Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan mondjuk meg anyósomnak,...

Hogyan mondjuk meg anyósomnak, hogy kicsit kevesebbet jöjjön anélkül, hogy megbántanánk?

Figyelt kérdés

Jóban vagyunk anyósommal, nem a legjobb barátnők, megvan a 3 lépés távolság közöttünk, de alapvetően teljesen elfogadható a kapcsolatunk. A helyzet az, hogy szakított az élettársával, azóta mindig unokázni szeretne. Előtte heti kb. 1 délutánt találkozott a gyerekekkel, ennyit ért rá, nem is volt belőle gond. Most meg minden nap jön. 1-2 hónapig nem szóltam semmit, gondoltam van elég baja, hátha a gyerekek segítenek elterelni a gondolatait, stb., de mostmár kezd kicsit terhes lenni. Minden reggel hív vagy engem, vagy a fiát, hogy mi a program és csatlakozik. Volt, hogy már nem vettem fel, akkor jött, nyilván nem teszem meg, hogy nem engedem be, ha itt van az ajtóban, nagyon okos dologra nem is tudtam hivatkozni, hogy legközelebb szóljon előtte, hiszen hívott. Mostmár ha anyukámhoz megyünk, oda is jön, ha a sarki fűszereshez, oda is, meg tényleg mindenhová. Ami meg borította a bilit, hogy nyaralni is szeretne jönni velünk. Merthogy milyen jó lesz, majd vigyáz a gyerekekre. Csak mi 10 éve mindent magunk oldunk meg, tényleg soha nem volt megkérve, hogy na akkor hétfőn délelőtt bébiszitterkedjen, addig nem érdekelte, most meg roppant fontos lett, hogy hogy megyek szülőire, ki marad otthon, ha beteg a gyerek vagy a férjemmel mikor vagyunk kettesben. Értem én a segítő szándékot is, meg persze jöjjön, ha kedve van, csak ne minden nap és mindenhová... A férjem a jövő héten leül Vele beszélni, vagy hárman leülünk, ezt még nem döntöttük el. Csak hát mit mondjunk Neki? És hogyan? Tényleg nem szeretnénk megbántani, de azt sem szeretnénk, hogy kvázi hozzánk költözzön.

Köszönöm a válaszokat!


2015. jún. 12. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
1-2 hóóóónapig nem mondtál semmit? 1-2 hét után tisztáztam volna, hogy ez így nem működik. Én sem bírom, ha valaki ilyen szinten belemászik az életembe. A férjeddel üljetek le, beszéljétek meg, hogy hogyan mondjátok el, aztán együtt üljetek le vele és mondjátok el neki az új "szabályokat", kedvesen, de félreérthetetlenül. Esetleg kaphatna egy kutyust, hogy lekösse magát. A sok szeretet, ami benne van, boldoggá tenne egy háziállatot!
2015. jún. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Pedig sajnos ebből sértődés lesz, bárhogy is mondjátok neki... :( (Gondoljuk magunkat a helyzetbe).

Én kijelenteném, hogy lefoglaltunk egy szuper négy személyes apartmant, és megkérdezném, hogy tudná e a virágokat locsolni addig otthon.

Mekkorák a gyerekek?

2015. jún. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Meg fog sértődni....

Azt mond neki, hogy ha mindig nálatok van, nem lesz ideje találni egy rendes pasit...

2015. jún. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi!! Én is ettől tartok, hogy sértődés lesz. Nálunk 4 gyerek van (10, 5, 3 és 1 évesek), akkora apartmant kell foglalnunk, amiben egy ember még bőven elfér, azt Ő is tudja... Erre nem hivatkozhatok, de nem is akarok, mert csak elsöprögetem a szőnyeg alá a problémát, mert nem az a baj, hogy kicsi az apartman. De ezt hogy lehet, vagy lehet-e szépen, udvariasan elmondani? Hogy nekünk volt 10 évig egy életünk, amiben részt vett, ha kedve tartotta, most meg előjön a semmiből segítő szándékkal és nem kérjük? Mert Neki ez fog lejönni...
2015. jún. 12. 23:02
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ez ügyben elég, ha csak a fia (férjed) beszélget Vele, hiszen az ember a gyerekétől több mindent elfogad.

Miket mondanék?

1. tudod, Anya, hogy nagyon szeretünk mindannyian.

2. szeretnénk Veled átbeszélni, hogy a jövő héten mikor tudnánk találkozni, milyen programokat tudnánk együtt tölteni és szeretnénk olyan programokat is, amikor, a barátainkkal vagyunk, vagy csak mi magunkban.

3. melyik az a 2-3 nap, amikor Neked jó? konkrétan lefixálni naptárral, hogy melyik napokon jön, vagy van közös progi.

4. ezt a nyaralást most magunkban szeretnénk, de mondd, hogy Neked mikor lenne jó, és Veled is elmennénk egy hosszú hétvégére.

2015. jún. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
KÖszi, kedves 4-es, tényleg rohanok kinyomtatni:) Nagyon szépen leírtad:)
2015. jún. 12. 23:56
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

Tenyleg nagyon türelmes voltál.

Szépen alkalomról, alkalomra el kell neki mondani, hogy most ne jöjjön, mert ......az igazat kell mondani.

Nyilván elsősorban a férjed dolga, hogy beszéljen az anyjával.

De amúgy nem is értem,mhogy az anyukádhoz is? Mondd neki, hogy szeretnél az anyukáddal beszélgetni, anyukád is szeretne unokázni stb..

A nyaralásra meg rögtón kellett volna mondani, hogy ez a ti családos programotok.

Ne attól félj, hogy megsértődik, hanem attól, hogy elöbb utóbb hozzátok költózik.

Vastag bőr, és őszinteseg!

Sok sikert!

2015. jún. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
57%
Vegyetek valami háziálatot neki és akor majd nem fog jönni hozátok de ne kicsi álatott jó nagy legyen hogy ne tudjon átjönni vele tartsa otthon mert ha kicsit vesztek elsétáltatja hozátok hogy a gyerek játszon vele de talán elővigyázatoság hogy majd átfog titeket hivni de majd kitaláltok valami kifogást :) !
2015. jún. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na mi lett a végkimenetel?
2021. ápr. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!