveset vagyok egyedül, így nem rágódok annyit a dolgaimon, problémáimon.

Most is csak azért vagyok itthon, mert beteg lettem.

2014. dec. 2. 14:33
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Na látod, itt a válasz. Ezért mondja, hogy megváltoztál. Már anyukád sem hiányzik.
2014. dec. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%

Én is 210 km-ről költöztem fel Pestre. Fél év után mondta az egyik otthon maradt barátnőm, hogy nagyon megváltoztam.


Ez annyit jelent, hogy mindig volt valami programom, idementem, odamentem. Mozgalmasan teltek a napjaim, ami nekik otthon nagyon furcsa volt.

2014. dec. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%
Látod, mindig van olyan aki szerint tele kellene sírnod a zsepidet. Nevetségessé teszik csak magukat!
2014. dec. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%

Hát én teljesen megértem, hogy nem akarsz minden hétvégén fél napokat utazni - mellesleg 210 km nem tíz forint, még diáknak sem.


Túlságosan pesti vagy: nyíltabb, lazább, kicsit más értékrend szerint (nem = ribiség, stb.) viselkedsz, mint kisvárosban/falun tennéd, ami nekik furcsa.


Én is látom magamon a változást, mióta beköltöztem, és most már nem is akarok visszamenni oda. Szeretem apát, meg a nagynénéimet, de hiányozna a pezsgés. Bulizni nagyon ritkán járok, ám a sok ember, aki mindig körbevesz, a pörgés nappal, a sokszínűség - na, a városkámban, ahol 24 évig éltem, megőrülnék már.

2014. dec. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
13%

Attól is lehet valaki "pesti", hogy lehetőségein felül szórja a pénzt, mert másoktól is azt látja. Pesten így szokás.

Pl. nem állsz olyan jól, hogy rendszeresen étterembe járj, de azért eljársz, és még borravalót is adsz a nálad gazdagabb pincérnek. Lusta vagy megpucolni fél kiló krumplit, ezért veszel fagyasztott daraboltat. Új műszaki cikket veszel a teljesen jól működő helyett, mert az már régi volt. Ha venni akarsz pl. egy vízcsapot, akkor nem szaküzletbe mész, hanem a sokkal drágább, kisebb választékú, hozzáértő eladót nélkülöző barkácsáruházba. Megveszel valamit másfélszeres áron, mert nincs kedved utánajárni egy olcsóbbnak. Stb.

2014. dec. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%

Én egy kisvárosból kerültem fel Bp-re. Azt a kisvárost úgy nevezik a lakók, hogy halott város. Semmi sincs. Se mozi, se színház, se boltok...Van 2 abc, meg egy kínai üzlet, az utcák kihaltak. Aki dolgozik ( nem sok munkahely van), az 16 órakor hazamegy és otthon bámulja a sorozatokat a tvben, mert mi mást csináljon, hova menjen?

Nem is értik, hogy én Bpen alig vagyok otthon, nyüzsi van, programok vannak...

2014. dec. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem anyukádat megviseli picit, hogy nem vele vagy többet, és ilyenkor hajlamosak belekötni mindenbe. Szerintem jól tetted, hogy felköltöztél, sokkal több lehetőséged adódik Pesten, mint munka, mint iskola, mint szórakozási lehetőség szempontjából. Azt is meglehetne beszélni szerintem, hogy mondjuk kéthetetente hazamész és rááldozol egy hétvégét, de minden héten az tényleg húzós. :/
2014. dec. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!