Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak? Nem fogja fel...

Mit csináljak? Nem fogja fel hogy nem vagyunk egy szinten és helyzetben! Ti mit reagálnátok erre?

Figyelt kérdés

Rólam annyit kell tudni, hogy 1 hónapja végeztem a felsőoktatásban mint ménöknő. Tehát 1 hónapja vagyok munkanélküli, előtte dolgoztam, a férjem abszolút támogat, de várom az önéletrajzok elbírálását, ami idő. És "kezdő vagyok" anyósból, régen békénhagyott, olyan semleges volt a kapcsolatunk. De most ez megváltozott. Anyósom 8-10éve munkanélküli (mondván: eddig is volt pénzünk, nem olyan fontos ez, jó így), de most a férje elkezdte nagyon piszkálni hogy találjon valamit. Csak egy bolti eladója van az általános iskolán kívül, de ebbe nem akar dolgozni. 49éves. Amióta én is otthon vagyok akárhányszor találkozunk mindig elmondja hogy hova jelentkezett (gyárak, összeszerelés, gépkezelés) és hogy nem tudta megcsinálni a próbafeladatot (rajzról összerakás, mérés) és kijelenti hogy NEKEM SE MENNE BIZTOS! Meg pl. tolómérőt biztos én sem tudom használni. KIJELENTI, azt hiszi egy szinten vagyunk és mindig mondja hogy UGYANOLYAN HELYZETBEN VAN MINT ÉN (szerintem nem...). Ilyenkor elmondom hogy de tudom...hisz csak műszaki végzettségem van (azt hiszi hogy nekem is 8általánsom van pedig messze nem...) akkor meg kijelenti hogy ANYUKÁMNAK SE MENNE! Anyukám 15évvel idősebb és dolgozik, csak ő otthonról mivel volt egy agyvérzése régen és nem végezhet fizikai munkát (anyósom ezt nem fogja fel, hogy anyukám nem egy idős vele és attól, hogy otthon csinálja még kap pénzt, lesz nyugdíja). A férjem is többször nyomatékosította, hogy nem egy a helyzetünk mert én 25vagyok és mérnök, csak idő mire elbírálnak egy-egy pályázatot és nem ugyanolyan adottságaink vannak.

VAlami taktika? Volt már ilyen helyzetben valaki közületek?


2015. júl. 28. 13:46
1 2 3 4 5
 1/50 A kérdező kommentje:
És mindenkinek így meséli a dolgot. Anyukámnak is felsőfokú végzettsége van, de rá is azt mondja hogy ÚGY VAGYOK MINT ANYUKÁD.
2015. júl. 28. 13:48
 2/50 anonim ***** válasza:
100%

Taktika???? Én ilyen hülyeséggel nem is foglalkoznék....

Egyik füleden be, másikon ki. Mit kellene ezen taktikázni?

2015. júl. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
95%
Xard le. Kb ennyi. :)
2015. júl. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
92%

De könyörgöm! Ha nem vagy "egy szinten vele", akkor miért mégy le az ő szintjére?

Lépj már túl! GYEREKES ezen vekengeni, meg bizonygatni, hogy "te több vagy"!

2015. júl. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem azt, hogy olyan helyzetben vagy mint ő, arra érti, hogy te is munkát keresel, te viszont kicsit túl nagyra vagy a mérnöki végzettségeddel. Én is mérnök vagyok, mégsem akadok ki, amikor anyósom olyat mond, hogy "Ezt inkább hagyjuk a férfiakra, mi nem értünk hozzá.". Pedig én éppenséggel mégis.:D A semmin hisztizel.
2015. júl. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

De akkor nem én látom rosszul hogy azért nem egy szinten vagyunk ugye? :D

Mert próbál beállítani hülyének,hozza a tesztjeit, ülünk az asztalnál és az orromalá dugja és áll felettem hogy na csináld! Valljuk be baromi idegesítő. Egyet az elsőt megcsináltam, tudjátok összecsapva csak hagyjál már.. erre kielemezte és közölte hogy nem vennének fel gyárba mert ott van egy hibám... és azóta is: ugye milyen nehéz volt???! Persze neki nem sikerült alapból de azt nem hireszteli és mindig a cég a szemét hogy ilyet elvárnak.

2015. júl. 28. 13:52
 7/50 anonim ***** válasza:
95%

Ha lenne egy kis eszed, megcsináltad volna a feladatot normálisan, hogy lássa, mennyivel okosabb vagy, és visszavett volna. Ehelyett összecsaptad, és még inkább adtad alá a lovat.:D


A mérnöki logika, ugyebár...:D

2015. júl. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:
Nem megyek le, igyekszem, csak bosszantó hogy mindig ez a szöveg és ő így csinálja. Sosem hencegtem neki, 1x látta a papírt és ennyi, azóta nem mondtam neki csak úgy hogy fogja fel hogy ne mondjon ilyet hogy kijelenti hogy csak ő okos és én nem vagyok x éve munkanélküli hanem most másik munkát keresek.
2015. júl. 28. 13:54
 9/50 anonim ***** válasza:
70%

figyelj muci.

írásképed nulla. mondataid értelmetlenek.

mire is vagy nagyképű?

ha nem tetszik, lehet költözni hazafele.

nagyot esel majd

2015. júl. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:

Evés közben őszintén te se örültél volna ha kb a tányérodba dugja és basztatja a vállad hogy csináld.

Persze utána hozzám jött amúgy hogy mutassam meg a tolómérőt hogy kell használni.

2015. júl. 28. 13:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!