Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mindenhol ilyen a leendő...

Mindenhol ilyen a leendő anyós-após? Ennyire nem érdeklődnek?

Figyelt kérdés

Ezt igazából nemcsak a leendő anyósokra és a férj családjára értem. De például volt olyan kapcsolatom, ahova amikor elvitt az exem bemutatni, a család nem kérdezett rólam semmit. próbáltam bekapcsolódni a beszélgetésbe, de amit én mondtam, arra mindenki csak bólintott és inkább egymással beszélgettek. Nagyon rosszul esett.


De igazából mindenhol ezt tapasztalom. Akárkihez mentem eddig át, barátokhoz, vagy akár rokonokhoz, mindenhol ez a közöny fogadott. A családtagok beszélgettek egymással, kérdezgették egymást, rólam meg tudomást se vettek. Be se tudtam kapcsolódni a beszélgetésbe, mert úgymond belső poénok voltak. Ez azért érdekes, mert ha hozzánk jön valaki, mindig foglalkozunk vele, anyám még sütit is süt a vendég kedvéért. Miért van ez? Az én családomban van a hiba? Mindenhol ilyen közönyösen fogadják a vendégeket, csak nálunk nem?



2015. júl. 6. 12:01
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ilyenkor úgy éreztem magam ezeknél a családoknál, mintha bepofátlankodtam volna az életükbe és egyáltalán nem látnának szívesen.
2015. júl. 6. 12:02
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos én meg mindig a másik véglettel találkozom. Engem eddig mindenhol szinte faggattak. Én meg annak örülnék, hogyha annyira azért nem foglalkoznának velem. :)

Egyébként az a normális, amit ti csináltok. Ha vendég van, akkor azzal illik foglalkozni.

De a párod sem beszél akkor veled???

2015. júl. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Fëlyne Banshee válasza:
89%

Nálunk nem ilyenek.

Nálunk a megszokott, a közvetlenség, mindenki, az egész rokonság ilyen tenyérbemászó, engem kicsit idegesít, mert én befelé forduló vagyok. Ezek a népek, meg nem hagynak békén sosem. :D

2015. júl. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
2 Nem, de nem véletlenül nem a párom már:D Én meg azt szeretném, ha érdeklődnének, de nagyon rosszul esik, amikor nem.
2015. júl. 6. 12:11
 5/18 anonim ***** válasza:
62%
Még mnidig jobb, ha békén hagynak, mint ahogy én jártam. Leendő anyós leültetett egy székre, majdhogynem kivallatott, a szüleimről, a testvéremről, az iskoláimról, munkámról, terveimről, stb. húsz perc után államvizsgán éreztem magam. Aztán eldöntötte, hogy nem vagyok szimpatikus, és 3 évig beszólogatott a fiának, hogy miért velem van és nem egy másik (konkrét) nővel, aki bezzeg...!
2015. júl. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%
Néha én is így vagyok a bátyjám barátnőivel, minek ismerjem meg, ha pár hónap -szerencsésebb esetben 1 év- múlva úgyis új nőt mutat be, pedig az első kb. 10el összebarátkoztam, de egy idő után meguntam. Persze testvérem mind úgy mutatta be, hogy ez most komoly lesz.
2015. júl. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%
Nem mindenütt, van, ahol normálisak. Az én párom anyja egészen szuper, nem faggat, nem ítél, viszont segít, olyat főz, amire van esély, hogy megeszem (most már speckó étrendem van, túl nehéz velem, de bizonyos pontokon rugalmasabb vagyok, ha ott eszem, amúgy remekül főz, megéri kicsit kilengeni :))... Jól el tudunk beszélgetni, pont ahogy én szeretem, érdeklődő, de nem faggatózó.
2015. júl. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

Sogorom most mutatta be nekünk(csak nekünk a férjemmel, anyóséknak még nem), az új barátnöjét, akivel 4 hónapja vannak együtt.

Ide jöttek szombaton és egy napig csak szenvedtem vele. Hiába próbáltunk beszélgetni vele mindenre nem vagy igen volt a válasz. Egyetlen szót sem beszélt, beszélgetést nem kezdeményezett, tényleg nehéz volt, már semmit nem tudtam neki mondani.

Aztán vasárnap felébredtek és mintha kicserélték volna. Reggel elkezdett velem beszélgetni, és mint normál ember mindenre volt témája, beszélt, kérdezett, és választékosan válaszolt.

2015. júl. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez van. A szüleim mindig készültek valamivel ha szóltam hogy vinnék valakit bemutatni.

De ha csak a barátnőm jött át, akkor is sütött apu pogácsát, vagy melegszendvicset vagy bármit.


Ha én megyek valahova, mindig azt érzem hogy útban vagyok. :S

2015. júl. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%

Minden ember különböző. Vannak társasági, és zárkózott emberek, akiknek bőven elég a családjuk társasága. Ezt el kéne fogadni. Miért akarsz te minden áron a középpontban lenni? A te családod szeret, a párod szeret, miért kell, hogy egy idegen család foglalkozzon veled? Valószínűleg semmi rosszat nem gondolnak rólad, egyszerűen csak nincs energiájuk, belső indíttarásuk veled foglalkozni. Azt meg külön nem értem, hogy barátok családtagjainak miért kéne veled foglalkozniuk.

Lehet, hogy túlságosan próbálsz a figyelmükbe kerülni és ez irritáló. Kicsit fura, hogy veled mindenhol ez történik, nem gondolod? Én még nem nagyon tapasztaltam ilyet.

2015. júl. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!