Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Gonosz anyósjelölt - kapcsolat...

Gonosz anyósjelölt - kapcsolat megrontója? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Végtére is minden esetben megront egy kapcsolatot, ha a szeretett társ anyja nem kedvel. A barátommal közel 3 éve vagyunk együtt, de az édesanyja már a legeslegelején sem közeledett (bemutatkozásként "Nagyné"- ként mutatkozott be,rám nem volt kíváncsi). Én próbáltam eleinte közeledni, de ő csak foghegyről válaszolgat, vagy ha beszélgettünk is, általában a fiát szidta (barátomat), vagy az életet... vagy valami másra panaszkodott.

Elfogadtam, hogy ő ilyen, nem túl szociális,és, hogy van egy egyéni stílusa, amit én ekkor még próbáltam nem rosszindulatnak venni. (Hozzáteszem, eléggé megkeseredett asszony, születése óta csípőficamos, emiatt leszázalékolt, otthon van. A házi munkát nem szereti, 3 férfi családtagjának csak néha főz. Olyan életmódot folytatnak, hogy a férje (apósjelöltem) hajnalban kel, piacon árulnak, emiatt már fél 8- kor kussban kell lenni.)

A későbbiekben is sok bántást kaptam, de sosem közvetlenül, mindig csak a párom mondta, hogy "már otthon is megemlítették, hogy..." <- ez alatt mindig csak az anyját kell érteni, már rájöttem.


Hozzáteszem, a család többi tagjával, a rokonokkal jóban vagyok, szeretnek. Egyetemista vagyok, pedagógusnak készülök, mellette néha dolgozok is, de az iskola sok időmet felemészti (amiatt is kaptam már, hogy én miért nem dolgozok...)

Nem lakunk egy háztartásban, a barátom sincs velük egy épületben, van egy külön lakrésze, tehát nem sokat találkozok az édesanyjával, mivel ő általában a házban olvas tiniregényeket, vagy TV-zik.

Facebookon egy közös képünk alá negatív véleményt írt ("remélem nem kell tapsikolnom minden ilyen képhez) még régebben, de inkább lenyeltem a békát, nem akartam balhét (nehéz volt pedig eltűrnöm, de a barátomat nem akartam kellemetlen helyzetbe hozni). Nemrég kiderült, hogy a facebook üzenőfalára rám vonatkozóan ír ki negatív "üzeneteket", engem konkrétan persze nem nevez meg...

Tudom, hogy a páromba olyan komplexusokat teremtett, amiket sosem fog levetkőzni. (pedig egyáltalán nem egy nebánts virág fajta!)Nem mondja ki, de fáj neki az anyjával való viszonya. Több gyermekkori sérelme van, de ezeket is hosszú évek után fejtettem meg.

Ha kirándulni megyünk a barátommal (max 1 hosszú hétvégét!) mindig próbál neki lelkiismeret-furdalást okozni, hogy nem otthon segít (a barátom fizikai munkát végez, állatokkal foglalkozik, hajnalban kel, este ér haza, sokszor még vacsora sem várja otthon)


Tudom, el kell költöznie, próbálkozunk mi is, csak míg én nem dolgozok, elég nehézkes, nem akarok én sem a szüleim zsebéből egy albérletet fenntartani, ezért húzódik a különköltözősdi.


Szóval, a végére... nem tudom, hogy mi a megoldás... beszéljek az "anyóssal"? Vagy inkább tűrjem csendben? Félek, nagyon elmérgesedik már ez... eléggé lobbanékony természet vagyok és türelmetlen, gondolhatjátok mennyire úrrá kell lennem magamon néhány gonoszkodásánál... :) még bírom.


Tipp? Vélemény? :)



2015. máj. 18. 17:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
28%

Majdnem ugyanez itt is, mi anyósjelölttel egy lakásban élünk egyelőre, költözés még itt sem lehetséges, de dolgozunk rajta. Nekem is rengeteg mindent kell lenyelnem (muszáj is ameddig itt lakunk) és én is lobbanékony vagyok, és feszít belülről a sok elfolytott indulat. Lelkileg fog kicsinálni hamarosan, úgyhogy jó lenne, ha összejönne a külön költözés.

Szerintem ne állj le az öreglánnyal vitázni, mert bár neked biztosan jól esne elküldeni melegebb éghajlatra, de a barátodon fog csattanni. Tűrjétek még kicsit, tartsatok ki, és ne hagyjátok, hogy szétszedjen benneteket. Nálam is ez a legnehezebb, mert néha olyan szinten torkig vagyok, hogy itt hagynék mindent, csak hogy megnyugodhassak. Aztán persze átgondolom.

Aztán ha már külön laktok könnyebb lesz.


Arra viszont készülj fel, hogy a válaszolók fele elkezd majd téged baszogatni. Tapasztalat.

2015. máj. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
16%

Nem tudom mennyire számit az én válaszom,mert én nem igazán hivhatom anyósjelöltnek(mondjuk kitudja,lehet egyszer az lesz,de én még elég fiatal vagyok,19 éves,a barátom 24),mi nem lakunk nyilván együtt,de gyakran járok hozzájuk,néha ott is alszom,és sajnos nincs külön szoba.Volt egy vitánk múltkor a barátommal mert lemondta a megbeszélt programot mert a haverjaival van(nem olyan haverok akiket egy pl egy éve nem látott,minden héten találkoznak 2-szer),a barátom is megbánta,bocsánaot kért,erre mikor legközelebb átmentem,még be se mentem,már hallom hogy morog magában a barátom anyja hogy én milyen pióca vagyok,holott kb semmit se tud a helyzetünkről,persze mondta neki a barátom hogy fejezze már be...Állandóan tesz rám valami megjegyzést,akkor is ha semmit sem csináltam,és én is lobbanékony vagyok nagyon,de persze nem szólok semmit,bár nehéz kibirni.

Igaz,a te helyzeted és az enyém nem ugyanolyan,de azért kiváncsi leszek én is a válaszokra.

2015. máj. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
*bocsánatot
2015. máj. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
23%
Mivel nem laksz ott náluk,ne foglalkozz vele,bármit is ír FB-ra,bármit is mond,a szemedbe úgy se meri :) Ha beszólsz neki,vagy reagálsz rá,vagy látja hogy ideges vagy,csak örömet szerzel neki.Azon legyetek hogy ketten el tudjatok költözni valahova.
2015. máj. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Ne értse félre senki, de megnyugtató, hogy vannak sorstársaim... legalább látok lehetséges opciókat a helyzetre :)

Annyi a szerencsém, hogy nem együtt lakunk vele...


Kitartást neked és sok sikert a külön költözéshez! :)

2015. máj. 18. 17:36
 6/20 A kérdező kommentje:

Jaj, mire észbe kaptam, már többen is válaszoltatok! Azért válaszoltam én is egyes számban.


Nagyon köszönöm a válaszokat... igen, az a legjobb megoldás, ha nem is veszek róla tudomást. És amúgy is annak vagyok a híve, hogy végül minden gonosz elnyeri méltó büntetését. Lehet megbánja majd egyszer, hogy rosszmájú volt egész életében.


És én kivárom :)

2015. máj. 18. 17:44
 7/20 anonim ***** válasza:
29%
Hiába beszélsz vele, változni nem fog. Próbáld meg a lehető leginkább elereszteni a füled mellett amiket mond. A helyedben a Facebook-ról letörölném.
2015. máj. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Sosem volt ismerősöm, de amúgy is letiltottam az első incidens után, hogy ne láthassa semmimet. Most, 2 év után néztem meg más facebookján, hogy furkál-e valakit megint. Valaki mindig akad ugyanis.


Ja, amúgy az előttem lévő barátnőre is egy gyönyörű kritikát írt anno... hiába nem szívlelem az excsajt, hirtelen enyhe szimpátiát éreztem iránta! :D

2015. máj. 18. 17:59
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
És a barátod nem aggódik, hogy őrli a kapcsolatotokat egy ilyen nyomasztó helyzet?
2015. máj. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
2.vagyok,Ez még az utolsó hozzászólásodról jutott eszembe,érdekes,hogy mig a barátom az exével volt elhordta mindenféle k**vának,r**ancnak(bocsi,csak igy engedi a szürő) a lányt,persze a szemébe neki se mondta,mikor meg összejött velem a barátom akkor meg azzal jött a hátam mögött hogy ez a csaj(én)XY(ex)nyomába se ér.Érdekes,egész addig meg egy r**anc volt a szemében...
2015. máj. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!