Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy érzem, a szüleim szerint...

Úgy érzem, a szüleim szerint semmirekellő vagyok, pedig szerintem nem így van. Mit tehetnék? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Elsősorban azzal van problémájuk, hogy műveletlen vagyok és semmit sem csinálok otthon. Iskolaidőben tanulok rendesen, jók az eredményeim, van célom hogy merre akarok továbbtanulni. Házimunkában is besegítek azért. Az a bajuk főleg hogy nem művelődöm, nem olvasok, helyette viszont sokat bulizok. Iskolaidőben hétvégente el szoktam járni, nyáron fesztiválok és még több buli. Azt sujkolják belém, hogy így senki nem lesz belőlem, pedig én tanulok rendesen, mert tudom hogy csak így lehet jó munkám, stb. A sok bulizás és a tanulás szerintem megfér egymás mellett, de ők ezt nem érzik át. Azt mondják hogy így bunkó leszek, és eliszom az agyam. Szerintem értelmes vagyok, de ők ezt nem veszik észre. Mit tegyek? 18F, (gimnáziumba járok, jövőre érettségizem) Privátban szívesen beszélek bárkivel.

2014. júl. 28. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Ha a saját megkeresett pénzedből bulizgatsz meg fesztiválozol, akkor nincs ezzel probléma.
2014. júl. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Év közben az ő pénzükből, de nyáron keresett pénzből. Igazából most jött ki ez az egész. Apámék minden évben szerveznek több napos biciklitúrát, ahova én is szeretek menni, és már sokszor voltam. Most ez ütközik a Szigettel, ahova jelentkeztem dolgozni, és föl is vettek. Mondtam apámnak hogy inkább most Szigetre megyek dolgozni, és ebbe beleegyezett. A haverokkal megbeszéltük hogy utána elmegyünk Strand fesztiválra, de oda nem dolgozni. Erre faterom kiakadt, hogy én egész nyáron csak fesztiválozok és semmi értékteremtőt nem művelek. A biciklitúra mindig olyan hogy elmegyünk messzire és ott nevezetességeket látogatunk meg, stb. Az volt most a problémája, hogy a művelődés, kultura helyett inkább fesztiválozni akarok, ahol úgy is csak züllenénk...
2014. júl. 28. 23:06
 3/7 A kérdező kommentje:
Meg azt is mondta hogy a keresett pénzemet értelmesebb dologra is költhetném , minthogy elköltöm rögtön Strandon.
2014. júl. 28. 23:09
 4/7 anonim ***** válasza:

ez pedig, pont hogy céltalanságot tükröz


pl aki tényleg tudja mit akar, annak is szentelne, nem csak a sulinak, meg bulinak


a suli meg a buli között nincs semmi, ez a baja a szüleidnek, ami te lennél a saját motivécióid

2014. júl. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elég ambíciózusnak tűnsz és ez jó .Fiatal vagy bulizol de ezt szerintem sokan csinálják és nem mindenki saját pénzből. :)próbáltad már nekik elmondani hogy milyen terveid vannak a "jövővel" kapcsolatban? Mikor bulizz ha nem most. Majd 70 évesen?
2014. júl. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy ilyen ratyi fesztivál szerintem bőven elég egy is egy nyáron. Gondolom apukád tisztában van vele, mi is folyik ott valójában. Azért óvszert vigyél eleget! :D
2014. júl. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
dolgozni megyek egyébként. Jó az, én szeretem :D idén már a 3. lesz
2014. júl. 29. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!