Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy reagálnátok az alábbi...

Hogy reagálnátok az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés

A húgom terhes lett egy 20 évvel idősebb férfitól mindössze 18 évesen. Most nyáron fejezte be az iskolát, összvissz egy érettségije van. A férfi már hónapok óta a szüleim nyakán él, pedig nagyon jól keres, van is egy háza pár településsel arrébb, de az szinte lakhatatlan. Én is és anyám is tudtunk róluk, hogy hónapok óta (bár anyám még a fogamzásgátlót is vette nekik) nem védekeznek, a húgom nem is szedte rendesen a gyógyszert (volt, hogy 2-3 napokig be sem vette és csak röhögtek rajta). Én többször kérleltem anyámat, hogy beszéljen a fejükkel, nehogy gyerek legyen belőle, mert akkor engem többet nem lát, nem fogok elviselni egy bömbölő gyereket úgy, hogy én is és a párom is éjszakánként is dolgozunk (ehhez hozzáteszem, hogy mi fizetünk az ittlakásért és besegítünk a házimunkában, a húgomék pedig egyiket sem). Kérleltem anyámat, de semmit sem lépett. Egyébként az utóbbi időben többször is veszekedtek a pasijával, mert a pasas szerint a húgom állandóan csaljaés a húgom állítólag nem is szereti őt (ezt a húgom mondta), csak azért fogadta többször vissza, mert a férfinak nincs hova mennie és öngyilkossággal fenyegetőzött neki (illetve anyámnak meg nekem is többször). Ma meg anyám csak úgy, vigyorogva bejelentette, hogy a húgom 18 évesen terhes és nem fogja elvetetni. Mellesleg a húgom pánikbeteg, 1-2 hetente be is kattan és olyankor nem lehet vele bírni (kisebb háztartási gépeket szór ki az ablakon, rúgja a falat stb.). Megígértem anyámnak, hogy ezek után mi a párommal nem maradunk és többet ne számítsanak ránk. Állítja, hogy a húgomék tavaszig megcsinálják a pasas házát és odaköltöznek, de én nem hiszek nekik (persze, télen fogják a közműveket kötögetni meg falat meszelni, nem?!), pedig a húgom tavasszal már szülni fog.

A legrosszabb, hogy anyám teljesen be van zsongva az unokától, már tippeket adogat a húgomnak a terhességre stb. Nekem azt mondja, hogy le akarja beszélni a gyerekről, de többször hallottam, ahogy bájolog vele és a gyerekről beszélgetnek. Teljesen kikészültem, a húgom még a kutyájáról sem képes gondoskodni, még azt is állandóan anyám nyakán hagyja, 1 éves kutya még nem szobatiszta pl., de gyereket akar?! Dohányzik, iszik, régebben többször drogozott is, ráadásul végzettsége sincs és így a munkáját is elveszti. Ti hogy reagálnátok minderre? Én többet látni sem akarom egyiküket sem és amint elköltözöm, többé soha nem akarok róluk tudni, ahogy anyámékról sem (sajnos őket is hibáztatom, szerintem ők is felelősek ezért). Ti mit éreznétek ilyenkor? Hogy viselnétek és hogy viszonyulnátok ezek után a testvéretekhez, a pasijához és a szüleitekhez, akik mindennek még tapsikolnak is?

Hozzátenném, hogy nem vagyunk kisebbségiek, elég jómódú családból származom. Diplomás, tanult fiatal vagyok, aki tudatosan szeretne készülni a gyerekvállalásra és nem bírom végnézni, ahogy a húgom meg csak potyogtatja őket, míg én azon kínlódom, hogy én majd az enyémeknek minél jobb körülményeket biztosítsak (legyen pénzem jó iskolára, magánórákra, minőségi ételekre, nyaralásokra stb.).


2014. szept. 16. 17:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is elköltöznék a helyedben.
2014. szept. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Így is egy fürdő-wc-n osztozunk 6-an egy 3 szobás házban. A másik az, hogy kicsi korunk óta a húgom a kivételezett, nem hiszem, hogy lelkileg bírnám nap mint nap nézegetni a gyerekét, miközben én is gyereket szeretnék, csak arra várok, hogy legyen egy kis megtakarításunk (mellesleg épp ezért akartunk még a szüleimnél lakni, hogy félre tudjunk tenni, de így ez is ugrik).
2014. szept. 16. 17:29
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Előre sajnálom szegény gyereket. Nem kéne hagyni, hogy megszülje. Szegény gyerek. Nem elég felelős. Terhesen nem cigizhet, ihat és lehet, hogy később újra drogokhoz nyúl. A pasija meg egy ingyenélő senki. Én a szüleid helyében már rég kiraktam volna. A szüleidnek nem is kéne támogatni őket. Szerintem menyjetek el, és majd a jövőben amikor ti mindent megadhattok a gyereketek, ők meg majd néznek, amikor elvonóra járnak és a gyereket el is veszik
2014. szept. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen, de mivel a szüleim sem olyan fiatalok már (kiváltképp apám), nem szeretném, ha a végén még az én nyakamon (vagy intézetben) kötne ki a gyerek.

Arról nem is beszélve, hogy én külföldre tervezek költözni, amihez sok pénz kell, és ezt a szüleim is tudják. Lehet ezért is örülnek neki, gondolják, tőlem úgysem lesz közeli, olyan "igazi" unokájuk. Kicsit sajnálom, már most, a leendő gyerekeimet, hogy ilyen családba születnek. Nekem is alkoholista, depressziós bolond volt a nagynéném (ráadásul ő is pánikbetegség szerű tünetekkel), de komolyan mondom, gyerekként sokszor letagadtam, hogy a rokonom lenne ő is és a gyereke is (aki semmivel sem jobb nála).

2014. szept. 16. 17:38
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudtok a párod szüleihez költözni? :/
2014. szept. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az a baj azzal, amit kedves második, te írtál, hogy én így, a költözéssel és "sértődéssel" ottmaradok 22 évesen támogatás nélkül, míg a húgomat, mint gyerekként is, agyon fogják pénzelni, el fogják tartani a pasast, a húgomat és a gyereküket is (ja és a kutyát is), a szobámat odaadják meg a gyerekének, és élnek, mint egy nagy boldog család, míg én elveszítem a családom és segítség nélkül maradok.
2014. szept. 16. 17:45
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem a párom szüleinél nincs elég hely. Esetleg egy kis anyagi támogatásra számíthatunk tőlük, de oda nem mehetünk.
2014. szept. 16. 17:46
 8/14 anonim ***** válasza:
33%

Teljesen jogos, hogy kiborulsz a helyzeten, de én azt is kiérzem a leírásodból, hogy féltékeny, irigy vagy a testvéredre, amiért ő élvezi a szülői támogatást, ti meg nem, hisz "elüldöz" titeket. Nincs miért irigyelni a húgodat, ez biztos. Kinek kell ilyen áron a törődés? Maximum sajnálni lehet őt meg a szegény gyereket.


Költözzetek el, lehet, hogy lassabban, de össze fog jönni a tőke a külföldre költözéshez. Csak erre koncentrálj, ne az vegye el az energiádat, hogy acsarkodsz a húgodra.

2014. szept. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Igen, zavar, hogy neki "csak így" megy, míg én éveket készülök rá, és próbálok minél jobb környezetet megteremteni a leendő gyerekeimnek. Eddig is sejtettem, hogy a majdani gyerekeimet jobb lenne kiszakítani ebből a családból (depressziós, energiavámpír anya, épp hogy csak aludni hazajáró, gyenge kezű apa és egy ilyen testvér...), de ezek után biztos vagyok benne. Nem akarok neki egy pánikbeteg, züllött nagynénit és egy szabadosan, valójában sehogyan nevelt gyereket unokatestvérnek. Ha a gyerek is olyan lesz, mint a húgom volt gyerekként (egy mini terrorista volt), akkor megismerni sem akarom.
2014. szept. 16. 18:09
 10/14 anonim ***** válasza:
Tudom hogy nehéz lesz,de költözzetek el.Sok értelme nincs maradni.Ha maradtok akkor továbbra is azért dolgozhattok éjszakánként,hogy a testvéred meg a pasija jól érezze magát.Ti robotoltok éjjelente,otthon is megcsináltok mindent ők pedig élnek mint hal a vízben.Ez így nincs rendben.Egyébként a szüleid kedvence kettőtök közül valószínűleg a testvéred.Te tanult diplomás fiatal vagy,ő pedig 18 éves lezüllött drogos alkoholista,akiből valószínűleg sosem lesz semmi.És mégis őt nézik többre.Csak azért mert egy ingyenélő senki felcsinálta.Mert eddig ezen kívül semmit nem tett le az asztalra.
2014. szept. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!