Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom túlságosan "apás"?

Párom túlságosan "apás"?

Figyelt kérdés

Röviden a történet...Apóssal élünk egy házban,mert elváltak,és neki túl nagy lett volna a 3 szobás nappalis ház,és mivel "iszik" eléggé elhanyagolta magát is és a házat is mig egyedül lakott!

Tavaly decemberben költöztünk ide,a lányaink akkor voltak 2,5 éves a kicsi 8 hós.

Bevallom, miattuk is "jobb" lett volna idejönni mert jobban elférnek. heteken belül érkezik a 3.baba.

Rezsi felesbe megy,odaadjuk neki a pénzt rá! Mosok rá,főzök és takaritok.És itt jönnek a problémák!

Mindenki azt mondta többek közt ő is,hogy nem fog kocsmába járni,ha lenne itt valaki,nem egydül élne...Hát ez nem jött be! Ugyanugy eljár munka után inni,ha szabin van akkor napi 3x. Jó,nem tök részeg,de látszik rajta.

Fürdeni nem szokott,talán 2-3hetente. Az ő szobáját már nem tudom takaritani,akkora a mocsok! Koszos tányérok,poharak a szőnyegén,szennyes az ágyán stb.

Lányokkal nem jó a kapcsolata,nem szeretik őt!

Az elmúlt hónapokban több számla is jött,felszólitó az elmaradásokról,amit persze mi fizettünk ki.

Decembertől egészen tavaszig mi álltuk a főznivalót, ő néha vett 2-3 kg.csirke húst vagy aprólékot. Na de amellé kell még tészta krumpli,züldségek stb...amit persze mi vettünk,és magában ez a mennyiség 5 főnek semmi 1 hónapra, igy a többi napra az ennivaló vásárlás ugyancsak ránk maradt. Tavasszal vett egy disznót, felét kolbásznak felét pedig fagyasztóba tette.Azzal nem volt gond, na de emellé szintén sok más kell, és amúgy sem minden nap hús főzök...Tisztitoszerekbe sem ad be,lányoknak sem vesz egy csokit sem, sőt. Nem egyszer volt példa rá,hogy reggel nem tudtam adni enni nekik,mert ő este megette és a maradék kenyeret elvitte a munkába, és nem vett másikat. Rettentő jó dolog reggel két éhes gyerekkel boltba loholni. Ennek eredményeképp én a minap eltettem negyed kiló kenyeret,hogy reggel legyen a gyerekeknek. Páromnak ez nem tetszett. Ahogy sokminden másra is húzza a száját. Egyszerűen nem szól semmiért sem az apjának,nem mondja hogy tisztálkodjon, nem szól a szobájában halmozódó mosatlanért sem,amit végül kitesz a mosogatóba és rám vár. Számlaügyben sem szólt neki.Sem az ivásért. Sőt,azt látom,hogy inkább a pártját fogja.

Ti mit csinálnátok ezzel a helyzettel? Költözni egyenlőre nem tudunk, de SZERINTEM itt nem velünk van a baj.


2015. júl. 2. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Megbeszelni vele a dolgokat.
2015. júl. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mivel már anyósom, és párom nagyszülei is beszéltek már vele rengetegszer, igy a páromtól kértem eddig heti szinten hogy beszélje meg vele a dolgokat. De egyszerűen nem képes rá! Elvégre csak az ő apja...Másabbul venné,mintha én állnék elé ezekkel.
2015. júl. 2. 14:03
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

ne neki adjátok a számláravalót, hanem ő adja nektek és ti intézzétek, így legalább az el van intézve.

kaja pénz legyen lebeszélve, leadva szintén neked, ha már te főzöl!

ha párod nem szól, akkor bizony intézkedj te.

ha meg nem tetszik neki, akkor erősen el kéne gondolkozni azon, hogy a párodnak az apja vagy a gyerekei a fontosabbak!


am meddig akartok ott maradni? mert a gyerekeknek egy alkesz nagypapi nem túl jó társaság?

2015. júl. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Rezsi felesbe megy,odaadjuk neki a pénzt rá!"

Namost szerintem ti nem felesbe használtok, hanem ti jóval többet. Víz, villany biztosan rátok több megy el, mint a papára...

Most ezt csak azért írtam, mert nehezményezed, hogy ti álljátok a főzni valót.

Szerintem - mivel az öreg iszik - ne neki add a rezsi felét, hanem ő adja nektek és ti fizessétek be, így nem lesznek kifizetetlen számlák. Én azon lehet, átsiklanék, hogy rá is főzök és ő nem ad bele, végülis biztosítja a lakhatásotokat és nem hinném, hogy olyan nagyon sokat eszik az öreg. Ahogy mondani szokták, ahol négynek jut, ott már az ötödik nem oszt-szoroz. De persze mivel nem látok bele a pénzügyi helyzetetekbe, ha ez mégsem férne bele, akkor szóljatok neki, hogy papa, legyen szíves beleadni a kajába is. Én azt látom a leírásodból, hogy nem arról van szó, hogy ő nem ad semmit bele, mert ha időnként vesz azért húst, főleg tavasszal egy egész disznót is, tehát itt nem arról van szó, hogy kizárólag ti álljátok a kaját. Arról is szólni kell, hogy ne egye meg az utolsó kenyeret, illetve belekalkulálni, hogy bizony eszik belőle és többet venni. Az, hogy iszik, hogy kupit csinál, hogy nem fürdik, szintén csak úgy működik, ha szóltok neki, de igazából ez nagyrészt rajta múlik, mert ha nem akar, akkor úgysem fog tenni ezek ellen.....

2015. júl. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Piásnak soha nem szabad elhinni, hogy ő csak azért iszik, mert egyedül van. Pláne tilos összeköltözni vele, de most már mindegy.

Ha nem tudtok elköltözni, muszáj lesz a sarkadra állnod és magad mellé állítani a férjedet. Meg kell vele értetni, hogy a gyerekek vannak az első helyen! Aztán leülni apóssal, és megbeszélni vele a költségek megosztását.

Miután ti az ő házában laktok, akár joggal elvárhatja, hogy a rezsit és a napi bevásárlást fizessétek teljes egészében (az övét is), mondjuk bérleti díj fejében, így annyit tudsz venni, ami biztosan elég reggelre is. Így is jobban jöttök ki, mintha albérletbe mennétek. Ő viszont beszerzi a húst pl. A szobáját viszont nem takarítanám. Vennék egy mosogatógépet (ennyi emberre nem luxus), és előírnám, hogy oda pakolja be a koszos edényeit.

De mindenekelőtt igyekeznék mielőbb elköltözni onnan.

2015. júl. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Addig maradunk csak amig nem tudunk teljesen külön lakásba költözni. Próbálnánk félretenni, de sajnos nem így működik! Nem azt mondom hogy nincs, de annyi valóban nincs hogy rakjunk el. A mennyiség amennyit eszik változó. Volt rá példa,hogy egy fél fazék ennivalót dobtam ki a hűtőből,mig olyan eset is volt, hogy a lányoknak külön főztem levest egy kisebb lábasba, mert amit a "felnőtteknek"csináltam,azt ők nem szerették, és miután abból evett, megette a lányok levesét is! Szó nélkül...rezsire visszatérve valaki irta hogy többet fogyazstunk. Igen többet, DE amikor mi ideköltöztünk, ez a ház szinte romokban állt. 9 helységet kellett javitani,újrafesteni,mellé az ablakokat lefesteni. A villany ki volt kötve, 120 ezer volt a visszakötés. Mivel ő semmiben nem segitett igy fél évünkbe telt kipofozni ugy a házat hogy beköltözhessünk. És persze az ő szobája is újra lett festve, másik szőnyeget adtunk neki.
2015. júl. 2. 14:17
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A közüzemi számlákat pedig ti fizessétek be, akár netbankon is lehet, kényelmesen otthonról.
2015. júl. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Végülis neki nem a rezsi felét kellene fizetnie, hiszen ti nemsokára 5en lesztek ő meg úgye egyedül van. Így rendben van, hogy élelmiszerből kevesebbet vásárol.
2015. júl. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
Azt elfelejtetted írni, hogy kipofoztátok a házat, pedig nem mindegy? Miért hagytok le fontos infókat, hogy lehessen így korrektül válaszolni? Én most azonnal mennék, mert úgy látszik akkor a papa nem csinál semmit, amit kértek tőle, így pedig nem lehet együtt élni. Mi az oka, hogy most nem tudtok még költözni?
2015. júl. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%

ott a bibi, hogy ti onnan biztos, hogy nem szabadultok sose.

félretenni nem tudtok, a férjed nem mellettetek van, hanem apja mellett.

a gyerekeknek lesz rossz ilyen környezetben felnőni.

az alkeszek előbb utobb agresszívek is lesznek

2015. júl. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!