Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek ha a párom szülei...

Julianna6200 kérdése:

Mit tegyek ha a párom szülei utálnak?

Figyelt kérdés

Leírnám a kialakult helyzetet…

Szóval, a párommal 6 éve alkotunk egy párt. Egy éve vagyunk házasok. A kapcsolatunk első pár évében minden tökéletes volt a családi kapcsolatokat illetően is. Anyósomék szerettek, mindig azt mondtam nekem van a legjobb Apósom és Anyósom. A szüleimmel és a családommal is jól kijöttek. Aztán valami megváltozott… Sógoromnak a párja lett a minden… ( Pedig tökéletesnek nem mondanám a leányzót…) Aztán tőlem elkezdtek távolodni… Elkezdtek egyre többet célozgatni arra, hogy nem illek a kicsi fiukhoz. Konkrét válaszokat nem kaptam arra a kérdésre, hogy mi a bajuk velem, mert szemembe nem igazán mondják meg… Mindig másra fogják, hog y mások azt mondják nem illünk össze, miért engedték, hogy engem elvegyen stb… Mindenki hibás csak ők nem… Az esküvőnk hangulata is elég siralmas volt, látszott rajtuk, hogy nem örülnek. A párom nem igazán áll ki mellettem. Vagyis inkább azt mondanám nem elég határozottan. Ő olyan megbocsátó típus. Én sajnos nem. Én annak örülnék a legjobban ha meglenne mindenki magának. Nem szívesen megyek párom szüleihez mert tudom, hogy nem szeretnek. És harag is van bennem bőven. Sokat sírtam és szenvedtem miattuk. Páromat nagyon szeretem de nem találok megoldást a problémára. Ha belemegyek abba, hogy ő látogassa a szüleit, de én nem tartok vele akkor azon fogok rettegni, hogy mit mondanak a hátam mögött anyósomék… De azt meg nem mondhatom, hogy ő se keresse a szüleit. Bár ezek után ahogy viselkednek velem ez lenne a minimum. De ezt nem merem mondani neki. Nem akarok feszültséget kettőnk között. Pedig így is van. Teljesen felőrölt már ez a helyzet! Adjatok tanácsot légyszi! Köszi.



2015. máj. 31. 21:08
 1/10 anonim válasza:
35%

Hát szerintem anyósodnak számolj be,hogy eleged

van belőle.

2015. máj. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
Semmit. Az ő dolguk.
2015. máj. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Miért milyen a sógorod barátnője okosabb szebb vagy mi ? Egy normális szülő elfogadja a gyereke párját .
2015. máj. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem szebb, nem tanultabb, nem okosabb. Sőt... elég rossz híre van a környéken pasizás téren...
2015. máj. 31. 21:45
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
Ki kell zárni minden zavaró tényezőt. Nekem a sajátjaim voltak a keréllötők. Sajnos elkellett mennünk 1000 km-re. A régi kapcsolataimat mind tönkrevágták 2-3 év alatt.
2015. máj. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Én a helyedben pedig nem mennék. Ha nem látnak szívesen, akkor minek? Ha észbe kapnak, akkor majd hívnak.
2015. máj. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 acelsziv ***** válasza:
57%
Lássuk csak.. Te nem mersz konfrontálni.. A párod nem hajlandó konfrontálni és ezt "megbocsájtó ember vagyok" szöveggel takargatja. Akkor ne csodáld, ha semmi nem változik Amúgy ja. Jó messze el kell költözni és évente 1-2 alkalommal hazalátogatni. Slussz passz.
2015. máj. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igazából nem tudsz semmit tenni, a párodnak kéne kiállni melletted. Ha ő nem teszi, akkor gondolkozz el inkább ezen. Ha azt hiszed, hogy a szülők le tudnák beszélni rólad, ezért nem engeded el egyedül hozzájuk, akkor szintén baj van- és nem csak a szülőkkel hanem a pároddal is.

Engem se szeretnek annyira a párom szülei, nagyszülei, sokat példálóznak szintén a sógornőmmel?De mégis hol érdekel ez engem, vagy a páromat?Jól megvagyunk, szeretjük egymást, pont nem érdekel, hogy ki szerint nem vagyunk egymáshoz valók.

Ha valaki elkezd így személyeskedni, igenis meg kell mondani, hogy nem kérdeztétek, ti se vájkáltok a magánéletükben. Mivel a szüleiről van szó, ezért nem neked kéne megmondani, hanem a párodnak. Igenis beszélj vele, szerintem egy szerető férfi kérés nélkül leállítja azokat, akik a párját próbálják ócsárolni...

És ne menj akkor hozzájuk. Nem dől össze a világ. Szerinted, hogyha azt mondják a szülei hogy váljon el tőled, mert nem vagy elég jó, akkor meghatja? Ha igen, akkor megtenné amúgyis..

2015. jún. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló volt a helyzet, csak nálunk az exem barátai is utálni kezdett egy idő után. De nálunk nem állt meg a dolog a "hátam mögött mityigásnál", hanem nyiltan, szándékosan bunkók voltak velem, megaláztak. Persze az exem mindig csak ígérgetett, de semmit sem tett - ezért ex. Kiölt belőlem ezzel minden érzést, hogy sose védett meg, de a kedves barátaira azt se lehetett mondani hogy idióták, mert már ordított velem hogy mit képzelek.

Ez a dolog téged is fel fog őrölni, ha a párod nem áll ki melletted normálisan. Vele beszélj komolyan, határozottan. Ha x időn belül nem változna, elhagynám. Elég volt ezt egyszer megtapasztalni, többször nem akarok így járni!

2015. jún. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget!
2015. jún. 1. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!