Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Direkt húzhatta ki a netet?

Direkt húzhatta ki a netet?

Figyelt kérdés

Egy (fél) háztartásban élünk a párommal az anyósommal.

Az ő "lakásába" van bevezetve az internet, amit a párommal is használunk.

Ma a párom elment a nagyanyjához, az anyós tett-vett, majd nemrég hazajött, és utána közvetlenül elment az internet. Most is mobilnetről írok.


Soha nem volt még ilyen, nincs jel, ezért valószínűleg kihúzta a rootert.


Persze most nem megyek át a nyakára ugrani, hogy te húztad-e ki... majd ha a párom hazajön megnézetem vele, de eléggé sanszos.


De miért csinálhatja? Mert elment a párom én meg itthon egyedül nehogymárinternetezzek?


Mielőtt bárki belekötne, a router nem szokott magától kikapcsolni, és mióta be van üzemelve sosem állt le a jeladás egy percre sem.


A dologhoz hozzá lehet tenni, hogy pár napja beüzemeltem (tegnap) egy IP kamerát a kertkapuhoz, hogy ha betörés történne azt rögzíteni tudjam. Lehet az anyós sejti, hogy a kamera a routeren át kommunikál és nem akarja, hogy "figyeljem" ezért kihúzza azt?


2015. jún. 5. 15:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Istenem, hany evesek vagytok?? bekopogsz, elnezest marika neni, elment a net, szeretnem megszereleni, mert hasznalnam. Amugy hogy tetszik lenni ma? aztan szevasz.. komolyan, ez az eleted problemaja??
2015. jún. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ja nem, nem engedi, hogy hozzányúljak a rendszerhez, mert hogy neki az egyik rokona a "rendszergazda". Elég beteg.
2015. jún. 5. 16:00
 3/21 anonim ***** válasza:
76%

Képes voltál ezt kiírni??? Ennyi idő alatt normális hangnemben megkérdezhetted volna tőle.


Nem csoda, ha ennyi itt a "meghalok anyóstól" kérdés. Lassan már minden második az. Dög unalom.

2015. jún. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
68%
Ennyire szerencsétlen ne legyél.
2015. jún. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%

Közösen fizetitek az internetet?

Mert ha igen , akkor megvan minden jogod hozzá, hogy megnézd, hogy mi történik.


De amúgy tényleg, az a legegyszerűbb, ha odamész és rákérdezel, hogy neki sem megy a nete?S ha nem, akkor hadd nézd meg,hogy nem e húzodott ki..


Nem szabad hagyni, hogy ennyire befolyásoljanak...

2015. jún. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

"nem szabad hagyni, hogy ennyire befolyásoljanak."

Nem ismered az anyósomat. A saját lányának nekiment amikor rendet akart rakni a ház végében.

A lányát szeretem, nem őt, de amiket művel az több a soknál.

Ő maga amúgy nem áll le "harcolni" az emberrel, gyakran inkább idehív valakit, aztán az odítozik itt. Múltkor lehívta valami barátnőjét, az meg itt elkezdett leugatni, most erre én mit mondanék?


Egyszer például kivágtam egy régi szar oszlopot a mi lakásunk előtti részen, erre az anyós leugatott, hogy én azt hogy mertem az engedélye nélkül kiszedni.

Csak úgy mondom, hogy az oszlop közvetlen az ajtónk előtt állt középen és nem lehetett tőle rendesen kijönni.

Én egyszerűen csak bejöttem és szóltam a páromnak, hogy állítsa le, aztán csend lett.

Este meg persze az anyós lehívta az egyik nagydarab fiát, aki lejött, és szétrúgdosta a sufni ajtaját dühében. Aztán persze elment.


Ilyenek mennek, erre persze az lesz a válasz, hogy költözzünk el.

2015. jún. 5. 16:09
 7/21 A kérdező kommentje:

Szóval én már csak azért sem állok ne vitázni az anyóssal, mert ez tulajdonképpen az ő háza (haszonélvezeti jog, a tulajdonjog csak a lányáé) másrészt meg azért sem, mert lehívja valamelyik nagydarab fiát, aztán bárkit is visz el kettőnk közül a rendőr, vagy a mentő (megeshet, hogy nem pont engem) abból is csak családi perpatvar lenne nekem meg NEM hiányzik a szarakodás.


De ha kihuzigálja a netet, meg úszítja az embereket, akkor NEKI úgy néz ki hiányzik. aztán ha a mondjuk a verekedés után agykárosodott súlyos sérült fiát kell majd istápolni, a párom meg megőrül bánatában mert én mondjuk előzetesbe kerülök, akkor is majd én leszek a hibás, nem az, aki a fiát támadásra úszította.

2015. jún. 5. 16:14
 8/21 anonim ***** válasza:
94%
akkor felhívsz szépen egy szolgáltatót és bekötteted magatokhoz is.
2015. jún. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%

Simán lehet, hogy véletlenül húzta ki (rápakolt/rálépett a vezetékre, és az kilazult), az is lehet, hogy újra kell indítani (minden modemet, routert időnként jó áramtalanítás után.)


Ne gondolj mindjárt a legrosszabbra, elhiszem, hogy gond van anyóssal, csak néha a feszült légkörben a mákos beiglit is kígyónak nézi az ember.

2015. jún. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%

Pontosan, köttess külön netet.

Sajnálatra méltó, hogy vannak ilyen emberek

2015. jún. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!