Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós gondok! Ti mit tennétek...

Anyós gondok! Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Nem épp a legjobb viszonyom az anyósommal, hála Istennek 2-3 havonta látjuk, mert az ország másik felén lakik. Ő az a fajta "megmondóember",aki mindig mindenkinél mindent jobban tud. (Pl. ha eljön hozzánk, rendszeresen felkel hajnalban, és átrendezi a konyhaszekrényem, fürdőszobát,stb.) Szép szóból, kérésből nem sokat ért. A férjem nem határozott vele szemben, sokszor az ő pártját fogja inkább. Van egy 17 hónapos kisfiunk, sokszor rakok fel képeket róla a közösségi oldalra, hogy lássák a távol élő rokonok. Sajnos egyre gyakrabban fordul elő, hogy a férjemnek ecsetelgeti a telefonon, hogy a képek alapján mit csinálok rosszul, (pl.nem elég sekély tálkából etetem a gyereket), illetve hogyan veszélyeztetem a kicsit. ( pl. a egyik faágon lógó hintaláncra felakaszthatja magát, stb.) Igyekszem szépen nevelni a kisfiam, mindig ott vagyok vele, soha még komolyabb baleset nem érte. Ráadásul gyerekekkel is foglalkozom, maikor nem GYED-en vagyok. Én reagálom túl? Timit tennétek a helyemben? Köszi,hogy elolvastátok!
2015. júl. 20. 13:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%

1. Az otthonomban senki nem pakol át semmit, mert legközelebb NEM JÖHET! Nem kell hozzá a férjem, megmondom én magam nyíltan és egyenesen a szemébe.


2. Ha a férjem az anyja seggébe bújik, mert minimális konfliktust sem hajlandó vállalni vele azért, hogy nekem, a feleségének és a családjának jobb legyen, akkor mehet vele haza!


3 Nem vagy köteles senkinek sem magyarázkodni arról, hogyan neveled a gyereked, sem anyósnak, sem nekünk. A férjed számonkérhetné, de jobb , ha nem kritizálja a te anyaságodat, amíg még ő maga is gyerek.


Nem reagálod túl, minden határon túlmegy a dolog. Mit tennék? Lezárnám. Mindekivel a magáét. Aki maradni akar, változtat a viselkedésén. Aki nem, annak ágyő! N31

2015. júl. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 acelsziv ***** válasza:
87%
1 - 100% egyetértés
2015. júl. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

Írd fel ezt a mondatot, és gyakorold:


"Anyuka, nem a maga dóga. Kér egy csésze kávét?"

2015. júl. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 acelsziv ***** válasza:
95%
Feri: A harmadik órában anyóst a mentő viszi el koffeinmérgezéssel :D :D :D
2015. júl. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
100%

Nem reagálod túl.

A te házad... Hogyan képzeli, hogy kénye-kedve szerint pakolgat? Attól, hogy az anyósod, ez még semmire nem jogosítja fel, max annyira, hogy kellő tiszteletet kapjon, de ezek után nem érdemli meg. A férjeddel szerintem tisztázd le, hogy ha nem hajlandó kiállni melletted, akkor tőled se várjon semmit, és nem fogsz finomkodni az anyjával.

A gyereknevelésről meg annyit, hogy ha sekély lenne a tál akkor az lenne a baj. Ha a szobában fotóznád akkor meg az, hogy nem viszed ki játszani és milyen anya vagy.

Ne hagyd magad!

2015. júl. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

Mindent meg tudok oldani:


[link]

2015. júl. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Párod is egy segg lehet - ebből a szempontból lgalábbis.

Én a saját Édesanyámnak kérés nélkül mondanám meg nagyon határozottan, hogy a mi lakásunkban ne pakolásszon, különben többet nem engedem be. Egyrészt nem pakolni jött, hanem vendégként, pihenni/unokázni. Másrészt irtó nagy bunkóság más cuccai között turkálni és pakolni az engedélye nélkül. Ezt ráadásul ő maga tanította nekem, úgyhogy megkérném, hogy ne csináljon segget a szájából. Férjedet noszogassad, hogy védje meg a családját.

2015. júl. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Odakísérném a konyhaszekrényhez és ráparancsolnék, hogy azonnal pakoljon mindent vissza, de most rögtön! A fürdőszobában szintén. Ha végzett, akkor nyomatékosan mondanám, hogy ez volt az utolsó eset, amikor nálam pakolt.

A férjed is hibás. Fontosabb neki az anyja? Én kerek perec megmondanám neki, hogy vagy mellémáll, vagy mehet vissza az anyjához.

A szülők joga a nevelés, törvény van rá - emlékeztesd erre a mamát, ha legközelebb beszólna. Úgy neveled, ahogy szeretnéd, ahogy akarod, ahogy jónak látod és nem vagy köteles figyelembe venni a tanácsait.

2015. júl. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Kiváncsiságból kérdezem, hogy hogyan reagáltátok le, amikor átpakolta a konyhát? Reggel felkeltél, észrevetted, hogy semmi nincs a helyén...és aztán? Leültetek együtt reggelizni?


Egy ilyen erőszakos emberrel szemben, mint az anyósod nagyon határozottan kell fellépni. Határozottan, egyértelműen kinyilvánítani az akaratodat, nem magyarázkodni, csak csinálni azt, amit jónak látsz.

2015. júl. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

az én lakásom,nem engedem hogy más pakolásszon benne, ha ezt nem érti meg akkor az ajtón kívül marad.

a férjed elég papucs ezek alapján én elmondanám neki, hogy rosszul esik, hogy jogtalanul nem melléd áll.

de el tudod te is mondani az anyósnak a gondodat. szerintem jogos hogy nem érdekel az állandó okoskodása. mivel gyerekekkel foglalkozol amúgyis, lehet jobban értesz hozzájuk, mint ő aki 1-2 gyereket nevelt fel. és különben is a te dolgod. amíg nem csinálsz olyat amivel ténylegesen veszélyezteted a gyereket, nincs joga szólni.

2015. júl. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!