Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósjelölt most már az...

Anyósjelölt most már az agyamra megy! Hogyan kéne kezelni?

Figyelt kérdés

Párom édesanyja alapvetően egy kedves nő, jóban vagyunk, azonban mindenbe beleszól, amitől én megőrülök. úgy tesz, mintha én felnőtt emberként nem tudnám eldönteni, hogy mit hogyan csinálok az életemben. Mindent jobban tud.

Mondok egy példát: szóba jött, hogy nem tudok az egyik nap átmenni, mert orvoshoz megyek (gyerekkorom óta van egy betegségem, azóta ehhez a dokihoz járok). Erre elkezdte, hogy nekem minek magánorvoshoz járni, csak több pénzt kér el, aztán közben nem is tud semmit. Bezzeg a szomszéd Marika néni az SZTK-ba jár, és semmi baja.

Ha a párommal van valami, akkor mintha engem hibáztatna, azt varja, hogy én legyek a párom új anyja, én szóljak neki ha valami gond van vele stb. Hiába magyarázom neki hogy felnőtt ember, majd ha valamit el akar mesélni, elmesél. Én is szoktam ilyen mindennapos dolgokról beszelni neki, annak ellenére, hogy mindenre van valami ötlete, ami jobb, mint az amit én csinálok, dehát arról nem tudok, hogy mondjuk milyen a párom új munkahelye.

Legutóbb a párom elkért tőle egy könyvet, amit aztán elfelejtettünk visszavinni. Kimentem a konyhába, hallottam, hogy a barátom mondja neki, hogy otthon felejtettük a könyvet, majd legközelebb hozzuk, erre mondta, hogy rendben, ráér. Visszamentem a konyhából, erre már jött is a kérdés "a könyvet nem hoztátok el, mi? Kicsit összeszedhetnétek magatokat".

Emellett megállás nélkül panaszkodik. Mellette nincs senki, senki aki meghallgatná, senki nem segít, neki mindene fáj, de orvoshoz nem tud menni, meg a szokásos mártírkodás. A párom testvéreinek ez rosszul is esik, engem meg már nagyon idegesít.

Más ilyenkor megmondja anyósának a véleményét, vagy mit csinál? Egyik fülemen be, másikon ki, de mire hazaindulunk a vérnyomásom az egekben az ilyesmik miatt.


2015. márc. 23. 07:27
 1/5 anonim ***** válasza:

A parod tegye helyre. A maganorvosos miqtt szoltam volna neki, meg mindenert, amit RAM mond, de amugy szrni ra. Nem a te dolgod a dinka anyosod kezelese - bar, elhiszem, milyen szr lehet az okoskodasat hallgatni.


Parim anyja is ilyen, mindent jobban tud - raadasul neha olyan bromsagokat mond' hofy a fejunket fogjuk, de magamban rohogok egyet es kesz. Konfrontalodik vele a fene, minek, majd a baratom meg a ferje hekyreteszik, e n nem idegesitem magam feleslegesen.


Jo, amikor kimondottan nekem okoskodik, akkor persze megmondom udvariasan a vmnyem, de amugy...van nelkule is eleg bajom.

2015. márc. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nalunk is alapvetoen jol elvagyunk anyos jelolttel, mert kedves, jora valo asszony de sajnos o is az a fajta, aki mindig mindent jobban tud. Nem veszekedtem vele soha nem is fogok, ha ugy van szepen megmondom a velemenyem, hogy de en ezt akkor is ugy csinalom ahogy jonak latom es kesz. Nem erdemes veszekedni mert akkor megromlik az alapbol nem rossz viszony, az meg senkinek se lenne jo.
2015. márc. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

Az én drága anyósom is ilyen. Én nem foglalkozok vele. Nem érdekel, mit mond. Olyan dolgokat vág a fejemhez, amiről én nem tehetek. Amikor meguntam, akkor mondtam, hogy az illetékesnél panaszkodjon, mert nekem ahhoz semmi közöm. A te helyedben megmondanám neki, hogy az egészségügyi dolgaim nem az ő dolga, a könyvét visszavisszük, legközelebb könyvtárból kölcsönözzük ki, ami kell nekünk :)

Én tisztelem párom anyukáját, amiért megszülte és felnevelte a párom. De ennyi. A többi dolga irritáló, és ezért ritkábban járunk át. Ők is dolgoznak, mi is, és ez így van jól :)

2015. márc. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
14%
Azért van benne valami,még sem tud a magán dokid meg gyógyítani:)nem ártana másik után nézni,hátha az többet tud.nem csak tőled a lovét bevasalni
2015. márc. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%
Nekem is van olyan betegségem amit nem tud a doki gyógyítani csak szinten tartani de ehhez folyamatos kivizsgálások kellenek. Én is magánhoz járok. De az anyósodnak semmi köze hozzá,hogy mire költesz. Nyilván az a típus akinek az ártatlan pici fia a mindene és te mint gonosz nő tuti ártasz neki.
2015. márc. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!