Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit szólnátok ehhez? Örülnétek...

Mit szólnátok ehhez? Örülnétek neki?

Figyelt kérdés

Férjem most hívott, hogy a szülei lefoglaltak egy szálláshelyet a Balatonon 1 hétre 6-unknak. Ők 2-en és mi 4 en a férjem és a ket gyerek.

Valahol örülök neki de fel húztam magam azon, hogy meg sem kérdezték hogy jó e az időpont, nem e terveztünk valamit arra a hétre. Illetve hogy arra a helyre szívesen mennénk e.

Férjemnek mondtam, hogy idén nyáron nem szeretnék strandra menni, illetve ha megyek is nem bikiniben. Gátlásaim vannak. A lányunk 1,5 😆éves a fiunk pedig 1 hónapos. Azt nem értettem, hogy erre a hónap végére vagy a jövő hónap végére foglaltak szállást. Amúgyis amikor itt vannak 1 hétvégét akkor is mindig összevesznek a férjemmel valamin, illetve ők is szoktak összeveszni.

az dühít hogy ők akarják beosztani az időnket. Azért megkérdezhettek volna minket is. A kisfiam hol alszik? Babakocsiban 1 hétig???


2015. jún. 7. 11:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Nem örülnénk (a férjem sem) és nem is mennénk.
2015. jún. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%
Ajándéknak szánták, a szállások ilyenkor pedig hamar betelnek. Gondolom nem úgy akarták tálalni, hogy gyerekek, ezennel meglepünk titeket, hogy majd valamikor nyáron megyünk majd valahova és az időpont és a szállás, ezáltal maga az utazás is kérdéses.
2015. jún. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

biztos jó szándékból tették, de én nem örülnék ha előtte meg se kérdeztek, mert mi van ha akkorra már más programom van vagy nincs hozzá kedvem stb (de a gesztust értékelném, csak szeretném én eldönteni mit csinálok a szabadidőmben)

ha meg tudjátok oldani, menjetek el, érezzétek jól magatokat, de szerintem mondd el, hogy legközelebb a megkérdezésetek nélkül ne foglaljanak szállást

2015. jún. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%
Én úgy gondolom nem ártott volna előtte egyeztetni veletek! Vajon a szálláshely bababarát? Arról már nem is beszéljünk, hogy egy 1 hónapos babát kitenni egy hosszú útnak....oda-vissza, nem beszélve arról, hogy lesz-e a szálláshelyen kiságy? Szóval így elsőre nekem eszement ötletnek tűnik... Nekem 3 és 6 évesek voltak a gyerekeim mikor először a Balatonra mentünk, de a nyaralás végére hányást-hasmenést összeszedte mindkét gyerek.
2015. jún. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30%

Mit szólnátok ehhez? Örülnétek neki? Válaszom:Igen!

Férjem most hívott, hogy a szülei lefoglaltak egy szálláshelyet a Balatonon 1 hétre 6-unknak. Ők 2-en és mi 4 én a férjem és a két gyerek. válaszom: Szuper ! Igyekszem élni a lehetőséggel és örülök neki,hogy a nagyszülők gondoskodnak a nyaralásunkról és az unokák nyaralásáról,gondoskodnak arról is,hogy együtt legyen a nagy család a mai rohanó világban amikor amúgy is keveset találkoznak és vannak együtt az emberek a szeretteikkel.


Valahol örülök neki (nagyon helyes) de fel húztam magam azon, hogy meg sem kérdezték hogy jó e az időpont, nem e terveztünk valamit arra a hétre.(örülj neki,hogy egyáltalán gondoltak rátok is és igyekezz alkalmazkodni hozzájuk ha már ingyen ajándékot kapsz) Illetve hogy arra a helyre szívesen mennénk e. (még válogatsz is nem ,hogy örülnél annak,hogy kaptál valamit.Neked mikor jutott az eszedbe,hogy meghívd vagy meglepjed egy nyaralással az egész családot?)

Férjemnek mondtam, hogy idén nyáron nem szeretnék strandra menni, illetve ha megyek is nem bikiniben. Gátlásaim vannak. ( a gátlásaid a te fejedben vannak ,azokat te raktad oda, a te feladatod az is ,hogy eltüntesd onnan őket. Ezért mást nem hibáztathatsz és nem haragudhatsz senkire de legfőbbképen nem az anyósékra)

A lányunk 1,5 😆éves a fiunk pedig 1 hónapos. Azt nem értettem, hogy erre a hónap végére vagy a jövő hónap végére foglaltak szállást. ( én sem értem, de nem ismerem a férjed szüleit, így nem tudom tőlük ezt megkérdezni,esetleg te megtehetnéd,hogy megkérdezed tőlük)

Amúgyis amikor itt vannak 1 hétvégét akkor is mindig összevesznek a férjemmel valamin, illetve ők is szoktak összeveszni. (munkálkodj azon,hogy béke,szeretett és megértés legyen a családban és ne hisztizzél még az olyan helyzeteken is amikor rajtad és rajtatok igyekeznek segíteni Pl. ingyen nyaraltatni.)az dühít hogy ők akarják beosztani az időnket. (senki nem akarja beosztani az idődet. Egyszerűen csak fel ajánlották a lehetőséget,adtak egy ajándékot, amit nem muszáj elfogadnod és így nem lesz beosztva az időd. Igaz ezzel le is mondasz az ajándékról is és sok minden másról is amit már fentebb is írtam) Azért megkérdezhettek volna minket is. (nem kérdezték meg. meglepetésnek szánták. de mivel ők adnak,nehogy még nekik keljen megkérdezni,hogy segíthetnek,adhatnak.). A kisfiam hol alszik? Babakocsiban 1 hétig??? (akár ott is. de ezt miért nem beszéled meg a férjeddel,vagy találsz ki valamit,mególdást a helyzethez alkalmazkodva.

2015. jún. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
33%

Annak én sem örülnék, hogy nem kérdeztek meg, de 1 hónapos gyerekkel nem problémáznék valószínűleg. Gyeden vagy, nem kell szabadságot kivenned, ha nincs más programod ráérsz. Inkább a férjed helyében dühítene, hogy bele se gondoltak, hogy lehet hogy már nincs is ennyi szabadsága a nyárra vagy hasonlók.


Strandra menned nem kötelező, ez a gátlásosság iszonyat nagy baromság. Vannak olyan bikinik is eleve, amik többet takarnak, válassz egy olyat, vagy ha tényleg ennyire zavar, akkor menj egy kis strandruhában. A melegben többen szoktak pólóban is fürdeni pl., akiknek érzékeny a bőre, nem szégyen.


A kisbaba nyilván egy összecsukható babaágyban alszik majd, ezzel nem értem mi a probléma. Miért kellene a babakocsiban aludnia?

2015. jún. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%

Igencsak divat mostanában a meglepetés-ajándék, és ez is abba a kategóriába tartozik - kreatívnak és érdekesnek találja a legtöbb ember, feltéve hogy nem az anyósék, hanem pl a férj/partner találja ki ezt meglepetésként.


A babának lehet utazóágyat is vinni, de ekkora gyerek még böven elvan pl mózeskosárban, vagy egy nagyobb kartondobozban is.

Szerintem örülj, hogy kaptatok egy meglepetés-nyaralást (valószínüleg eleve nem nagyon jutott volna rá most nálatok), lazíts, és élvezd azt, hogy kicsit ki tudsz mozdulni otthonról.

2015. jún. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%
hát azért frissen szült nőnek strandos nyaralás, nem éppen a legegészségesebb...
2015. jún. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%

Hát én utálom a meglepetéseket...én szeretem jó előre megtervezni a szabadidőmet...és baromira nem díjaznám, ha valaki más akarná ezt megtenni helyettem...


Hogy a kérdésedre válaszoljak, nem, nem örülnék neki...


De ha belemész, létezik összecsukható babaágy, évekig használható, persze ha kiránduló, utazó emberek vagytok.

2015. jún. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%

Én nem mennék el egy 2 hónapos csecsemővel nyaralni.

Azért ne tegyünk glóriát a nagyszülők fejére, hiszen a meglepetés nyaralás egy kicsit túlzás. Ez egy olyan kaliberű dolog, amit előtte egyeztetni kellene.

Én megértem a kérdezőt. Ráadásul miért kellene együtt nyaralni a nagyszülőkkel?!

Szóval ez belemászás az életükbe.

Én megköszönném, és visszamondanám. Biztos vagyok benne, hogy a férjem egyetértene velem.

2015. jún. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!