Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósomtól ne is várjak...

Az anyósomtól ne is várjak köszönetet semmiért?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyok együtt a barátnőmmel, már többször ott aludtunk egymásnál, most én voltam náluk, és a barátnőm megkért, hogy vágjak már egy kis fát a szüleinek, mert az öreg egész nap fuvarozik( bírom az apósomat, csak nem ő hordja a nadrágot náluk)


Mondom megcsinálom, jó fej leszek. Reggel 6után kicsivel felkeltem, találkoztam az apóssal, ő pont indult, de előre megköszönte és még ideadta a régi munkásruháját, hogy azt koszoljam inkább.


Először direkt csak fűrésszel vágtam a kisebb ágakat, hogy ne legyek annyira hangos. Majd ugye folytattam a műveletet baltával. Felaprítottam 6köbméter fát, eléggé elfáradtam. Csak párszor álltam meg cigizni, meg amikor barátnőm hozott ki nekem vizet.

Ott melóztam keményen délig, majd amikor bementem az anyós annyit nyögött oda, hogy elég büdös vagyok(utálja a cigit,de egyelőre nem teszem le miatta), meg lehettem volna halkabb is, mert biztosan felébresztettem a szomszédokat. Annyit nem köpött volna felém, hogy "Köszi". Úgy felidegesítettem magamat, hogy ebéd előtt eljöttem.. Ez mindig így lesz? Vagy majd elfogadnak?



2015. jún. 30. 19:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%
MÉG nem az anyósod, csak a barátnőd anyja! Bár elég bunkó dolog volt tőle, hogy nem köszönte meg.
2015. jún. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
27%
Most dönthetsz arról, hogy az anyósod legyen-e vagy sem. Ha úgy döntesz, hogy igen, akkor se számíts semmi köszönömre. Vannak ilyen megkeseredett nők, sajnos. De még nem vetted el a lányt...!
2015. jún. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
41%

Arra vigyázz hogy sokszor a nők úgy élnek ahogy otthon látják. Ha ő azt látta hogy a fater papucs, lehet rád is ez vár. Ha nem az a típus vagy aki ezt tudja kezelni, úgyis szétmentek, vagy lesz egy rossz házasságod. Persze ez mindig csak az 1 mac.2 év demo-verzió után jön ki.


Az anyós meg vagy megkeseredett és mindenkivel ilyen, vagy csak veled.

Ha az utóbbi, akkor nem fog elfogadni, csak esetleg megjátsza magát hogy hátba támadhasson.

2015. jún. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%

Tényleg elég bunkó dolog volt, hogy ennyit mondott csak és jól tetted, hogy eljöttél.

Azt nem tudom, mindig így lesz-e, de alapvetően úgysem fog megváltozni a leendő anyósod. Azért a barátnőd helyében megjegyezném neki, hogy ne puffogjon már..

2015. jún. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
12%
ezt magadtól kelet volna felajálani, ha meg bezabáltad az ebédet pláne
2015. jún. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem ebédeltem ott, eljöttem előtte.


A felajánlással igazad lehet, legközelebb figyelmesebb leszek.


Am ha mégis komolyra fordul a dolog (én szeretném), akkor az anyóst ki lehet hagyni a házas életből? Mert az én családomban is szerves részt játszanak a nagymamák/nagyapák, igy nem tudom, hogy megoldható-e.

2015. jún. 30. 20:22
 7/16 anonim ***** válasza:
72%

Barátnőddel kellene megbeszélned, hogy rendezze le a (majdnem) anyóst. Ilyenkor a "gyereknek" kell felvállalni a villámhárító szerepét.

Mindig örültem, ha a (majdnem) vejeim csináltak itt valamit, cserébe a kedvencüket főztem.

Ha mégis (véletlenül) bunkó lettem volna, a lányim igencsak leordították a fejemet.

Persze, négyszemközt, volt bennük annyi tapintat.

2015. jún. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%
Nem lehet, hogy anyòsod azèrt volt ilyen, mivel a màsfèl èv alatt csak most segìtettèl? Lehet ha ezt előbb megtetted volna, nem csak a favàgàsra gondolok, akkor nem ilyen lenne. Nem kell papucsnak lenni, de lehet jòl esne nekik ha többször segìtenèl.
2015. jún. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%
Nekem sem köszöntek meg soha semmit, sőt, egy idő után engem hoztak ki hibásnak mindenből, így elegem lett, mert a barátom ide-oda ingázott, hogy mindenhol béke legyen, hisz engem is szeret és a szüleit is. Na egy ponton mondtam neki, hogy vagy összeköltözünk, de nem szaladgál mindig haza és rendes dolgozók módjára majd eltartjuk magunkat, később pedig szépen elmegyünk messzebbre és leválik a szülőkről vagy akkor ott helyben szakítok! Összeköltözött velem és alig beszél a szüleivel, azóta meg se látogatta őket szerencsére. Még több konfliktust nem viseltem volna el vagy a hátunk mögötti mocskolódást és fúrást, mert ezek mentek ám náluk úgy, hogy én lány létemre hordtam náluk a fát, mosogattam, főztem, takarítottam kérés nélkül és mindig gondoltam rájuk! Aztán kiderült, hogy számukra én családrobbantó vagyok, mert a 25 éves fiukkal összeakarok költözni... na mondom sziasztok :D
2015. jún. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

az életben ez mindig így megy.

ha valakinek szívességet teszel, nem fizet ugye, de köszönöm helyett valahogy kritizálnak csak. számtalan esetről sztorizgathatnék.

ezzel nem téged, hanem magát minősíti, ne vedd fel. ő paraszt és ennyi.

2015. júl. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!