Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti szóvá tennétek ezt a...

Ti szóvá tennétek ezt a leendő anyósotoknak?

Figyelt kérdés

Januárban lesz az esküvőnk. A párom anyja a kezdetektől utál engem, de különösebben nem foglalkoztatott eddig a dolog.

Természetesen az esküvőre azért meghívtuk, ez néhány napja történt. Erre tegnap a páromat azzal fogadta az exneje, amikor a közös gyereküket ment elhozni, hogy tud az esküvőről, szégyellje magát hogy elvesz feleségül, és egyébként is hogy képzeli a párom, hogy nem kérte ki az ő véleményét.

Egyértelmű, hogy anyósom közölte vele a hírt, ráadásul a mi tudtunk nélkül, pedig mi nem igazán szándékoztunk őt beavatni a terveinkbe, mert hát semmi köze sincs hozzá.

Nagyon gusztustalan dolognak tartom, hogy anyósom így kavar a hátunk mögött, és komolyan gondolkozunk rajta a párommal, hogy alaposan elbeszélgetünk vele a jó modorról, illetve közöljük vele, hogy ha annyira látványosan nem örül az esküvőnknek, akkor nem kötelező részt venni rajta.

Szerintetek jogos a felháborodás, vagy túlreagálom?



2014. nov. 28. 09:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/91 anonim ***** válasza:
34%
túlreagálod,
2014. nov. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/91 anonim ***** válasza:
60%
Túlreagálod. NEm kell foglalkozni senki véleményével, főleg nem egy exfeleségével. Meg lehet mondani anyósnak, hogy ha nem akar ne menjen, de én biztosan nem csinálnék belőle nagy ügyet, mert nem kavarna fel különösebben. Egyébként ne érts félre, megértelek én, és biztosan az bánt tudat alatt, hogy a leendő anyósod jobban kedveli az exet, mint téged. De csak te és a párod vagytok a lényeg, ha ilyen emberek vesznek körül, azt el kell fogadni, és megtanulni nem foglalkozni velük. Csakis magaddal tolsz ki, ha az ő hülyeségükön fortyogsz.
2014. nov. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/91 anonim ***** válasza:
51%
Elhiszem, hogy egyébként megérdemelné az elbeszélgetést, de konkrétan emiatt nem szólnék. Ebből nagyon rosszul jönnétek ki. Gyakorlatilag annyit csinált, hogy elmondta az unokája anyjának, hogy esküvőtök lesz. Gondolom ez nem titok és nem mondtátok neki, hogy nem mondhatja el a nőnek. Itt most bőven elég, ha a vőlegényed leállítja az exét.
2014. nov. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/91 anonim ***** válasza:
39%
Jogos, de ne izgasd fel magad, nem olyan nagy titok az.
2014. nov. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/91 A kérdező kommentje:

Igazából azért baj, hogy az ex tud róla, mert így nem fogja elengedni a gyereket az esküvőnkre, mi viszont nagyon szeretnénk, ha ott lenne. Ráadásul a gyereknek sem fog valami jól esni, hogy ő nem lehet ott.

Tudtuk, hogy az ex hisztizni fog ha megtudja, ezért akartuk titokban tartani előtte.

2014. nov. 28. 09:21
 6/91 anonim ***** válasza:
73%
a közös gyereküket is titoktartásra köteleztétek?
2014. nov. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/91 anonim ***** válasza:
31%

Hisztizel. Mondtad anyosnak, hogy ez a hir titok es ne adja tovabb senkinek? Ja, azt elfelejtetted? Akkor honnan tudna az anyos, hogy mihez tartsa magat?

Amugy, ha a gyereket elvitettek volna az eskuvore az anyja nelkul, akkor is allna a bal es szserintem jogosan. Mit gondolsz meddig tudtatok volna titokban tartani a hazassagot az extol?

2014. nov. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/91 anonim ***** válasza:
63%
Bocsi, az anyja tudta nelkul gondoltam, termeszetesen nem az ex/anyja nelkul.
2014. nov. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/91 anonim ***** válasza:
67%

Mondjuk én nem értem, miért nem tőletek tudta meg az ex az esküvőt. Csak nem titok? Vagy talán a párod gyereke nem lesz ott? Nem is kell őt beavatni minden tervetekbe, csak azokba, amik a közös gyerekük életét is érintik. És az, ha az apja összeköti az életét valakivel, aki majd az övében is rész vesz "mostoha" formájában, az igenis tartozik rájuk is. A párodnak gyereke van, akinek mag anyja. Jobb lesz, ha tudomásul veszed, hogy ez a tény egy életre változatlan marad, mindig köze lesz hozzájuk. Ha ezt te nem tudod elfogadni, akkor "rossz lóra" tettél, és lesz még elég problémád ebben a házasságban. És akkor még ott van anyuka, aki utál, hááát....

Miért utál egyébként, tudod?

2014. nov. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/91 anonim ***** válasza:
66%

Először is: egy esküvő általában nem szokott titokban maradni, ha csak nem kéttanús.

Másodszor: az ex nejt igenis érinti a volt férj házasságkötése, pont a gyermek miatt. Ugyanis a gyereket láthatásra elviszi, s te is ott vagy. Nem mindegy a gyerek szempontjából. Lehet, hogy undok lesz veled, lehet, hogy nem. Mindenesetre azokat a hétvégeket, amikor láthatás van, erősen befolyásolja a gyermeke.

a felháborodásod nem jogos, anyósod nem "kavar", egyszerűen elmondta az esküvőt, és kész. Ha az anyósodat jó modorra akarod tanítani, gyakorolj egy kicsit, ugyanis a leendő férjedet felnevelte, nem tudom, ő mit szól ahhoz, hogy az anyjának nem kötelező részt venni az esküvőn. Te mit szólnál, ha a férjed a Te édesanyádra mondaná ugyanezt?

2014. nov. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!