Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós gondok! Kérlek meséljéte...

Anyós gondok! Kérlek meséljétek el, hogyan sikerült kezelnetek a konfliktusokat a "mamával". Sikerült szót érteni, vagy csak a költözés segített?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, máshol milyen problémák merültek fel és hogyan oldották meg őket. köszönöm a válaszokat.

2013. márc. 25. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Az anyós nyakán éltek?
2013. márc. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nekem még nincs anyósom :) talán épp ezért ijesztő még az ismeretlen. a körülöttem élők csak szenvednek, mindenkinél állandóak a veszekedések, nulla megoldás, csak vita!
2013. márc. 25. 11:49
 3/9 anonim ***** válasza:
43%

3 féle anyós létezik, és javítsatok ki, ha tévedek:

1. Mindig mindent jobban tud, utálja a menyét

2. Nem okoskodik, de a fia hallgatja minden alkalommal hogy deszerettemaKatikát,miérthagytadel, a mostani párodat nem szeretem

3. elvan a menyével, igyekszik nem okoskodni és tiszteletben tartja, hogy a fiának bár egy fedél alatt, de van egy másik családja is.


Az én anyósom a 3. kategóriába tartozik, nem szívjuk egymás vérét és csak egy udvarban lakunk. Ő felfogta: ha valami nem tetszik, magába lehet tartani, mert ha nem, elköltözünk, lehetőleg minél messzebbre és ő sem szeretné havi 1x látni az unokáját. Engem is kikezdett, mert átjött, volt 2villa mostlan, 2tányérral, de egyébként rend volt, viszont közölte: rumlis és koszos vagyok. Ránéztem, és mondtam: 'jó'. Miután látta, hogy nem ér el semmit ezzel, így rám hagyta, elvagyunk de nem szúrkál a hátam mögött sem, mert csak az a baja, hogy nem maradt meg anyuci pici fia a szoknya mellett.

2013. márc. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Anyummal akkor lett jó a viszony, amikor külön költöztünk. Anyósomékkel meg hál isten nem élünk együtt. Így hogy 120km-re vannak, egész jól kijövünk :) Mondjuk nincsenek olyan nagy konfliktusok, ha vannak. Pl fújnak rám, vagy valami, azt meg a férjem lerendezi. Azt tudatosítsd, hogy bármi van is a szülőkkel, nem szabad, hogy ez közétek álljon. Elvégre nem a kedves papával élsz együtt, hanem a fiával :)
2013. márc. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk még a költözés sem segített. Az segítene, ha minden kapcsolatot meg tudnék szakítani az anyósommal. Először a költözés jót tett, pedig nem mentünk messzire. Azonban ha találkozunk, akkor mindig megsért. Én nem szólok rá semmi rosszat, ő viszont ott kritizál, ahol tud. Most babát várok, mindig megkapom tőle, hogy milyen kövér vagyok. Könyörgöm nem kövér vagyok, csak terhes! Na mindegy... szóval ő olyan, hogy rajta már nem segít semmi. Az én édesanyám pedig olyan anyós, aki sokat segít nekünk, de mindenbe bele akar szólni. Semmi sem jó, csak az, amit ő talál ki. Viszont ő jó messze lakik tőlünk, úgyhogy őt sokkal könnyebben kezeljük. És még bonyolítja a helyzetet, hogy páromnak van egy édesanyja, aki csak megszülte, szóval őt nem tartjuk anyának, anyósnak. De a kapcsolatot tartjuk vele... ő más téren tud alkotni. Mindig is az ital volt a szerelme és ebből adódnak ott a gondok...
2013. márc. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Eleve nem is laktunk náluk, ez szóba sem került. A férjem az ország egyik feléből való, én a másikból és egy mindkettőtől távol levő nagyvárosban jártunk egyetemre, ott is éltünk. Egyikünk családja sem volt jó. Egyértelmű volt neki is, nekem is, a kezdetektől fogva, hogy akár albérletben lakunk, akkor sem megyünk "haza".
2013. márc. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ikerházban lakunk az anyósommal. Ki lehet jönni vele, intelligens nő, csakhát az a basáskodó fajta. Sajnos én is domináns alkat vagyok, nem hagyom hogy megmondják mit és hogy tegyek. Én is megpróbálok kijönni vele, és ő is tesz erőfeszítést, így egész jól elvagyunk. Már 10 éve lakunk így, van egy hullámzás a kapcsolatban. Egy ideig minden oké, aztán próbál egyre jobban belemászni a dolgainkba, én erre nem bántón, de határozottan helyrerakom. Ebbe belenyugszik, de megbántódik, majd kis idő után felenged. És akkor megy minden tovább rendben, a következő hullámvölgyig. Most már 73 éves, azért a korral egyre nehezebb vele, de elvagyunk. Nekem nagy segítség, hogy a kislányomra tud vigyázni, ő meg nem lakik teljesen egyedül, ott vagyunk ha segíteni kell. Mindeninek érdeke, hogy működjön.
2013. márc. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Én csak egy kerületben lakok vele, de az is untig elég.

Én két év után megszakítottam a kapcsolatot velük, de a kisfiuk hazajárt az elmúlt években munkaidő után hetente kb. 4 alkalommal. Oltogatta eleget, meg kérdezgette mi hogy megy nálunk, párom pedig a frissen szerzett tudással itthon okoskodott mit hogyan kellene, hogy csináljak, és a lányom is.

Kimondottan érezhető volt, ha onnan hazajött, hogy oltva lett. Teljesen máshogy viselkedett.

Most két hetes a közös gyerekünk, én meg hazapateroltam anyukához. Mert elegem van ebből az egészből.

Gondolkodtam már eleget, hogyan tudnék megszabadulni a nyanyától, de rájöttem, hogy sehogy.

Ha elköltöznék, akkor akár a nyaralásainkon, oda is utánunk telefonálna naponta hatszor.

Úgyhogy ez esélytelen.

Én úgy döntöttem, hogy a páromtól szabadulok, mert nem tudja az anyját kezelni, és felismerni, hogy önálló családja van. Már nem anyukának kellene megmondania mit hogyan kell csinálni.

Egyébként is szarul csinálja a dolgokat, és sületlenségeket talál ki.

Egyszóval én sem tudom a megoldást.

Az én kis családom szétesett anyós miatt.

2013. ápr. 4. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 marcella92 válasza:
54%
Sajnos mi is anyoseknal lakunk.. O azt allitja,h ugy tekint rem mintha a sajat lanya volnak,de en ezt mar reg nem veszem be(vagyis inkabb azota miota megszuletett a kislanyunk) En szerintem a koltozes a legjobb,de nekunk meg sajnos ez a lehetoseg nem adatott meg,de remelem mar nemsokara! Anyossal problemat megoldani az eggyenlo a nullaval,mindig neki lesz igaza,akkor is ha nem igy van. mindig ok lesznek az okosabbak,mondvan,h ok mar "sok mindent megeltek". Egy pelda:megszuletett a kislanyunk,mikor hazahoztuk a korhazbol anyos dolgozott,reggel hazajott meglatta,h a gyerek milyen lazan van feloltozve(megfazik) verszemet kapott! Jo,legyen igaza,vegulis tel volt,megkeztuk bugyolalni a gyereket,kipatoogott a melegtol,szemmel lathatoan izzadt szegeny,de nekem akkor se volt igazam,a gyerek nem azart pattogot ki,jot a jol bevalt modszer "en tudom,en mar felneveltem egy gyereket" oke,legyen igy! megint halgatok! jon a rutin vizsgalat az orvosnal,levoltam szidva,h a gyerek tulvan melegitve,nemlatom,h kipattogot??? Hazamentem,ezt elmondtam ayosnak,kinevetett. Es megint jott,h "az en kisfiammal annak idejen nem voltak ilyen problemak,akkor meg kalyhaval futottunk,nagyon meleg volt,o nem pattogott ki!" Es mindig ez van,MEGORIT!!!
2015. jan. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!