Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért ilyen az anyósjelölt?...

Miért ilyen az anyósjelölt? Mi a megoldás erre a helyzetre?

Figyelt kérdés

Menyasszonyom 23 éves lesz én pedig 28 éves.

Most egy kis időre ki jöttem külföldre dolgozni, előtte viszont felépítettünk majdnem 40m2-es kis lakást, az anyósék udvarukra, mert féltettem a párom.

Nem elég hogy oda is állandóan bejár, még ha nincs otthon akkor is tesz vesz, pakolgat állandóan mintha köze lenne bármihez, egy csöpp magánéletet sem hagyva, de az hogy még veszekedni is bejár, és azon kívül is állandóan beleköt az emberbe, sok!

Rendmániás és sosem pihen leszámítva az éjszakákat de tőlünk is ezt várja.

Ha elmegyünk valahová az is baj ha itthon vagyunk az is baj.

Amikor nem tetszik neki ilyen dolgok akkor húzza mindenen a száját.

Még abba is bele szól hogy a párom hányszor tölti fel a telefonom egyenlegét, ő hív ingyen és tőlem így is vonnak 30 ft, ez a legolcsóbb megoldás.

De az elmúlt két napi viselkedése teljesen felbosszantott.

Folyamatosan ordítozik, párom is nagyon ideges ez által én is, miért nem segít neki, miért lusta állandóan, az én párom a munkahelyén nem fáradhat el (bolti eladó) míg ő a kapálásban és a dohány törésbe a melegbe dolgozik és neki van még kedve dolgozni pedig dupla ennyi idős.

Ma a párom meglepte egy fonott bicikli kosárral, és halljuk ahogy apósnak mondja hogy nem ezt kellene venni hanem inkább a padlómat mosná fel, mire észrevette hogy ott állunk elhallgatott.

Már a párom is bánja hogy itt építettük a házat de ideiglenesen azért kihasználnánk, és gyűjtenénk a házra, jövő évi tervben van a baba és azért még kb 3-4 éves koráig ellaknánk itt ha a helyzet jobb lenne.

Mit lehetne beszélni anyóssal???


2015. jún. 21. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Nézd. Az anyós nem 2 hét alatt lett ilyen amilyen, hanem világéletében így viselkedett. Ezért hiú ábránd az, hogy majd megváltozik. Nem vagyok jós, de azt 100%, hogy ez az állapot csak rosszabb lesz, főleg ha gyerek is fog születni.

Nagy hiba volt oda építkezni, és még nagyobb hiba lesz oda családot alapítani. Az anyós nem fog változni, viszont ti igen. Sem idegileg, sem máshogy nem fogjátok bírni.Egyszer vagy te vagy a barátnőd robbani fog.

Ha jó tanácsot kérsz, akkor menjetek albérletbe, ott legalább nyugiban lesztek

2015. jún. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Anyósék udvarára építkezni?! Darwin-díjas ötlet.

Két dolgot tehetsz:

1. tűrsz, nyalsz és nyelsz

2. elhúzol onnan minél messzebb

2015. jún. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Nem értem mi a fenének építetek az anyós udvarára, ha ki nem állhatjátok egymást?? Most komolyan még csodálkozol?


Amúgy nem egész 40m2-en hárman, gyerekkel...hát nem minősíteném ezt a tervet!

2015. jún. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Az anyós nem fog megváltozni! Ne legyen tervben a gyerek, amíg itt laktok. Nem lesz jobb a helyzet. Albérletben nem fogsz házra gyűjteni, eladni az anyós kertjébe lévőt nem lehet. Passz. Hosszabb időre kell külföldre kimenni pénzt keresni, semmilyen más megoldás nincs. Semmiképp ne legyen addig gyereketek, amíg nem függetlenedtek. Addig is, ha ordít, veszekszik, hagyd ott. Te ne veszekedj vele, viszont a barátnőd ne hagyja magát, kérje ki magának a kioktatást. És semmit ne fogadjatok el tőlük, egy zsemlét se, már ezzel a házhellyel is vissza fog élni.
2015. jún. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Nem neked, a parodnak kene ezt megoldani, mert az ö anyja, mas a rokonsagi fok. (Anyosommal a ferjem rendezget le ilyesmit, bar sajnos 1.mintha "vak"lenne dolgokra vagy neki megfelel velem ellentetben, 2. meg ha szol is neki, igy is en vagyok a "rossz"...)

Ö tudja, hogy szokott ilyeneket lerendezni vele, bar gyanitom, h rahagyta es megszokta, neki kevesbe kenyelmetlen, mint neked.

Szerintem beszeld meg a paroddal, de jol beszeld at (a zarojel 1.pont miatt), pontosan mit mondjon. Figyelni kell a kulturalt megbeszelesre, h szem elött tartsa, h a cel a megegyezes, h mind2 felnek (ti+anyos) jo megoldas szülessen. Jo utananezni kommunikacios "trükköknek" avagy szabalyoknak, pl. nem azt mondani, h "te ilyen vagy", hanem a "tett"-et nem szeretem, ill. arrol beszelni, amit szeretnek es nem arrol, amit nem. Pl. "a lakasunkba befutkozastol rosszul erzem magam, szeretnem, ha kopognal elötte es csak ha ajtot nyitok, jössz be". Hozzateve, hogy ez kölcsönös, tehat ti is igy viselkedtek az ö lakasukban!! "Szeretnek ugyanolyan önalloan elni, mintha külön udvaron lenne a lakasunk."

2015. jún. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
14%

huuu persze 20 on évesen ti épitkeztek....

ott élösködsz a nyakukon legalább magatol szálj bew a házi munkába

2015. jún. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva én sem értem, hogy miért tűnt jó ötletnek más telkére építkezni a saját pénzetekből, ráadásul úgy, hogy rossz köztetek a viszony.


"Most egy kis időre ki jöttem külföldre dolgozni, előtte viszont felépítettünk majdnem 40m2-es kis lakást, az anyósék udvarukra, mert féltettem a párom."


Eddig senki nem kérdezett rá, szóval lehet, hogy csak én nem értem az összefüggést, de mitől óvtad meg ezzel az építkezéssel a párodat, amitől előtte "féltetted"?


És miért járhat be oda a párod anyukája, ha ő nincs otthon? Adtatok neki hozzá kulcsot, annak ellenére, hogy így viselkedik, belebeszél mindenbe, és nem hagy nektek privát szférát?


A helyetekben egészen biztosan nem vállalnék gyereket, amíg el nem költöztök onnan akár albérletbe, akár máshova, mert erre a kapcsolatotok is könnyen rámehet.

2015. jún. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!