Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jól gondolom, hogy direkt...

Jól gondolom, hogy direkt szurkálódnak vagy túl rosszindulatú vagyok?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hol kezdjem.. Voltam már többször is a barátoméknál, de most csak az utolsó esetet említem.


1 hetet töltöttem ott, egyébként szeretek ott lenni, de lehet hogy csak a barátommal eltöltött rengeteg idő miatt, nem is tudom.

Nincs nagy baj a szüleivel, állítólag szeretnek, és amikor ott vagyok, akkor sincs látszólag semmi különös, jól elvagyunk. Viszont úgy érzem néha, hogy az anyja sunyi, és direkt leckéztet vagy nem is tudom.


Néhány apró megjegyzés..

-A lecsóról volt szó és mondtam, hogy teszünk bele kolbászt, ő meg mondja, hogy ők nem rontják el ilyenekkel.. sajnálja bele. Mindezt érdekes hangsúllyal.

-Az étkezések amúgy vannak, hogy nem reggeliznek, csak ebéd és vacsora van… ebédre ezen a héten szinte mindig szendvicset ettünk. Persze azt is közösen, mert a barátom mindig megvárja amíg a munkából hazaér az anyja, és úgy kajálunk. Szóval megyünk ki egyik nap a konyhába, és kérdezi az anyja hogy mit kérünk, hozott kalácsot. mondja a barátom hogy azt is és szendvicset is . Akkor elővette a felvágottakat a hűtőből, de a kenyeret nem rakta oda, a barátom pedig elkezdte a kaláccsal enni a szendvicset, mondom én még nem ettem így soha, az anyja mondja hogy ő sem. Végül ezt is megkóstoltam..

-Egyszer vacsorához tegnapi kenyeret rakott oda, pedig volt aznapi is.. Ezzel nem is lenne baj, viszont ő a kenyeret ingyen kapja, mert pékségen dolgozik, tehát nem értem, főleg amikor ott vagyok miért fukarkodik, ezért nem értettem a kalácsos történetet sem.

-Egyik este a barátom teát készített, bele rakott 5 kanál cukrot, én már azt is sokalltam nagyon, én egyet szoktam egy adaghoz, az anyja pedig mondja hogy ő 6-ot. Érdekes előtte sosem csinált teát, ahogy mondtam, hogy én kevéssel iszom( mert vigyázok az alakomra) egyből csinált másnap, természetesen hattal, ezután másnap is csinált.

-Egész héten nem főztek kávét, hanem azt mondták, hát főzzetek.


Nem tudom hogy én spilázom-e túl, vagy nem is olyan nagy dolgok ezek. Az biztos hogyha hozzánk jönnek vendégségbe valakik, akkor én a vendéget maximálisan kiszolgálom, és a kávé az alap dolog, eddig akárhol voltam vendégségbe, mindig kávé fogadott reggel, volt hogy direkt főztek nekem frisset, ha már néhány órája állt.


Igazából ennyi a lényeg mivel nagyon hosszú lett, így a kávés történet kifejtését már nem kell elolvasni a kérdésem megértéséhez, csak érdekességképpen írtam le.



2014. nov. 4. 14:59
1 2 3 4 5 6
 1/53 A kérdező kommentje:

Csak egyetlen függőségem van, a napi 1 kávé reggel, viszont amikor legutóbb ott voltunk a barátom reggel meglepett azzal, hogy behozta a kávémat, kicsit gyanús volt hogy túl fehér(a tejszíntől) ennyi tejszín nem fér abba a csészébe egy normális adag mellé..

Második nap megyünk ki a konyhába, és mondják hogy nincs főzve, főzzünk(régi tűzhelyes főzőjük van ami ha jól tudom 2 adagot készít) végül a barátom inkább egy 3in1bennel intézett el, mert nem akart kettőt főzni, mert akkor kárba megy.. Este beszéltük a kávé dolgot vacsoránál, és mondta az anyja, hogy van benne felező, tehát egyet is tudunk főzni(és ők is tudnának..) az apja pedig, hogy kettőt is főzhetünk, úgysem vagyok ott sűrűn, megérdemlem.

Harmadnap megörültem, mert a termoszban éreztem hogy van, más típusú bögréből ittam így nem láttam, hogy mennyi is az annyi, bár kicsit keveselltem. Este kiderült, hogy az 2 adag volt, csak egy pici maradt az alján véletlen.

Negyedik nap ott aludt a barátnőm nővére, este amikor megint szóba jött a kávé, hogy ittam-e, mondta az anyja hogy főzőt mert hogy a nővérének is úgyis kell.

Ötödik nap a barátomat kértem meg, hogy hozzon nekem amíg én öltözködtem, hozta, és mondja hogy kevés kávé volt, de nyugodjak meg kiegészítette tejszínnel.. :D Utána még ittam egy helyen automatás kávét, hihetetlenül jól esett végre normálisat inni.

Hatodik nap pedig 2 db 3in1-bennel intéztem el.

Eddig mindig főztek, ezt nem értem miért csinálták.. Én nem szeretnék az ő konyhájukba kávét főzni, az olyan furán jön ki. Az más kérdés, hogy hülye nem vagyok, de nem sokat főztem olyannal, nem akarok bénázni sem.

A barátom meg nem tudom miért nem főz, alapból nem örül neki hogy kávézom, de van egy olyan érzésem is hogy sugalltak neki hogy ne főzzön, vagy nem értem.. Szerintem szigorú neveltetést kapott, és teljesen beprogramozták az agyát, hogy azt csinálja amit ők szeretnének.

2014. nov. 4. 15:00
 2/53 anonim ***** válasza:
93%
Drágám, te spilázod túl. Én azt javaslom, örülj, hogy nem vendégként, hanem családtagként vagy kezelve. Menj, főzd, csináld, ha őket nem zavarja, sőt megkértek rá. :)
2014. nov. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 Ririchiyo válasza:
23%
Szerintem csak fel akar bosszantani de ha nem mutatod ki neki hogy tényleg idegesít akkor szerintem egy idő után le fog állni. Nekem elhiheted mert anyukámmal is szinte majdnem ezt csinálta apukám mostoha anyja. ;) Kitartást.
2014. nov. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
66%

Rossz kategória, ők nem az apósodék, csak az aktuális barátod szülei.


Hogy miért hiszik mostanában, hogy automatikusan após-anyós, nem értem. Csak a házassággal lesznek azok, bogaram.


Egyébként te spilázod túl.

2014. nov. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
89%

Bocsika, de én alig értem ezt az egészet.

A barátodék milyen átjáróházban laknak, hogy te állandóan ott vagy? És mit keres ott a barátnőd nővére?

Az meg a másik dolog, hogy ha már pofátlanul egész heteket ott töltesz, milyen jogon vannak elvárásaid? Mi az, hogy te akarod megmondani, mit tegyenek az ételbe, amit főznek? Az ő dolguk, egyelőre te ott még mindig csak vendég vagy, nem pedig a kiskirály, akinek ki kell nyalni a seggét. Tudsz magadnak kávét főzni, nem?

Na jó többet nem írok már, pedig lenne még mibe belekötni. A lényeg, hogy kicsit szálljál magadba.

2014. nov. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
18%
Az udvariasság annyit tesz, hogy tesznek róla hogy jól érezd magad. Hát ők tesznek róla hogy ne érezd magad jól. Udvariatlanok, nem szívesen látnak ott.
2014. nov. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
51%

4.

Akkor melyik kategóriába rakja? Olyan nincs, hogy 'Az aktuális párunk szülei'


Egyébként szerintem azért mondják sokan, hogy anyós/após arra, akik a párja szülei, mert manapság nem divat a házasság, és sokkal egyszerűbb úgy utalni valakire, hogy anyósom, apósim, mint pl: A barátom/Peti anyja/apja.

2014. nov. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
92%

Te spilázod túl. Vannak ugyan olyan emberek, akik nem tudnak normálisan bánni a vendégekkel, de neked is pofa kell ahhoz, hogy beköltözz hozzájuk 1 hétre, és még azért kritizáld őket, hogy van-e kávé vagy nincs.

Örülj, hogy ott lehettél, hogy felajánlották, hogy főzz kávét, gondolom, ha valaki betéved az utcáról, nem állítanák a tűzhely mellé.

És szállj egy kicsit magadba: ott voltál egy hétig, kiszolgáltak, hiszen te is ettél mindig, amikor ők, normálisan bántak veled, elfogadtak, még a barátnőd nővére is ott volt (ami azért nekem sok lenne).

Az, hogy elmondta, hogy ők hogy készítik a lecsót, egy dolog (te is elmondtad, és lehet, hogy a te hangodban is volt valami, ami miatt az "anyósod" azt érezte, hogy kritizálod).

A kalács helyett te is vehettél volna elő kenyeret, jó, hogy megrágni nem kell másnak helyetted.

A tegnapi kenyeret meg szerintem sokan mások is megeszik előbb, mint a frisset.

Annak meg örülj, hogy csinált teát. Az, hogy 6 kanál cukrot tesz bele, vagy 22-t, tök mindegy, de mondtad, hogy szoktál teát inni, hát csinált. A plusz 5 kanáltól meg szerintem nem lettél cukorbeteg, ráadásul teát is tudtál volna magadnak is csinálni.

Arról nem is mondok semmit, hogy szerinted az automatás kávé a normális.


Nyugodtan írjál még ilyen eseteket, rossz napom volt, kötözködős kedvemben vagyok!

2014. nov. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:

15:09, 81% os válaszoló! ne fordítsd kia dolgokat!


Igaz, azt elírtam tényleg, nem barátnőm nővére, hanem a BARÁTOM nővére volt otthon 1 éjszakát, ezért elnézést.

A hangsúly éppen azon van, hogy nagyon ritkán megyek, legalább 2 hónapig nem és ha megyek is általában hosszú hétvégére 3 napra kb. Mivel nagyon messze laknak, majdnem 3 óra az út, így ritkán megyek, de ha mégis, akkor több napra.

Pont ez az hogy nem én akarom megmondani, hogy mit tegyenek bele, hanem csak szóba jött a lecsó (nem az volt a kaja) meséltem hogy szoktam, és az anyja mondta hogy én elrontom a kolbásszal.

Tényleg elírtam azt a szót, de a többit te értetted félre, vagy direkt kötekedsz, mert ez volt a leghosszabb idő amit ott töltöttem.

2014. nov. 4. 15:18
 10/53 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre nekem is az jön le, hogy kicsit túl liheged ezt. Heteket ott töltesz én nem hiszem, hogy ki kéne szolgáljanak. Ez már nem vendég kategória szerintem. Mondjuk nekem a barátod is furcsa. Ő nem tud neked kávét főzni? Vagy elővenni a kenyeret? Nem tudom, hogy anyagilag hogy állnak, azt nem írtad, hogy ad-e a barátod a rezsibe, de ha nem, akkor lehet hogy az is zavarja őket.
2014. nov. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!