Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám meg fog halni, amit...

Édesapám meg fog halni, amit nem tudok feldolgozni. Mit csináljak? Teljesen össze vagyok törve.

Figyelt kérdés

Édesapámnak 1 éve diagnosztizáltak prosztatarákot,ami áttétes lett. Nem reagál a kezelésekre,és egyre rosszabb állapotban van.

Érzi,hogy hamarosan örök nyugalomra tér.

Ezt képtelen vagyok elfogadni,és nem is akarom!

Kérlek,segítsetek!


19/L



2014. okt. 27. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bár tudnék valami nyugtatót mondani, de sajnos nem tudok. Nagyon-nagyon régen estem át ezen, ahol Te/Ti most tartotok, tudom mit érzel. Nagyon sajnálom :-( Öleld meg sokszor, amíg tudod.
2014. okt. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szegénykém, segíteni sajnos nem tudok, de szeretettel gondolok Rád, és nagyon sok erőt kívánok. Próbáld vele kihasználni azt az időt, amennyit még lehet. Sajnos ilyen ez a világ, hogy hiába szeretik egymást emberek, előbb-utóbb elveszíti egyik a másikat. Ha ez idős korodban történne, akkor sem lenne feltétlenül könnyebb. Édesanyád hogy viseli?
2014. okt. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nekem is ugyanez a helyzet nagymamámmal,ő tüdőrákos.Most a kezelés hatására jobban van,szinte régi önmaga.Szörnyű belegondolni,h ez csak átmeneti,talán utolsó aktiv időszaka,és hiaba örülünk a mostani javulásnak,ezt már megállítani nem tudjuk.Majd meghasad a szívem,amikor tervezgeti a jövőt.Neki is volt nem rég egy időszaka,amikor egész nap feküdt,mondta is ,h tudja ő már hamarosan meg fog halni.Most pedig jön-megy járkál .Ên sem tudom mi lesz,ha elmegy.,hogy lehet ezt feldolgozni .
2014. okt. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hálás vagyok Nektek a biztató szavakért!

Köszönöm!


Az egész család nehezen viseli,Édesanyám is nagyon megtört,de mégis próbálja tartani magát miattunk.

Azt hiszem ez tényleg mindig örök seb marad.

Vannak néha jobb napjai,de estére rendszerint mindig kritikus az állapota. :( Nem akarom,hogy szenvedjen,de azt sem,hogy elmenjen... :(

2014. okt. 27. 21:21
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem a keresztanyám, aki a barátnőm is volt, fiatalon, 48 évesen ment el. Amiért örökké hálás leszek, hogy volt idő elbúcsúzni tőle. És a sógorom, akit 2 hónap alatt elvitt. De nagyon együtt voltunk, egymás mellett, és ezt sosem felejtjük el.

Okosabbat nem tudok.

2014. okt. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom .. Sok erőt az egesz családnak !
2014. okt. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hiszek a viszontlátásban. A halottaink csak előremennek, és ott várnak minket, amíg nem megyünk mi is. Aztán együtt várjuk a gyerekeinket, unokáinkat.


Muszáj, hogy így legyen!


Öleld, szeresd, amíg még itt van.

2014. okt. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Minél több időt tölts vele. Akár aludj mellette a földön, de legyél ott neki, legyél ott vele.

Ha most kihagyod ezeket a perceket, soha nem bocsájtod meg magadnak.

2014. okt. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom!Én 18 éves voltam mikor apukám meghalt tüdőrákban.Ő nem ment orvoshoz, nem is tudtuk hogy beteg.Egyik pénteken rosszul lett,bevittük a kórházba,vasárnap hajnalban meghalt.Nekünk nem volt időnk elbúcsúzni,azt hittük jó kezekben van,egy kis tüdőgyulladás,egy hét múlva jön haza.Hát nem is tudom melyik rosszabb...Legyél vele minél többet!Sok erőt kívánok!
2014. okt. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

19. szülinapom előtt derült ki, hogy a 3 hete fájó gerincsérve apukámnak igazából daganat, 6 héttel később temettük a szülinapom utáni héten. Nem élte meg, hogy 19 lettem. És a legszörnyűbb az volt, hogy az utolsó 1-2 hétben jöttem rá, hogy ebből nem fog kigyógyulni. Igazából annyira letaglózott a hír, hogy az én erős és egyébként egészségesen élő apukám daganatos beteg, miért pont ő? Miért nem más, aki nem figyel magára, vedel és zsíros kajákat töm magába, ráadásul szörnyen elhízott? Miért pont az én apukám? Így ahelyett, hogy a kezdetektől mellette lettem volna elvonultam a szobámba és el voltam a magam kis világában. Mai napig bánom, hogy csak az utolsó hetekben töltöttem vele több időt. Annyi mindenről kellett és tudtunk volna beszélni még. Egyszer el kell fogadnod a helyzetet, ez is a gyász része, viszont most tölts minél több időt apukáddal amíg lehet! Neki is segítség és megnyugvás, hogy ott vagy vele és neked is. Kitartást és sok erőt! Soha nem fogod elfelejteni és lesznek rossz időszakok de egy idő után a szépre fogsz emlékezni és megnyugvással gondolsz majd rá, hogy ő már egy jobb helyen van és neked élned kell boldogan, hogy ő is nyugodtan pihenhessen. Nekem apukám azt tanácsolta, hogy próbáljak ki mindent az életben amire lehetőségem van, mert egyszer élünk. Ő egy halom dolgot halogatott, hogy majd, amikor már nem kell sokat dolgozni, majd amikor már felnőttünk, hejj ráérünk még. Ő nem ért rá, így nem akarta, hogy hasonló hibát vétsek. Azóta is eszerint élek és ugyan néha megkönnyezem ha eszembe jut egy szép emlék vagy valamivel kapcsolatban elszomorodok, de erőt is ad amikor azokra az időkre gondolok, amit együtt töltöttünk és hogy mennyi hasznos tapasztalatot adott át, amíg volt rá lehetősége.


24N

2014. okt. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!