Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez csak szerintem bunkóság?

Manó1235 kérdése:

Ez csak szerintem bunkóság?

Figyelt kérdés
3 éve vagyok együtt barátommal. Van egy 11 éves húga, és efmgy 17 éves. Elvagyok mindkettővel. Ma ki akartam vinni a kisebbiket a strandra mert nővérem kisfia is ittvan és el lettek volna. Jelzem soha nem volt még strandon a kislány. Tele beszélte az Apja a fejét, elkap minden féle betegséget meg hogy nemtudok rá vigyázni meg ne menjek be az öregek közé stb. Elég rosszul esett. Ha a nővérem rám bízza az 5 éves kisfiát akkor csak nem hal meg mellettem senki. Soha nem nyaralnak, nem mennek sehová, van egy tanyajuk a kislány egesz nyáron kint unatkozik. A nővére 17 és ő sem volt még strandon. Legszívesebben kiosztanám az apjukat. Mit csinaljak?
2015. júl. 6. 21:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%

Te hány éves vagy?

Egy 16 évessel én sem engedném a gyerekemet sehova, az még nem felnőtt, nem lehet egy idegen gyereket rábízni.

Az meg egyáltalán nem biztos, hogy a tanyán unatkozik. Neki az a természetes közeg, ott nőtt fel, ott sem áll meg az élet!

Elképzelhető, hogy sokkal több inger éri a gyereket az állatokkal játszva, mint egy lakótelepen a 8. emelet egy kis szobájában.


Én imádom a strandot, gyerekként is imádtam, felnőttként is. DE: legutóbb múlt héten voltam, és most annyi csípés van rajtam, hogy nem győzök vakarózni. Mennék a héten is, mert nagyon durván meleg van, de nem tudok a rengeteg csípéstől, amit ott szedtem össze vmi vízi bogártól. Mindezt úgy, hogy a víz tele van fertőtlenítővel.

De itt kapja el a legtöbb gyerek a lábgombát, a szemölcsöt, a hugyúti fertőzést.


Szóval egy kicsit vegyél vissza, nem kell neked kiosztani senkit, az apukának meg joga van eldönteni, kivel és hova engedi el a saját gyerekét. A nővérednek te rokona vagy, és ismered a gyermekét, de ennek a kislánynak nem vagy senkije.

2015. júl. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Es ha a baratoddal egyutt mentek, nem vihetitek a tesokat is? Ok maguk miert nem mennek?

A 17 eves mar eleg idos szerintem, hogy eldontse, akar-e strandra menni vagy nem, en se nagyon rajongok erte. Szoval szerintem o nem azert nem megy mert fel a betegsegetktol vagy hasonlo.

Ne oszd ki az apat, abbol semmi jo nem szarmazik majd. Ha nem akarnak veled menni, hat nem mennek.

2015. júl. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Nem bunkóság, csak túlzott aggodalom. Ha az apjuk nem engedi őket (ha jól értelmeztem), akkor sajnos nem tudsz semmit tenni az ügy érdekében, mert ő felelős értük.
2015. júl. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Hány éves vagy? Ez tényleg nem mindegy.


Az mondjuk rettentő fura, hogy valaki 11 és 17 éves, de nem volt még strandon. Hol éltek? Hol van ez a strand?


Szabad víz vagy medencés? Ez sem mindegy. Medencésnél mindig vannak úszómesterek.


" meg ne menjek be az öregek közé"

Ezt valahogy nem tudom értelmezni. Nagyon buta és szánalmas hozzáállás.

2015. júl. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
23%
17áves a manó is csak elirta(efmgy) :)
2015. júl. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
13%

Hát kiosztani azért nem lenne túl okos lépés, a gyereknevelés kérdésébe nagyon nem nem jó beleszájalni, akármennyire a bögyödben van valami.

És azért az is érdekelne, hogy ki fizette volna a strandolást, mert lehet nincs keret ilyenekre. Azért nem a legolcsóbb program, sajnos sok embernek ennyi se futja. Ha te fizetnéd, az meg sértheti a büszkeségét a faternak. Meg oké, a belépő egy dolog, de ha sosem volt strandon a kislány, akkor kéne neki fürdőruhát venni, az is extra kiadás meg utánajárkálás. Gondolom a tanyáról a közlekedés se egy álom. Kocsival hozod viszed, vagy nekik kéne ugrálni? Időben meg volt beszélve az egész vagy tegnap jelentetted be? Nem mindegy. Ahogy az sem, hány éves vagy. Vagy hogy a párod is ment volna veletek vagy sem.

2015. júl. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Úszó medences 22 éves vagyok
2015. júl. 6. 23:15
 8/14 A kérdező kommentje:
Én vittem volna kocsival és mindent én fizettem volna
2015. júl. 6. 23:15
 9/14 anonim ***** válasza:
25%
Mi az, hogy kiosztanád az apjukat? Semmi közöd hozzá, hogy hová engedi vagy nem engedi a gyerekeit. Mondjuk furcsa, én el sem tudom képzelni, hogy valaki nem megy strandra, de ez az ő dolguk, apa a felelős értük.
2015. júl. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%

17 éves voltam mikor először jártam a Balatonnál. Pedig 80 km re laktunk onnan. Tanyán nőttem fel...

Engem a sógorom és a nővérem vittek el először.

Érdekes dolog ez, mert nem hiányzott a strand, mert nem tudtam mi az...

Nyáron szénát forgattam,és kenelt építettünk a lovaknak, hogy elzárjuk őket a tehenektől. Volt a kertben egy nagy tartály, abban volt víz és ott fürödtünk esténként.

15 voltam mikor lett fürdőszobánk.

Tv-nk egy volt 2 csatornával. Mikor elkerültem a suliba az hittem a cartoonetwork olyan mint a tom és Jerry, csak macik játszanak benne ( Ismerősünknél láttam egyszer)

Szóval sok mindenről nem tudtam, hogy létezik ezért nem is hiányzott.

De boldog voltam és igazi gyerek! Senki mással nem cserélném el a gyermekkoromat. Pedig biztos rengeteg minden hiányzott belőle mai szemmel nézve... de közben mégsem.

Nem 17 évesen felnőtt az ember...

Szóval semmi szükség rá, hogy kioszd a családapát, mert ahogy értem felnevelt 3 gyereket...

2015. júl. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!