Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósomat zavarja hogy nem...

Anyósomat zavarja hogy nem beszélgetek vele, ne törödjek vele?

Figyelt kérdés

Párom külföldön él, anyujának nem magyar az anyanyelve, de tud azért úgy is beszélni. Voltam néluk látogatóba amikor is páromat letámadta hogy én miért nem beszélgetek vele. Erre párom mondja, hogy nem tudok azon a nyelven mégis hogy beszéljen vele. Miért nem beszél hozzám magyarul, mert akkor tudok vele beszélni.

Nővérével, apukájával tudok beszélgetni :D

Ne törödjek a helyzettel...?


2015. júl. 19. 12:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%
Tud magyarul, ennek ellenére nem állsz szóba vele...szerintem jogos, hogy nem tetszik neki.
2015. júl. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De nem beszél hozzám magyarul épp ez az :D
2015. júl. 19. 12:18
 3/18 anonim ***** válasza:
71%
Te beszélsz hozzá magyarul és az anyósod nem viszonozza?Akkor mit szeretne, hogy tanulj meg az õ nyelvén?
2015. júl. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szóval tud magyarul, és szeretne veled beszélgetni, de nem szól hozzád magyarul?! :D

Furcsa helyzet. Hát, hogy őszinte legyek, nem tudom, mit tennék a helyedben. Próbálj néha beszélgetést kezdeményezni vele magyarul, csak nem kezd el egy másik nyelven beszélni.

2015. júl. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
milyen nyelven beszél hozzád?
2015. júl. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%
Ne törődj vele és kész, ha próbáltál alkalmazkodni, de neki nem tetszik, akkor kész. Nem kell ezen idegeskedni :D
2015. júl. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
szerb
2015. júl. 19. 12:42
 8/18 anonim ***** válasza:
73%
Kezdj el vele beszélni angolul.
2015. júl. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%

Jó lenne tudni a teljes helyzetet a tisztánlátás végett:

azt írod, párod külföldön él... És Te hol élsz? Magyarországon vagy kint a pároddal? Ha Te itthon, a párod kint, akkor terveztek-e összeköltözést? Te megpróbáltál az anyukájával magyarul beszélni? Ő mit reagál rá?


Mindezek ismerete nélkül csak annyit tudok mondani, hogy ha terveztek összeköltözést és egy idegen országban élni, akkor én sürgősen elkezdenék azon a nyelven tanulni, hiszen ahhoz, hogy ott be tudj illeszkedni, nem árt a nyelvet ismerni :-) Alighanem anyukája is ezt várja Tőled...

Különben nem csak az anyukája, de a boltos, a kalauz, senki nem fog beszélni Hozzád magyarul. Nem kell rögtön perfekt szinten beszélni, de legalább annyit, hogy Hogy van? Mit szeret csinálni? mi a kedvenc étele? mit főzött tegnap?, stb.

2015. júl. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Igen kiköltöznék, és tervbe van hogy tanuljam a nyelvet, meg tanulgattam is már. Annyira tökéletesen nem megy, meg nem is fog. Akkor fogom igazán tudni ha már ott élek.

Azon is gondolkodtam mellette hogy az angolt is erősítem.

2015. júl. 19. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!