Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak?! Kétségbe...

NNora214 kérdése:

Mit csináljak?! Kétségbe vagyok esve és mára teljesen összetörtem, ha ez tovább így meg összeroppanok. Kérlek ne oktassatok ki, tanácsoljatok valamit. A családom teljesen elnyom.

Figyelt kérdés

A problémám kb. 26 éve kezdődött, már a megszületésem pillanatában eldőlt a sorsom.A szüleim soha nem hagyták el a családi fészket, vagyis a nagyszüleimnél élünk még most is. (anyai oldalról) Amikor 4 éves voltam megszületett a testvérem és engem a nagyszüleim így magukhoz vettek, a testvérem pedig anyámékkal maradt. Innen indult az, hogy a nagymamámmal igen szoros volt a kapcsolatunk, de ahogy idősebb lettem ez megváltozott. Mindenbe beleszólnak, régimódi a felfogásuk és túlságosan magukhoz akarnak kötni, birtokolni akarnak. Anyám élete nem úgy alakult, ahogy ők elképzelték neki. Apámat a mai napig nem fogadták el (ezt valahol megértem, anyámat belevitte az alkoholizmusba, értünk nem sok mindent tettek meg,nem építkeztek, várják a kész házat) Amikor tini voltam, nem úgy éltem meg azt az időszakot, mint a barátaim (nem buliztam, nem csináltam semmit). 18 évesen megismerkedtem a párommal, akivel most is együtt vagyunk. Egyelőre. Mindent megtett azért, hogy elfogadják, ha a nagyiéknak orvoshoz kellett menni, Ő vitte őket, vagy nem tudtak megoldani valami,sokszor segített….… Egyszer rákérdezett a nagyiéknál, hogy nála aludhatok-e, erre jött a nagy felháborodottság, hogy ezt hogy képzeli…. Rám is csúnyán néztek, és ha én hoztam fel, szinte vérben forgott a szemük és azzal jöttek, hogy a mi családunkban ez nem szokás. A sok sikertelen próbálkozás arra késztetett, hogy hazudjak nekik. Az akkori munkám miatt, megtudtam oldani, hogy a páromnál aludjak és ez megy évek óta. Mostanra oda jutott a dolog, hogy a párom választás elé állított, vagy Ő vagy a családom. 3 éve várja, hogy hozzá költözzek. Amikor ezt otthon szóba hoztam azzal jöttek, hogy amíg ők élnek, nem költözhetek el. És, ha mégis házasság nélkül felejtsem el. Nem akarom őket megbántani, mert már nagyon idősek és ők neveltek fel (a korukhoz képest jó erőben vannak). Olyan jó lenne, ha megértenék, hogy nem vagyok már gyerek, ha elfogadnák azt amit akarok. A párom már több, mint 1 éve nem jön át hozzánk, mert azzal próbálják telebeszélni a fejem, hogy csak kihasznál. (7 éve vagyunk együtt ez minden bizonnyal kiderült volna már.) Szeretjük egymást, én is szeretnék elköltözni, de nem akarom őket megbántani. (Általában azt a fajta lelkiterrort alkalmazzák, ha valami nem tetszik nekik, hogy rosszul vannak.) Adjatok tanácsot kérlek, mert megőrülök. Most azt mondta a párom, ha nem költözök hozzá, inkább hagyjuk egymást… Nem akarom elveszíteni, de egyedül nem tudok megbírkózni ezzel.

Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszú lett, de talán így átlátjátok a helyzetet.



2015. márc. 5. 10:08
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

ööööö

költözz és kész

pasid nem sokáig fogja bírni!

költözz!!! légyszives!!!!

2015. márc. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
tejesen igaza van a párodnak, nőj fel és éld a saját életedet, én a helyedben már rég odaköltöztem volna :) hidd el semmi bajuk nem lesz a nagyszüleidnek, majd szép lassan feldolgozzák hogy felnőttél... ismerem az ilyen lelki terroros szülőket-nagyszülőket, ideje, hogy felnőj és a saját életedet éld... miért nem házasodtok össze?
2015. márc. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötözködésnek szánom, de 7 éve együtt vagytok, miért nem házasodtok össze? Mire/mennyit vártok még?

Azt is fura kifogásnak tartom, hogy "nincs rá pénz", meg lehet tartani a polgárit 2 tanúval, aztán ha lesz pénz, majd lesz lagzi is.

2015. márc. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
79%

3: én párja helyében meg se kérném a kezét (bocs kérdező)

elvennél egy ilyen nőt?

be van fenyítve 26évesen

éljenek együtt pár évet és ha le tud végre szakadni, akkor talán!

2015. márc. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Költözz a pasihoz, ha nem akarsz életed végéig velük élni úgy, mint egy kisgyerek.

Én nem hagynám ki ezt a lehetőséget. Ha kihagyod, életed végéig bánni fogod. Úgyis van rá esély , hogy idővel majd elfogadják a döntésed.

2015. márc. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen ez a házasság téma is kérdéses, mert sokszor a fejemhez vágta, ha együtt élnénk már rég elvett volna és már ott szaladgálna egy kis gyerek...

Költöznék,de ezek után, hogy nem jön hozzánk (ami teljesen jogos)egyedül, hogy álljak oda a nagyiék elé?! ( bár csak úgy tudnám csinálni, hogy mindenkinek jó legyen)

2015. márc. 5. 10:18
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
Én is a költözés mellet voksolok. Ha normális a párod, stabil a kapcsolat, miért is ne?
2015. márc. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
90%

Ne csodalkozz, hogy igy gondolkoznak. Ha eskuvo lenne, mas lenne a hozzaallasuk.

Mar a lanyukat elvesztettek egy alkoholista vegett, aki belehuzta a piaba ot is.

Ulj le veluk, beszeld meg, hogy szerreted oket, halas vagy nekik, mindig itt leszel nekik, de te a sjat eleted akarod elni, es xy napon koltozol.

2015. márc. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim válasza:
100%
Nem értem, mire vársz még....Költözz, ez tök egyértelmű!
2015. márc. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
ha egyedül félsz eléjük állni, kérd meg a barátodat, hogy oké költözöl, de menjen oda veled, segítsen összepakolni és elhoznia cuccaidat... ennyi... ennyit ő is megtehet annak ellenére, hogy 1 éve nem volt már ott :)
2015. márc. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!